90+3 Budínský
29. Hancko
74. Tetteh
86. Kozák

Vítejte u online přenosu z utkání 5. kola FORTUNA:LIGY mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Zápas začíná v 19:00 a živě jej vysílá stanice O2 Sport.

Mladá Boleslav začala nový ročník vítězně, když doma nakonec udolala 1:0 Karvinou. Posléze však schytala debakl 3:0 na Bohemce, po kterém jen remizovala 1:1 v úvodním duelu 2. předkola EL s Ordabasy. Poté ale mladoboleslavští zabrali. V lize se připsali tři body za jasnou výhru 4:1 proti Opavě a následně zvítězili 3:2 i v odvetě v Ordabasy, což jim vyneslo postup do další fáze. Jedinou kaňkou na postupu bylo cestování, při kterém muselo být díky zpožděnému letu z Kazachstánu odloženo kolo s Teplicemi. To ovšem Mladé Boleslavi nikterak nevadilo, jelikož v týdnu uhráli nadějný výsledek 0:0 na půdě FCSB a jejich šance na další účinkování v pohárové Evropě je tak velmi nadějná.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví gól na hřišti kazašského celku Ordabasy Šymkent. | Foto: ČTK

Sparta Praha vstoupila do nové sezóny poměrně rozpačitě, jelikož hned v prvním kole prohrála na Letné 2:0 proti Slovácku. Reputaci si částečně napravila domácí výhrou 2:0 proti Jablonci, ale poté v Českých Budějovicích musela dotahovat dvoubrankové manko a nakonec byla ráda za remízu 2:2. Před vstupem do předkola Evropské ligy si smlsla na Příbrami v poměru 3:0 a dobře také začala duel s Trabzonsporem. Jenže vedení 2:0 neudržela, v samotném závěru inkasovala dvě branky, čímž si výrazně zkomplikovala svou cestu za postupem.

Costa (vpravo) slaví gól v zápase EL Sparta - Trabzonspor
Costa (vpravo) slaví gól v zápase EL Sparta - Trabzonspor | Foto: Milan Kammermayer

Fotbalisté Mladé Boleslavi tedy aktuálně sídlí na 9. místě se 6 body a jejich dnešní protivník Sparta vydolovala pouze o bod více, což stačí na 6. pozici. Domácí ovšem mají odložený zapas s Teplicemi k dobru.

Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Fulnek, Matějovský (C), Hubínek, Bucha - Wágner, Mešanović.
Nahradníci: Stejskal - Ladra, Provazník, Auer, Budínský, Paixao da Silva, Jakub Klíma.

AC Sparta Praha: Nita - Sáček, Štetina, Costa (C), Hancko - Moberg Karlsson, Trávník, L. Krejčí, Kanga, Plavšić - Kozák.
Náhradníci: Heča - Tetteh, M. Hašek, Semih Kaya, Radaković, Matěj Hanousek, Mandjeck.

Rozhodčí: Pavel Franěk - Ivo Nádvorník, Pavel Vlasjuk

Sparťané v týdnu rozehráli 3. předkolo Evropské ligy, ve kterém dlouho sahali po výhře 2:0. V závěru ovšem dvakrát inkasovali a postup se jim tak značně zkomplikoval.

5. kolo FORTUNA:LIGY přineslo i velké překvapení. Před malou chvíli si Slovácko po Spartě vyšláplo na Plzeň, která se musí smířit s domácí porážkou 0:2.

Hráči obou celků právě nastoupily na hrací plochu a za malou chvíli utkání vypukne. Domácí odehrají zápas v bílých dresech, zatímco hosté v tradiční rudých trikotech.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparťanskou kombinaci u jejich pokutového území se domácí pokusili narušit vysokým presinkem, který nakonec nesl úspěch a Boleslav bude moci vhazovat.

2.

Křapka posléze poslal svůj centr jen za bránu Nity, který tak byl úplně bez práce. Nyní se to však změní a hostující brankář bude odkopávat od svého zařízení.

3.

Moberg Karlsson se snažil přejít vpřed při souboji jeden na jednoho, ale domácí si jeho postup pohlídali.

4.

Hned v úvodu se rýsovala zajímavá možnost pro domácí. Kangova špatná přihrávka vyústila v přečíslení, po kterém Matějovský předložil míč Mešanovićovi, jemuž ovšem rána z hranice vápna nesedla a Nita situaci jen kontroloval.

