2:0
Sigma Olomouc
23. Chorý
43. Sladký (vl.)

Vítejte u online reportáže z utkání 17. kola Fortuna ligy mezi Viktorií Plzeň a Sigmou Olomouc. Utkání začne 2. prosince 2018 v 17:00.

Viktoria Plzeň dnes bude favoritem zápasu, nicméně v posledních týdnech se jí v rámci Fortuna ligy příliš nedaří. Z posledních dvou ligových zápasů získal úřadující mistr pouhé dva body, když před týdnem remizoval v Liberci a předtím doma nedokázal porazit ani slabou Příbram. Po šestnácti zápasech je tak Viktoria na druhém místě, přičemž na vedoucí Slavii ztrácí čtyři body.

Na slabé výsledky v posledních ligových zápasech dali domácí zapomenout v úterý, kdy se předvedli v rámci Ligy mistrů v Moskvě. Na horké půdě CSKA sice Viktoria brzy prohrávala, nicméně dokázala to, co letos nesvedl například slavný Real Madrid. V posledních minutách totiž Vrbovi svěřenci dokonali obrat ve skóre a připsali si tak veledůležité vítězství.

Hostující Sigma Olomouc měla otřesný vstup do nového ročníku, avšak postupně se malými krůčky herně zvedá. Moravský celek je sice stále až čtrnáctý, ale na desáté místo momentálně ztrácí jen tři body. Olomouc si vedla skvěle především během října a první poloviny listopadu, když neprohrála ani jedno ze šesti utkání. Poslední utkání však Sigmě vůbec nevyšlo, neboť doma Mladé Boleslavi podlehla vysoko 0:4!

Sigma Olomouc sice z letošních evropských pohárů vypadla v předkole, nicméně skvěle si zatím vedou olomoučtí mladíci. Hráči do 19 let totiž hrají UEFA Juniorskou ligu a podařilo se jim postoupit do vyřazovací části. V základních bojích totiž nejprve vyřadili Maribor a přes týden si poradili také s Maccabi Tel-Aviv.

SESTAVA PLZNĚ

Hruška - Řezník, Pernica, Hubník (C), Kovařík - Hrošovský, Procházka - Petržela, Čermák, Kopic - Chorý

Kozáčik - Bucha, Ekpai, Hájek Havel, Hořava, Řezníček

SESTAVA OLOMOUCE

Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek (C) - Zahradníček, Texl, Kalvach, Houska, Falta - Dvořák, Nešpor

Reichl - Chvátal, Lalkovič, Manzia, Plšek, Štěrba, Yunis

Do začátku zápasu zbývá už jen pár minut a to je nejvyšší čas na ohlédnutí za posledními vzájemnými zápasy. Jednoznačnou nadvládu má v tomto ohledu domácí Plzeň, která vyhrála 9 z posledních 11 utkání proti Sigmě Olomouc. Naposledy se Viktoria se Sigmou utkala 4. srpna a z moravské metropole si odvezla vítězství 1:0.

Hráči nastupují na trávník. V čele průvodu je hlavní rozhodčí Pavel Julínek, kterému bude asistovat dvojice Marek Podaný - Zdeněk Dobrovolný. Kromě naší online reportáže můžete utkání sledovat také na O2TV Sport.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Zajímavá akce Viktorie hned v úvodu zápasu. Petržela napravo kombinoval s rychlonohým Řezníkem, nicméně míč se dostal až za brankovou čáru.

2.

Hosté vytáhli napadání až k pokutovému území soupeře a nakonec míč vytěžili ve svůj prospěch. Po vhazování se Falta neprodral k zakončení.

3.

Olomouc ještě chvíli hrála na útočné polovině, ale teď už dopředu zamířili domácí fotbalisté.

4.

Centr zleva prošel přes pokutové území a zjevil se před osamoceným Řezníkem. Jenže tomu nevyšel první dotek, což způsobilo následné zablokování střely.

5.

Plzeň už se stáhla k polovině hřiště a volí tak rozvážnou kombinaci. Tou se zatím nedostává do blízkosti brankáře Buchty.

6.

Olomouc je momentálně hodně zatažená. Navíc při jakémkoliv zisku míče přichází nepřesnost.

8.

Pokračuje obléhání pokutového území v podání Plzně. Nakonec to byl Patrik Hrošovský, kdo si míč nachystal na střelu a slabším zakončením prověřil pozornost Miloše Buchty.

9.

Výborná příležitost domácího mužstva. Centrovaný míč Řezníka šel přesně na střed pokutového území, kam si sbíhal Aleš Čermák. Ten ale vytěžil pouze rohový kop.

10.

