0:1
0:1
Plzeň
6. Krmenčík

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu z utkání pátého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Karvinou a Plzní. Duel začne v neděli, 15:00. V televizi jej můžete sledovat na kanálu O2 Sport.

Obhájce titulu z Plzně touží po udržení stoprocentní bilance. Tu si nedokázala včera držet pražská Slavia, která podlehla na vlastním hřišti Jablonci. To tým Pavla Vrby má soupeře o něco jednoduššího, přesto není radno říkat hop, dokud se nepřeskočí. A zvlášť, když Plzenští zatím rozhodně neoslňují. Ve čtyřech zápasech sice získali plný počet bodů, ale nastříleli jen šest branek, z toho rovnou polovinu v prvním duelu na půdě Dukly Praha. Další tři duely skončily shodně výhrou 1:0.

Tyto úsporné výhry zatím Plzni stačí. Otázkou je však do kdy půjde vyhrávat na jednu branku a držet stále čisté konto. To, co stačilo v utkáních s Libercem, Olomoucí nebo Zlínem, to nemusí stačit vždy. Zvlášť pak třeba v milionářské Lize mistrů. A nebo třeba již dnes, kdy čeká Západočechy utkání na půdě zatím trápící se Karviné.

Slezský klub na tom je v úvodu nové sezony prachbídně. Sice hrál třikrát ze čtyř utkání na hřištích soupeřů, přesto je bilance nula bodů a třinácti inkasovaných branek přímo žalostná. Defenzíva je největší slabinou svěřenců Romana Nádvorníka. První duel na hřišti Liberce skončil porážkou 0:1, od té doby ale přicházely samé čtyřgólové příděly. Na Slavii, doma s Mladou Boleslaví nebo v Jablonci. Zvlášť domácí porážka 3:4 s Boleslaví může karvinské mrzet. V zápase byli lepší, dvakrát dokázali srovnat stav zápasu, ale do kolen je pak poslal vlastenec Marka Janečky.

Právě slovenský záložník je teď při zranění lídra obrany Pavla Dreksy nejzkušenějším mužem v zadních řadách. Na pozici stopera holohlavý fotbalista zaskakoval již v minulém ročníku, nyní se tam usídlil natrvalo. A moc mu to tam nesvědčí, krom počtu obdržených branek mu také svítí číslo 2 u branek, které si dal do vlastní sítě. Jediným světlým bodem karvinského vstupu do sezony jsou výkony Lukáše Budínského, který ukazuje již třetí sezonu, že je pro ofenzivu Slezanů naprosto klíčovým mužem .

Sestava Plzně

Kozáčik - Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský - Procházka, Hrošovský - M. Petržela, Hořava, Ma. Zeman - Krmenčík.

Náhradníci: A. Hruška - Chorý, J. Kovařík, M. Havel, Al. Čermák, Řezníček, Ekpai.

Sestava Karviné

Berkovec - Čolić, Panák, Janečka (C), Tusjak - Mertelj, Budínský - Moravec, Lingr, Letić - Wágner.

Náhradníci: Pastornický - Smrž, Kocsis, Guba, Galuška, Dramé, Ramírez.

Karvinští řeší velkou krizi v obraně hodně netradičním krokem. Kromě již zmíněného Marka Janečky, který je již na pozici středního obránce zvyklý, ve stoperské dvojici nastoupí také další střední záložník Filip Panák. Ten zatím během své kariéry v dresu Karviné hrával převážně ve středu zálohy, ať už jako defenzivní štít nebo záložník s ofenzivnějšími úkoly. Občas zaskakoval i na hrotu. Dnes jej čeká premiéra ve středu obrany, navíc proti obhájci titulu.

Duel na Městském stadionu v Karviné právě začal.

1

Utkání řídí sudí Martin Orel. Ten bude musí mít dnes také přesný orlí zrak.

3

Domácí začínají aktivně, Bojan Letič z levé strany posílal centr do vápna. Hostující obrana ale srazila míč na rohový kop.

6

Viktorka se ujímá vedení již po šesti minutách. Obrana Karviné ukázala, v jakém se nachází rozpoložení. Po rohovém kopu se k míči dostal Michael Krmenčík a poslal míč za záda brankáře Berkovce.

13

Zemanovi se sice povedl gólový centr, jenže další dva pokusy této činnosti dopadly prachbídně, jeden v zámezí, druhý na obráncích Karviné.

17

Plzeň bude kopat penaltu! Marek Janečka fauloval v pokutovém území. Obdržel také žlutou kartu.

18

Krmenčík nepřidal druhou trefu v zápase. Berkovec jeho penaltu chytá a drží Karvinou stále v zápase.

24

Tusjak naskakoval na centr Letiče, ale nedokázal dát hlavičce potřebnou razanci a Kozáčik míč lapil.

29

Tusjak zkoušel pálit z velké dálky, ale jeho pokus byl spíše ragbyový.

30

Letič vybojoval pro domácí rohový kop, který zahrával Lukáš Budínský, Panák na jeho centr ale nedoskočil.

33

Roh Karviné přinesl málem branku Plzně. Milan Petržela se řítil z pravé strany k bráně Plzně, zasekl míč na střed a levou nohou vypálil. Na poslední chvíli mu do střely ale skončil Ondřej Lingr a zachránil tak svůj tým od další pohromy.

37

Plzeň bude mít možnost rozehrávat další rohový kop.