5.

Costa poté v souboji na levé straně fauloval právě Mešanoviće a domácí tedy mají k dispozici zajímavou standardní situaci.

6.

Centr na přední tyč ovšem odvrátila hostující obrana a při následném nákopu Boleslavi do vápna je pískán ofsajd.

7.

Velká šance také na druhé straně. Centr Sáčka našel na malém vápně Libora Kozáka, který z velké šance napálil jen brankáře Šedu. Veškeré vzrušení navíc bylo zbytečné, jelikož se hostující forvard nacházel v postavení mimo hru.

8.

Křakova aktivita na pravé straně přinesla další centr tohoto hráče, nicméně ani teď se domácí do šance nedostali a je z toho jen odkop od brány.

9.

Rána hostů z hranice vápna byla zablokována domácími obránci a část publika se dožadovala odpískání penalty za ruku. Ta se ale zatím nekoná.

10.

Následně však neproběhla žádná komunikace s videorozhodčím, a tak se s největší pravděpodobností o ruku nejednalo.

11.

Sparta si nyní rozvážně vyměňuje míč na vlastní polovině a trpělivě hledá skulinku v obranných řadách soupeře.

12.

Až teď Costa rozehrál směrem vpřed a následně pálil ze střední vzdálenosti Plavšić. Jeho ránu však také zastavili bránící zadáci domácích.

13.

Při rychlém útoku Sparty roztáhl Kanga hru doleva, kde si nabíhal Plavšić. Ten prakticky okamžitě hledal ve vápně Kozáka, avšak Šeda situaci skvěle přečetl a balón schoval ve svých rukavicích.

14.

Fulnekův centr zleva doletěl pouze na hlavy hostujících beků a na další šanci si tedy musí domácí ještě počkat.

15.

Následný průnik Fulneka zastavili hosté dost možná i rukou, ale hra zatím pokračuje.

16.

Štetina jednoznačně zahrál rukou a hlavní rozhodčí se jde podívat na video.

16.

Je to tak Lukáš Štetina zcela evidentně zastavil balón rukou a je tady penalta pro Mladou Boleslav.

17.

MLADÁ BOLESLAVA DÁVÁ GÓL! Domácí nabídnutou možnost využívají a v 17. minutě se ujímají vedení. Exekuce penalty se ujal MURIN MEŠANOVIĆ, jenž poslal Nitu ze svého pohledu k pravé tyči a sám posléze zamířil do koutu opačného.

19.

Karlsson se posléze snažil přejít přes Túlia, ale na polovině hřiště švédský záložník míč ztratil.

20.

Štetina vystoupil do hloubi útočné poloviny, kde následně fauloval jednoho z domácích hráčů. Od sudího Fraňka tak dostává poslední varování.

21.

Kangův nadýchaný bochánek našel hlavu Plavšiće, který ovšem zakončení nasměroval nad.

22.

Kangův centr ještě předcházel souboj Pudila s Kozákem. Hostující forvard zasáhl svého protihráče loktem a z hlavy domácí zadáka se valí krev a musí tedy dojít k ošetření.

23.

Sudí Franěk ještě celou situaci konzultoval s asistentem u videa, ale o zákrok na červenou kartu se dle všeho nejednalo a hra bude pokračovat dál.

23.

Domácí poté rozehráli roh nakrátko, načež dostali míč k Túliovi na vápno. Jeho technická střela mířila nad bránu Sparty.

24.

A další šance Sparty a opět v ní byl Libor Kozák. Ten se dle všeho ofsajdu vyhnul, ale nakonec tváří v tvář Šedovi selhal a domácí brankář pokryl jeho slabé zakončení. Opakované záběry navíc ukázaly, že se hostující útočník nacházel v ofsajdovém postavení, byť asistent na pomezí situaci pustil.

26.

Antonín Křapka nyní zatáhl Plavšiće za ruku u pokutového území. Sudí Franěk správně píská faul, i když tomu hostující hráč hodně přidal.

27.

Spartě v čele s Kangou se signál nepovedl a následný centr odvracel Fulnek. Celá akce nakonec skončila akrobatickým zakončením Štetiny přes hlavu, které však přišlo až zpoza vápna a mělo tak pramalou šanci na úspěch.