Olomouc zatím hodně sráží výrazně nepřesné přihrávky. Další takovou mohl zužitkovat Chorý, avšak ten po vzdušném souboji ztratil kontrolu nad míčem.

11.

Sladký teď důrazněji přitlačil na Jana Kopice, jenž se okamžitě poroučel na trávník. Sudí Julínek píská přestupek proti pravidlům.

11.

Další Řezníkův centr doputoval k Chorému, který si rychle dělal prostor pro zakončení. Jenže míč byl hostující obranou odehrán do bezpečí.

12.

Další střelu zpoza šestnáctky vyslal aktivní Patrik Hrošovský. Tentokrát ale netrefil vůbec netrefil bránu.

14.

Velmi pěkná kombinace domácího týmu. Po rychlejším přechodu k pokutovému území šel míč až na Chorého, jenž okamžitě zakončoval. Skákavý pokus šel bohužel pro domácí jen do náruče Miloše Buchty.

15.

Konečně to vypadalo zajímavěji také z pohledu Sigmy. Dva centry letěly na Martina Nešpora a především k tomu prvnímu neměl hostující forvard vůbec daleko. Hruška byl nakonec v klidu.

16.

Dlouhý nákop Hrušky mířil k Tomáši Chorému, nicméně mladý forvard si nepohlídal ofsajdové postavení.

18.

Další aktivita Plzně. V závěru 18. minuty si Čermák míč skvěle prostrčil do pokutového území, ale zásadní obranný skluz předvedl Jemelka.

19.

Sigma se stále vůbec nedostává do nějaké kloudnější kombinace a v podstatě jen po trávníku běhá bez míče.

20.

Velmi pěkný centr na hlavu Milana Petržely poslal Jan Kopic. První zmíněný hlavičkoval razantně, ale přesně do rukavic Buchty.

21.

Opět letěla k Buchtovi přihrávka vzduchem. V tomto případě hostující gólman nečelil zakončení, když si do rukavic stáhl přímo centrovaný míč.

22.

Velkou chybu v rozehrávce Sigmy využil Petržela, který měl několik možností na finální přihrávku. Nakonec přihrál jen Buchtovi.

23.

A teď už je to 1:0! Olomouc opět zpackala rozehrávku, načež mohl Petržela pokračovat zprava do pokutového území. Tentokrát si plzeňský záložník vedl lépe než před chvílí, když přihrál volnému TOMÁŠI CHORÉMU. Forvard Viktorie se nacházel sám na malém vápně a bez potíží zakončil do prázdné brány.

25.

Nepřesnosti v kombinaci Olomouce se kupí. Plzeň znovu rozjela rychlý brejk, avšak Kopic si neporadil tak jako Petržela před chvílí.

26.

Aktivní Petržela se opět zapojil do ofenzívy domácího celku. Ve 26. minutě volil souhru s Radimem Řezníkem, který si míč odkopl za brankovou čáru.

27.

Úvodní vteřiny 27. minuty přinesly další zajímavou akci Viktorie. Hrošovský našel Kovaříka, který po kličce přidal druhý gól domácích. Právě střelec Kovařík se ale nacházel v ofsajdu.

28.

Opětovně se hrálo u pokutového území Olomouce. Roman Procházka míč napálil pravou střelou a razantní projektil jen o kousek minul vzdálenější tyč Buchtovy brány.

29.

Až teď se znovu předvedli také hostující fotbalisté. Martin Sladký centroval do dobrého prostoru, ve kterém ale kraloval Luděk Pernica.

30.

Sigma ještě zahrávala rohový kop. Zahradníček volil nacvičený signál, když prudkou přízemní přihrávkou oslovil Housku. Záložník Olomouce vypálil výrazně mimo tři tyče.

31.

Zahradníček se pokusil o akci na pravé straně. Kolem Kovaříka se ale neprodral a sudí Julínek navíc přehlédl nedovolený zákrok plzeňského hráče.

33.

Olomouc teď směrem dopředu trochu přidala. Defenzíva Viktorie je zatím připravená.

33.

To byla obrovská šance na vyrovnání. Vepřekova přihrávka prošla na střed pokutového území, kde byl připravený Pavel Dvořák. Hostující útočník okamžitě zakončoval, ale Hruška se prezentoval fantastickým zákrokem na brankové čáře.

35.

Po předchozím důrazném varování se Plzeň pokouší uklidnit hru a kombinuje u půlící čáry.

36.

Až nyní se domácí fotbalisté odhodlali k rychlejší akci. Kolmá přihrávka od poloviny hřiště byla okamžitě sražena do zámezí.

37.

Dvakrát byl v akci Tomáš Chorý. V prvním případě si míč ukopl za brankovou čáru, v tom druhém fauloval Vepřka.

38.

