FC Baník Ostrava
64. Limberský
78. Krmenčík
85. Kolář

Hezké odpoledne, vítejte u  online přenosu z utkání 5. kola fotbalové HET ligy mezi Viktorí Plzeň a Baníkem Ostrava. .  Zápas začne v 18:30.

Když se podíváme na fotbalovou stránku věci, favorit zápasu je jasný. Plzeň pod staronovým trenérem Pavlem Vrbou vyhrála všechny čtyři své zápasy a jako jediný tým si drží stoprocentní bilanci. Tu budou chtít potvrdit i proti Baníku, kde mimochodem Vrba začínal svou trenérskou kariéru. Chybět mu bude zraněný Kovařík a zřejmě i obránce Baránek.

Zajímavé bude také sledovat, zda plzeňský lodivod udělá nějaké změny proti čtverečnímu náročnému zápasu na Kypru. Viktorka dokázala v Larnace uhrát remízu 0:0 a v součtu s domácí výhrou 3:1 to znamenalo postup do hlavní části Evropské ligy. Tam jim los přihrál do skupiny opět rumunský celek FCSB. K tomu izraelský Hapoel Beer Ševa a švýcarské Lugano.

To ostravský celek začal sezonu v úvodních kolech na výbornou. Dokázal uspět v Brně a následně doma vybojoval cennou remízu se Slavií. Ve třetím kole ale přišla studená sprcha v podání porážky 2:5 na půdě Slovácka. napravit to chtěli Baníkovci doma s Teplicemi. V poločase ale prohrávali 0:2 a nevypadalo to s nimi dobře. Jenže Baník skóre otočil na 3:2 a vypadalo to, že si kráčí pro druhou výhru sezonu. V poslední minutě však srovnal teplický Fillo a zápas tak skončil 3:3.

Hostující kouč Radim Kučera bude postrádat útočníka Tomáše Poznara, který ve slezském klubu hostuje právě z Plzně a kvůli dohodě mezi oběma kluby dnes nenastoupí. Spoléhat se ale už bude moct na svou brankářskou jedničku Petra Vaška, který minulý zápas po srážce s Fillem nedochytal. Klíčem k případnému úspěchu by opět měl být kapitán Milan Baroš. Toho ale minulé kolo zastínil skvělým výkonem Brazilec De Azevedo.

Velká změna. Odvolávací komise FAČR dnes zrušila trest pro fanoušky Baníku Ostrava, kteří za výtržnosti na Slovácku neměli být v puštění dnes na tribuny v Plzni. Stalo se tak jen čtyři hodiny před samotným zápasem v době, kdy drtivá většina tvrdého jádra z Ostravy cestovala do Plzně na vlastní pěst. Fanoušci Baníku se chtěli sejít před tribunou a podporovat svůj tým za branami stadionu, policie se bála nepokojů v ulicích města.

Sektor hostů měl být původně uzavřený z důvodů chování baníkovců při posledním venkovním výjezdu na Slovácko. Tvrdý trest ale vzbudil emoce nejen v ostravském táboře, chování fanoušků se totiž v Uherském Hradišti nijak výrazně nevymykalo normálu.

Sestava Baníku Ostrava

Vašek - Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus - Mičola, Hlinka, R. Hrubý, Panić, de Azevedo - Baroš (C).

Náhradníci: Šustr - Granečný, P. Breda, Pokorný, Stáňa, Jakubov, J. Šašinka.

Sestava Plzně

Kozáčik - Řezník, Hubník (C), Hájek, Havel - Živulić, Hořava - Petržela, Čermák, Kopic - Krmenčík.

Náhradníci: A. Hruška - Hejda, Limberský, Zeman, D. Kolář, Bakoš, Řezníček.

Bude zajímavé sledovat, jak se fanoušci Baníku, kteří budou vpuštěni na stadion, budou chovat. Zpřísněný dohled policie zřejmě bude trvat i nadále.

V dnešních zápasech si Slavia poradila 4:0 s Mladou Boleslaví, jejíž krize se prohlubuje. Jablonec se také dočkal výhry, když přehrál Zlín 2:0.

Oba celky nastupují na hrací plochu, za pár vteřin zápas začne.

Rozhodčí Karel Hrubeš pískl do píšťalky a zápas byl zahájen.

2

Přetažený centr Řezníka se dostal k Havlovi, ale ten jej ztratil a nevybojoval ani roh.

3

Krmenčík si narazil s Čermákem, ale stál pak v ofsajdovém postavení.

5

Hrubý zákrok Hubníka na Hrubého na půli hřišti znamenal žlutou kartu pro domácího kapitána.

7

V ofsajdu přichycen na druhé straně i Robert Hrubý.

10

Pěknou individuální akci ukázal i Baroš, který podržel míč a stáhl jej do středu hřiště, ale finální přihrávka mu nevyšla.

12

Rychlá akce plzeňských, jenže Havlův centr nikoho ve vápně nenašel.

13

Petržela ukázal svou rychlost, Sus ale zůstal v závěsu a zablokoval jej na roh.