29.

PARTA DÁVÁ GÓL! Pražané však nyní již svou šanci zužitkovali a začínáme znovu od začátku. Centr Moberga Karlssona od rohového praporku trefil šikovně na přední tyči DÁVID HANCKO, jehož gólová hlavička zapadla přesně na vzdálenější tyč a je z toho premiérová trefa za Spartu pro tohoto hráče.

31.

Fulnek nyní tvrdě dohrál Krejčího a je pískáno. Také domácí hráč dostává od hlavního sudího poslední varování.

33.

Daniel Pudil si nyní počíhal v souboji na Libora Kozáka, kterého zezadu pořádně naremploval. Zákrok může být brán jako jistá odveta za předchozí úder loktem sparťanského útočníka.

34.

Moberg Karlsson si posléze navedl míč na levou a z hranice šestnáctky vypálil na Šedu. Jeho pokus však skončil jen v boční síti.

35.

Túliovi se nyní centr nepovedl a jeho vysoký míč si stáhl do rukavic Florin Nita. Útočit tak bude moci opět Sparta.

36.

Jenže Travníkovi se odcentrovat nepovedlo a Šeda jeho nabídku v pohodě přečetl a balón ukryl ve své náruči.

37.

Túlio měl nyní šanci na reparát a počínal si lépe. Pražané nakonec jeho nabídku uklidili na rohový kop.

38

MLADÁ BOLESLAV DÁVÁ GÓL! Nerozhodný stav nevydržel ani deset minut a domácí jdou opět do vedení. Marek Matějovský parádní přihrávkou zprava našel na středu vápna úplně volného MURISE MEŠANOVIĆE, jenž posléze balón uklidil nechytatelně k tyči Nitovy brány.

40.

Mešanovićovi se nyní nepodařilo přejít u rohového praporku přes Štetinu, který již vyváží míč směrem vpřed.

41.

A opět souboj těchto dvou. Tentokrát Štetina fauloval na půlce právě Mešanoviće a domácí budou moci v poklidu rozehrát.

42.

Pudil se dobře natlačil před Kozáka, který jej následně zezadu atakoval nedovoleně. Je tedy opět pískáno pro Spartě.

43.

Mešanović se na hranici vápna snažil sklepnout míč do strany Fulnekovi, který však nemohl přihrávku svého kolegy v žádném případě stihnout na hrací ploše.

44.

Křapka poté dojel Plavšiće u levé postranní lajny a hostující hráč se jen ztěžka zvedá z trávníku.

45.

Následný centr do vápna lapil Šeda a Boleslav podnikla rychlý protiútok. Ve vápně byl poté čistě odzbrojen ostrým Costy Mešanović a bude z toho jen roh domácích.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty v první.

45+1

Centr Boleslavi z rohu však doputoval přesně do rukavic Nity, který tak měl velmi snadnou práci.

45+2

Sparta teď trochu zatlačila svého soka, ale poté zahrál Moberg Karlsson rukou a míč tak připadá do moci Mladé Boleslavi.

45+2

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle zápasu. Do ní vstoupili lépe domácí, kteří v 17. minutě po ruce Štetiny zahrávali pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Muris Mešanović, jenž poslal Boleslav do vedení. Sparta se poté snažila o vyrovnání a to se jí tak povedlo těsně před půlhodinou hry. Na centr z rohového kopu si na přední tyči naskočil Dávid Hancko, pro něhož to byla premiérová trefa v dresu Sparty. Pražané ovšem nerozhodný stav neudrželi dlouho a ve 38. minutě se prosadil podruhé domácí Muris Mešanović, jenž tak stanovil poločasové vedení Boleslavi.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Sparta udělala do druhé půle jednu změnu. David Moberg Karlsson je nahrazen Martinem Haškem.

47.

Bucha si zkoušel píchnout míč kolem Plavšiće, který však dobře zasáhl. Boleslav nicméně rozehraj rohový kop.

48.

Sparta nyní trochu zaspala rozehrávku a na přední tyči vyplaval do zajímavé pozice Túlio. Domácí hráč však byl zády k bráně a jeho zakončení scházela přesnost i razance.

49.

Sáčkův nadýchaný centr směřoval na značku penaltového puntíku. Šeda však vše dobře přečetl a včasným výběhem sebral míč do náruče.

50.