Hostující kapitán se pokusil o průnik na levé straně hřiště. Finální přihrávku ale zpackal, když jí poslal daleko od nohou Martina Nešpora.

39.

Houska využil mírného zaváhání domácího obránce a postoupil do blízkosti pokutového území. Zakončení ale zablokoval dobře postavený Hubník.

40.

Zahradníček si věřil, když šel zprava přes dva hráče do šestnáctky. Jenže do cesty se mu navíc postavil také Hubník, který míč odvrátil ke středu.

41.

Bohužel pro hosty zahrál Šimon Falta rukou. Olomouc je ale v posledních minutách aktivnějším týmem, který má více ze hry.

42.

Tomáš Chorý to udělal šikovně, když nešel do vzdušného souboje a nechal míč propadnout k rozběhnutému Petrželovi. Asistent při zatím jediné brance nezvládl souboj s obráncem.

43.

Zničehonic je tady branka na 2:0. Klíčový souboj s Chorým prohrál Vepřek, načež hosté rozjeli rychlou akci. Čermák šel zprava téměř sám na gólmana, nicméně místo zakončení volil přihrávku a tu do brány svého vlastního brankáře srazil MARTIN SLADKÝ. Kdyby tak ale neučinil, do prázdné brány by stejně zakončoval Chorý.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1.

Tomáš Chorý fauloval a poté chtěl zastavit rychlou rozehrávku hostujícího celku. Je z toho žlutá karta.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější je domácí Viktoria Plzeň. Úřadující mistr měl dobrý vstup do zápasu, což ve 23. minutě vyústilo v branku Tomáše Chorého. Následně sice domácí polevili a skvělý zákrok musel vytáhnout Hruška, avšak do druhé půle půjdou viktoriáni s náskokem dvou branek. V samotném závěru poločasu si totiž Martin Sladký vstřelil vlastní gól.

46.

Domácí se okamžitě odhodlali ke kombinaci na útočné polovině. Chorý hrál s Petrželou, avšak první zmíněný byl u postranní čáry zastaven faulem.

47.

Dlouhý centr kousek od místa předchozího přestupku prošel až do blízkosti Radima Řezníka. Plzeňský bek se ale po míči natahoval marně.

49.

Poprvé v druhém poločase se v ofenzívě předvedla také Olomouc. Přihrávka Zahrandíčka byla zablokována Chorým, který navíc vyhrál souboj u postranní čáry.

50.

Teď už centr ze strany prošel až do pokutového území, kde si naskakoval Vepřek. Hruška byl na správném místě.

51.

V posledních desítkách vteřin se dopředu tlačí spíše hostující celek. Zatím jsou to však nemastné neslané pokusy.

52.

Defenzíva Viktorie si koleduje o snížení, které teď málem přišlo. Zahradníček poslal fantastickou přihrávku na malé vápno, kde měl hodně prostoru Nešpor. Nejlepší střelec Olomouce mířil trestuhodně mimo tři tyče.

54.

Další pokus o překonání defenzívy Plzně. Opět to byl Nešpor, který si hledal místo za obranou soupeře. Nyní šlo ovšem o ofsajd.

56.

Tomáš Chorý dnes absolvuje jeden tvrdý souboj za druhým. Tentokrát to odnesl Jemelka, se kterým se domácí útočník střetl hlavou. Oba borci končí na trávníku.

57.

Chorý i Jemelka jsou momentálně ošetřováni. Nevypadá to ale na nějaké výraznější zranění, jež by znemožnilo další pokračování.

59.

Pasivita Plzně mohla být znovu potrestána. Martin Sladký využil množství prostoru a tečovanou střelou jen těsně minul Hruškovu bránu.

60.

Rohový kop Sigmy již nepřinesl další ohrožení brány Aleše Hrušky. Mezitím se chystá střídání hostů.

60.

Odpracováno má pro dnešek Martin Nešpor, který své místo přepouští Jakubu Plškovi. Navíc se na trávník vrátil už i ošetřený Jemelka.

61.

Další zajímavá kombinace Sigmy. Přihrávku z pravé strany domácí zvládli odvrátit.

61.

Do hry jde defenzivněji laděný Tomáš Hořava. Tomu místo uvolnil Aleš Čermák, který obstaral druhou branku Plzně.

62.

Další střelecký pokus hostů obstaral Aleš Jemelka. Stoper Sigmy Olomouc zakončoval úplně mimo bránu Hrušky.

63.

Výborná akce po pravém křídle Plzně skončila přihrávkou na Romana Procházku. Střelec vyrovnávací branky v zápase s CSKA Moskva okamžitě zakončil, ale dobrou střelou trefil hlavu bránícího hráče.

64.