15

Kopic se ve vápně krásnou přešlapovačkou uvolnil, ale jeho centr byl zablokovaný.

17

První šance Baníku, Azevedo nabil do druhé vlny Hrubému, jehož tečovanou ránu Kozáčik nadvakrát vyrazil na rohový kop.

18

Plzni nevyšel rychlý kontr a z následné zbržděné akce zkoušel pálit Hořava, ale minul bránu.

21

Další rána z dálky, tentokrát od Živuliče, Petr Vašek ale neměl problém přízemní ránu chytit.

Vynucené střídání v kádru Plzně. Zraněný kapitán Roman Hubník opouští hřiště, nahrazuje jej Lukáš Hejda.

31

Baník se osměluje a po zablokovaném centru Pazdery získal další roh.

31

Barošova hlavička se odrazila na ruku Živuliče, ale sudí Hrubeš penaltu nepísknul.

33

Velká šance Čermáka, ale ten levačkou z hranice vápna těsně minul levou tyč brány Vaška.

37

Tématem zápasu jsou zatím souboje Baroše s Hájkem, které jsou velmi ostré a oběma již párkrát byl zapískán faul.

40

Hořava se vrhnul do vápna, ale narazil na přesilu a zamířil k zemi.

41

Plzeň v dobré pozici, ale zpětná přihrávka na Krmenčíka byla zablokovaná.

44

Přetažený centr Kopice skončil až na zadní tyči u Řezníka, ten si míč dobře zpracoval a vypálil z voleje, těsně však minul bránu ostravského celku.

45

Nastavovat se budou 2 minuty.

45+2

Pazdera se uvolnil na pravé straně a poslal centr do vápna, Mičola byl ale už v těžké pozice a míč poslal mimo bránu.

První poločas je za námi. Plzeň je o něco aktivnější, ale neměla moc vyložených šancí, navíc Baník se taky dere dopředu, zatímco poctivě brání. Věříme, že v druhé půli se dočkáme více brankových příležitostí a také nějakých branek.

Druhý poločas začal.

46

Přetažený centr doletěl až ke Kopicovi a ten vypálil z voleje nádhernou ránu, ale otřel ji pouze o tyč branky Vaška.

48

Azevedo zkusil vypálit z velké dálky, ale přestřelil bránu o dobrých 5 metrů.

54

Také druhý kapitán zápas nedohrál kvůli zranění. Milana Baroše, který si zřejmě poranil tříslo, nahradil Jakub Šašinka.

56

Krmenčík dostal míč na hranici vápna, odskočil si, připravil si palebnou pozici a vypálil. Jenže bránu přestřelil.

58

Živulič dostal míč v dobré pozici od Krmenčíka, ale jeho pokus zablokoval na rohový kop Sus.

58

Nebezpečný je z domcích hlavně Kopic, tentokrát se uvolnil do středu hřiště a vypálil jen těsně nad břevno.

59

Milan Havel opustil hrací plochu, nahradil jej David Limberský.

60

Rychlý brejk Baníku, Azevedo už se řítil sám na bránu, ale Hájek jeho pokus zablokoval.

60

Poslední střídání v týmu Plzně. Aleše Čermáka na hrací ploše nahradil Daniel Kolář.

64

Obrana Baníku prolomena! Kopic se uvolnil, ale přenechal do druhé vlny Limberskému, který nádhernou ranou na zadní tyč otevírá skóre.

67

Azackij v dobré pozici před vápnem skolil k zemi Krmenčíka a uviděl žlutou kartu.

69

Limberský posílal přízemní centr do malého vápna, ale ten proletěl celým vápnem bez teče.

70

Dvojité střídání Baníku. Mičolu nahrazuje Stáňa a Azeveda Granečný.

76

Krmenčík hledal obloučkem Koláře, ale Šindelář před ním odvrátil míč.

78

A máme zřejmě rozhodnuto. Kopic vybídl k centru Limberského, jehož cnetr našel na zadní tyči Řezníka. Ten ještě posunul hlavou na Krmenčíka a ten se z velké blízkosti nemýlil.

83

Plzeň definitivně zlomila odpor Baníku Ostrava a kontroluje závěr zápasu.

85

Nádherný kontr Plzně a třetí branka v síti Petra Vaška. Krmenčík utekl po levé straně, nabídl pod sebe nabíhajícímu Kolářovi míč a ten předvedl parádní zakončení. Naznačil střelu, počkal, až si obránci o brankář Vašel lehnou na zem následně do prázdné brány zakončil.

87

V další velké šanci byl Kopic, ale zamířil mimo tři tyče.

Zápas skončil výhrou Plzně 3:0.

Plzeň využila toho, že ostravští v druhé půli více zalezli před svou bránu a nechali je hrát. Klíčovým momentem byla parádní Limberského rána ze 64. minuty, která určila ráz zápasu. Domácí se uklidnili, začali více kontrolovat hru a přidali i další dvě branky. Hostům moc sil na odpor už nezbyl. Proto Plzeň porazila Baník Ostrava 3:0 a nadále vládne ligové tabulce.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek nedělního večera.