Výborná práce Plavšiće. Ten ve skluzu tečoval míč do Křapky, od kterého putoval balón do zámezí. Nita si tak již chystá odkop od své brány.

51.

Mešanović dokázal odcentrovat z pravé strany přes Hancka, ale jeho nabídka nesměřovala na nikoho v bílém dresu.

52.

Fulnek se při svém průniku dostal do zakončení, avšak to bylo dvakrát tečováno a míč opustil pokutové území. Boleslav si však po chvíli vybojovala další roh.

53.

Matějovského pas propadl do nitra vápna, ale poté sudí Franěk odpískal ruku jednoho z domácích.

54.

Kanga si vzal na starost rozehrávku rohového kopu Sparty, jenže trefil prvního bránícího hráče Boleslavi, kterým byl Wágner, jenž míč dopravil do bezpečí.

55.

Bucha teď ve středu pole skolil Plavšiće a je pískáno. Muris Mešanović dal poté průchod svým emocím a za svůj výlev vůči sudímu vidí první žlutou kartu zápasu.

56.

Mladá Boleslav se poté ubránila dvěma centrům a před vápnem poté povalil Kanga Matějovského, načež hlavní rozhodčí přerušuje hru.

57.

Plavšić se snažil rozehrát do strany, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč poslal přímo na kopačky Túlia.

58.

Spartě se nyní nepovedla kombinace. Kanga nasměroval přihrávku na paty Sáčka, z čehož resultuje aut Boleslavi.

60.

LIboru Kozákovi není v letenském dresu zatím přáno. Hostující útočník si dobře posunul míč hrudí do gólovky, ale tu poté zazdil ranou nad bránu vybíhajícího Šedy.

61.

Sparta v posledních minutách přebírá otěže a nyní bude moci pokračovat po faulu domácích ve středu pole.

62.

Guélor Kanga je nyní stažen ze hry, což se mu příliš nelíbí. Na jeho místo nastupuje Benjamin Tetteh.

63.

Střídá také Mladá Boleslav. Dnes nevýrazný Tomáš Wágner je vystřídán Jakubem Klímou.

64.

Plavšić rozehrál rohový kop hostů a na jeho nabídku si nejvýše vyskočil Costa. Ten ale své zakončení nenasměroval mezi tři tyče.

65.

Boleslavská kombinace na pravé straně nemůže pokračovat. Bucha totiž vybíhal z ofsajdu a zapojil se do hry, což pravidla pochopitelně nedovolují.

66.

Matějovský sice získal míč po špatné přihrávce hostů, ale Sparta vybojovala balón zpět. Tetteh ovšem nevypálil z dvaceti metrů a raději zvolil přihrávku, na kterou jeho spoluhráči vůbec nereagovali.

67.

Sáček dobře zatáhl míč skoro až k vápnu, načež přihrál Haškovi. Ten měl k balónu daleko, a při pokusu zachránit situaci skluzem, dojel Křapku, za což následuje žlutá karta pro hostujícího středopolaře.

69.

Sáček opět dobře otevřel hru pro Hancka, jehož přihrávka do vápna byla sražená pozornými beky Boleslavi.

70.

Sparta nevyužila své dva centry a zaváhání Šedy s Křapkou využil Costa k přihrávce na střed vápna. Tam si jeden z domácích sám nastřelil ruku, avšak sudí správně pokutový kop nenařizuje.

71.

Bucha se posléze dostal ke střele z pětadvaceti metrů po rohovém kopu, avšak jeho táhla střela minula levou tyč sparťanské brány zhruba o dva metry.

72.

Nepřesnost v rozehrávce Sparty dala prostor Buchovi odcentrovat zprava. Jeho nabídku však Costa výborně srazil na rohový kop.

73.

Dobrý centr Matějovského do nebezpečného prostoru hosté výborně zlikvidovali a přešli do brejku. Ten však Martin Hašek zakončil ranou ze střední vzdálenosti, která směřovala vysoko nad.

74.

SPARTA DÁVÁ GÓL! Pražané se dnes podruhé prosazuje po rohovém kopu a mohou i nadále pomýšlet na výhru! Centr Plavšiće si výborně našel ve vzduchu BENJAMIN TETTEH, jenž hlavou uklidil míč přesně k tyči.

75.