Rohový kop Viktorie přinesl slabší zakončení, jež letělo před Buchtu. Hostující brankář míč v pohodě lapil.

66.

Dlouhou přihrávku na pravou stranu dostihl Milan Petržela, který pak vymyslel centr na vzdálenější tyč. Tam čekali dva domácí fotbalisté, ale míč na ně neprošel.

67.

Po několika minutách se vepředu připomněl Tomáš Chorý. Domácí útočník podstoupil souboj s Jemelkou, ale ten si poradil v rámci pravidel.

68.

Kartónek žluté barvy vidí hostující kapitán Michal Vepřek, který podrazil soupeře a registruje svůj pátý trest tohoto typu v sezóně.

69.

Dlouhý míč doputoval až do šestnáctky před Milošem Buchtou, ale nějaké ohrožení gólmana Sigmy se nekonalo.

70.

Zajímavá přihrávka Tomáše Hořavy. Střídající hráč domácí Viktorie centroval téměř z brankové čáry a míč otřel o břevno Buchtovy brány.

72.

Své obranné povinnosti teď skvěle splnil Jemelka, který napravil nedůraz Vepřeka a ve skluzu míč odehrál do bezpečí.

73.

Michal Vepřek toho má dost a v dnešním zápase končí. Na trávník jde Jakub Yunis.

73.

Podruhé střídají také domácí. Dochází ke změně na hrotu, kde Tomáše Chorého vystřídal David Řezníček.

74.

Zajímavý centr Šimona Falty letěl příliš blízko k Hruškovi, který míč bez problémů odehrál za šestnáctku. Navíc pak fauloval Plšek.

75.

Další nedovolený zákrok jednoho z hostujících fotbalistů. Tentokrát to odnesl Roman Hubník.

77.

Vypadalo to na ofsajdové postavení domácího Řezníčka, ale ten nakonec mohl postupovat vpřed. Kombinace se spoluhráčem mu ale nevyšla.

77.

Jiří Texl je posledním střídaným hráčem Sigmy. Z lavičky se zvedl Milan Lalkovič.

78.

Dvořák si dvakrát během chvíle dělal prostor na zakončení. V pokutovém území si poradil s obráncem, ale druhý už byl nad jeho síly.

79.

Teď už se Pavel Dvořák dostal až ke střele. Zakončení bylo zablokováno hned prvním soupeřem.

80.

Lalkovič si u středu hřiště neporadil a daroval míč Patriku Hrošovskému. Slovenský záložník rychle postoupil vpřed, nicméně těžkou přihrávku od něj nezpracoval Kopic.

82.

Plzeň v pohodě kombinuje na útočné polovině. Centr zprava však Kovařík namířil za brankovou čáru.

82.

Přichází změna týkající se dvou Milanů. Místo Petržely odehraje poslední minuty Havel.

84.

Velmi dobrý centr do pokutového území vyslal Lalkovič. Slovenský fotbalista hledal Dvořáka, ale tomu byl odpískán faul na zasahujícího Hrušku.

86.

Znovu se do ofenzívy Sigmy zapojil Lalkovič. Ani tentokrát centrem nenašel hlavu některého ze spoluhráčů.

87.

Nepříliš jistý zákrok předvedl Tomáš Hořava, který vysoký míč pouze prodloužil. Nakonec Sigma získává rohový kop.

88.

Standardní situace Olomouce nepřinesla nic zajímavého. Navíc pak dopředu zamířil Hrošovský, který si vykoledoval faul ve středovém kruhu.

89.

Ani v posledních minutách řádné hrací doby si Olomouc nemůže vypracovat nějaký výraznější tlak. Obrana Viktorie pracuje skvěle.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1.

Hosté už jsou smíření s nulovým bodovým ziskem. Opravdu nevím, co by se muselo stát, aby Sigma vybojovala zázračnou remízu.

90+2.

Ještě Radim Řezník se odhodlal k zakončení z hranice pokutového území. Buchta zůstal bez zákroku.

90+3.

Výrazně se přiblížil závěrečný hvizd. Další ofenzivní snahu Olomouce ukončil ofsajd.

90+3.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je u konce a z vítězství se raduje favorizovaná Plzeň. Domácí do zápasu vstoupili výborně, navíc dokázali trestat nepřesnosti Olomouce a ve 23. minutě se zásluhou Tomáš Chorého dostali do vedení. Poté se hra sice vyrovnala, nicméně Sigma si v závěru první půle vstřelila vlastní branku, když Martin Sladký nešťastně srazil přihrávku Čermáka. V úvodu druhého poločasu se sice hosté snažili, nicméně z mírného tlaku nevytěžili snížení a poslední půlhodiny už nepřinesla téměř nic zajímavého.