37

Roh nakrátko doputoval až k Řezníkovi, ten ale z první netrefil balón čistě a poslal jej tak mimo bránu soupeře.

42

Procházkův centr našel ve vápně Krmenčíka, ten ale vybíhal z ofsajdové pozice.

43

Skvělá kombinace Petržely s Řezníkem na pravé straně málem znamenala ohrožení brány Berkovce. Letič ale centr druhého jmenovaného srazil do zázemí.

45

Nastavovat se budou v první půli 4 minuty.

45+4

Velká šance Karviné v závěru poločasu. Tusjak se dostal ve vápně k odraženému míči, ale z lehkého úhlu napálil Kozáčika.

45+5

Ještě jedna rána Budínského, která mířila nad. První půle je za námi.

Plzeň poprvé po poločase v této sezóně vede. Do vedení ji dostal už po šesti minutách Michael Krmenčík, který si naskočil na roh Martina Zemana. Plzeň od té doby dominovala a za dalších deset minut měla možnost přidat druhou branku. Janečka stáhl k zemi Řezníka a byla nařízena penalta. Krmenčík ale odmítl přidat druhou trefu, když nechal pouze vyniknout Berkovce v bráně Karviné. Viktorka měla i další příležitosti, ale druhou branku nepřidala. Karviná pořádně zahrozila až v poslední nastavené minutě, k vyrovnání však také nedošlo.

Druhá půle právě začala.

49

Plzeňská standardní situace na krátko nedopadla dobře, protože Limberský přihrál špatně Hrošovskému.

52

Petržela si navedl míč na levou nohu a zkoušel pálit na přední tyč, jeho pokus ale skončil těsně mimo tři tyče.

53

Hrošovský pálil zpoza vápna, ale netrefil míč čistě. Rána tak sotva dolezla za čáru asi metr od brány Berkovce.

55

Hubník poslal k zemi Lingra a Karviná bude mít možnost zajímavé standardní situace.

57

Tusjakův centr nikoho ve vápně nenašel, to samé platí o centru Letiče, Plzeň přežila chvilkový tlak soupeře.

60

První střídání v kádru Karviné. Vojtěch Smrž nahradil na hrací ploše Ondřeje Lingra.

63

Trenér Nádvorník střídá hned chvíli po prvním střídání i podruhé. Tomáš Wagner přepustil své místo na hrotu útoku Ericu Ramirezovi z Venezuely.

64

Marek Janečka vytáhl míč z vlastní poloviny až k vápnu Plzně a zkoušel pálit. Jenže přízemní ránu Kozáčik bez problémů pokryl.

66

Nový muž na hřišti Ramirez pálil zpoza vápna pálit z otočky, našel ale jen rukavice plzeňského brankáře.

67

Rychlý brejk Karviné skončil sice brankou, jenže Ramirez byl těsně v ofsajdu a branka neplatí. Marek Janečka dal míč o vteřinku později, než měl.

68

Ubong Ekpai je prvním střídajícím hráčem Plzně, na trávníku vystřídal Milana Petrželu.

71

Čoličův centr zablokoval Limberský, bude z toho rohový kop.

72

Obrovská šance Karviné, Letičův roh našel na zadní tyči Vojtěcha Smrže, jenže nedokázal v plném běhu vystřelit razantněji, Kozáčik tak nohou odkopl míč.

72

Ve stejné minutě rychlý brejk Plzně a rána Zemana, která skončila také rohovým kopem.

78

Tomáš Hořava přepouští své místo na hřišti Aleši Čermákovi.

80

Bojan Letič střídá a nahrazuje jej Petr Galuška. Poslední změna v kádru Karviné.

83

Lukáš Budínský vidí žlutou kartu za nesportovní chování.

84

Janečkův míč zahnal Tusjaka zpět, navíc doletěl až do zázemí.

85

Janečka poslal k zemi Čermáka, standardní situace pro Plzeň. Karviné ubíhá čas.

87

Jediný střelec zápasu Michael Krmenčík přepouští své místo Jakubu Řezníčkovi.

88

Filip Panák šel na hrot pomoct Ramirezovi sbírat dlouhé vysoké míče. Karviná již hodně riskuje.

90

Janečkův centr stáhl do náruče Kozáčik.

90

Nastavovat se budou 4 minuty.

93

Ramirez šel do souboje s Hubníkem příliš vehementně, Plzeň zase pozdrží pár vteřinek.

90+5

Za zdržování hry uviděl Martin Zeman žlutou kartu.

Je konec, Plzeň vítězí v Karviné 1:0.

Plzeň si s přehledem v závěru uhlídala své vedení a vyhrála v Karviné 1:0. Je to již čtvrtý výsledek 1:0 Viktorky v řadě, jen v prvním kole skórovali víc než jednou. Naproti tomu Karviná je po pěti kolech na tom úplně opačně, tedy bez bodu, stejně jako pražská Dukla. Dnes se stal jejím katem Michael Krmenčík, který mohl přidat i další branku z penalty, ale nedal. Karvinští měli v druhé půli jedinou větší šance, když po rohu zůstal na zadní tyči osamocený Smrž, ale nedůraz v zakončení mu ve skórování zabránil. Plzeň je tak zatím jediný stoprocentním celkem, napodobit je může pražská Sparta. Ta hraje v 18:00 s Příbramí a tento duel budete taky moc sledovat v našem online přenosu.

Prozatím je to ode mě vše, přeji hezký zbytek dne.