MLADÁ BOLESLAV DÁVÁ GÓL! Pražané si ovšem vyrovnání neužila dlouho a prakticky ihned po rozehrávce inkasuje potřetí. MURIS MEŠANOVIĆ ve středu hřiště výborně sklepl míč Buchovi, jenž mu jej výborně vrátil na pravou stranu vápna, odkud nekompromisně propálil Nitu na zadní tyč.

77.

Sparta se okamžitě vydala vpřed a snaží se o srovnání, které ovšem nyní nepřichází.

78.

Hancko následně zahrával přímý kop z pětadvaceti metrů, avšak nebezpečnou ranou nakonec minul bránu Šedy.

80.

Po rohovém kopu došlo k souboji ve vápně, kdy Matějovský chtěl odkopnout míč a trefil zespodu nohu Štetiny. Sudí Franěk píská faul hostujícího hráče.

81.

Jenže Sparta vehementně protestovala a sudí Franěk se jde nakonec podívat na video.

82.

K nelibosti hostujících hráčů i fanoušků se penalta nekoná a hra tedy pokračuje dál rozehrávkou domácích.

83.

Mladá Boleslav podruhé střídá. Tomáš Ladra nahrazuje Jakub Fulneka.

84.

Sáček je dnes velmi aktivní a další dobrou akcí na pravé straně dostal míč před bránu, kde však kraloval Šeda, jenž balón vyboxoval k nohám Trávníka, který ale nezakončoval mezi tři tyče.

85.

Na hrací ploše teď zůstává ležet Takács, se kterým to ovšem nebude tak vážné a domácí hráč bude po chvíli pokračovat ve hře.

86.

SPARTA DÁVÁ GÓL! Pražané i potřetí dokázali odpovědět na branku soupeře a prozatím to vypadá na dělbu bodů. Vynikající centr Štetiny našel před bránou volného LIBORA KOZÁKA, který konečně protrhl střeleckou smůlu a prudkou hlavičkou nedal Šedovi šanci.

88.

Pražané chtějí v závěru rozhodnout a mají k tomu možnost v podobě standardky z levé strany.

89.

Trávníkův centr však Boleslav v pohodě odvrátila, ale následně se musela znovu bránit. Povedenou ránu ze střední vzdálenosti likviduje Šeda a Kozák, který se snažil o dorážku, byl lapen v ofsajdu.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

Sparta se nyní musela bránit rohovému kopu soupeře a propadlý míč nakonec musel sbírat do rukavic Florin Nita.

90+2

Marek Matějovský je posledním hráčem domácích, který je střídán. Zbylé minuty si do statistik připíše Lukáš Budínský.

90+3

MLADÁ BOLESLAV DÁVÁ GÓL! Tak to je zápas jako řemen a domácí jsou velmi blízko vítězství. Mešanović nenápadným centrem ze strany našel na malém vápně osamoceného LUKÁŠ BUDÍNSKÉHO, který byl na hřišti jen minutu a rozhoduje nejspíše o osudu duelu.

90+4

V závěru měl ještě možnost vyrovnat Kozák, ale jeho zakončení brankou neskončilo.

90+5

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a dnešní přestřelka dopadla lépe pro domácí celek. Ten celý duel začal velmi dobře a v 17. minutě se ujal vedení, když Murin Mešanović proměnil pokutový kop nařízený po ruce Štetiny. Pražané ovšem odpověděli před půlhodinou hry, kdy po rohu srovnal Dávid Hancko. Jenže netrvalo to ani 10 minut a Boleslav znovu vedla. Zasloužil se o to opět Muris Mešanović.

Sparta se ve druhé půli snažila mocně a druhé vyrovnání a to také přišlo v 74. minutě. Podruhé po rohovém kopu skóroval tentokrát střídající Benjamin Tetteh. Mladá Boleslav ale prakticky ihned po rozehrání znovu převážila misky vah na svou stranu. Muris Mešanović přesnou ranou na vzdálenější tyč završil hattrick. Sparta ale i na tuto branku našla odpověď. V 86. minutě protrhl střeleckou smůle Libor Kozák a vypadalo to, že se body budou dělit. To ovšem odmítl Lukáš Budínský, který byl na hřišti sotva minutu a v 93. minutě proměnil z malého vápna centr Mešanoviće ve vítězný gól. Domácí tedy berou všechny body za výhru 4:3.