Konec utkání
SK Slavia Praha
70. Souček
73. Olayinka

Vítejte u online přenosu z utkání 12. kola FORTUNA:LIGY mezi Jabloncem a Slavií. Zápas začne v neděli 6.10. v 18:00 a živě jej vysílá stanice O2 TV FOTBAL.

Dnes nás čeká ale také druhý šlágr. V něm se představí vedoucí Slavia na půdě Jablonce. Půjde také o duel dvou týmů z nejlepší pětice a opět se favorit představí na hřišti soupeře, který doma hraje diametrálně odlišně než na stadionech soupeřů. Zajímavé bude také sledovat, jak sešívaní zareagují na utkání Plzně v Mladé Boleslavi, které ještě probíhá. V 83. minutě je stav 1:1. A také, jak si široký kádr Slavie poradí s únavou po náročném zápase Ligy mistrů proti Dortmundu.

Tým Jindřicha Trpišovského ve středu předvedl opět velmi sympatický výkon a sahal proti německému gigantovi na body, jenže Borussia byla efektivnější a v Edenu vyhrála 2:0. Přesto to po matném výkonu s Mladou Boleslaví bylo od sešívaných mnohem lepší. Mezi zápasem Ligy mistrů a dnešním duelem měla Slavia tři dny volna a navíc se může spoléhat na to, že má každou pozici minimálně zdvojenou. Můžeme tak čekat četné rotace v sestavě obhájce titulu. Venku hrála zatím šestkrát, čtyřikrát vyhrála a dvakrát remizovala v Karviné a v Opavě.

Slavia - Dortmund (Hummels, Masopust)
Slavia - Dortmund (Hummels, Masopust) | Foto: Milan Kammermayer

Tuto jedenáctku dnes vysílá do boje Jindřich Trpišovský. Místo vykartovaného Hovorky naskakuje Michal Frydrych, v záloze se vrací do hry Hušbauer na úkor Ševčíka. Ofenzíva zůstává ve stejném složení jako ve středu proti Dortmundu.

Slavia může využít ztráty Plzně, ta totiž prohrála na půdě Mladé Boleslavi 1:2. Tento duel jste mohli sledovat v našem online přenosu.

Jablonec ale bude poněkud těžším oříškem. Severočeši totiž doma hrají vynikající fotbal a body jen tak neztrácí. Hned šestkrát se představili na domácí Střelnici a z toho pětkrát odešli vítězně. Jen naposledy s Olomoucí remizovali 2:2, přesto jsou však dobře naladěni. Dokázali totiž vyhrát ve Zlíně i sehrát vyrovnanou partii v Plzni. Dnes jim však situaci komplikuje jiná věc. Spoustu klíčových hráčů má Petr Rada v kádru jen na hostování a hned tři z nich jsou ze Slavie. Proto dnes nemůže nasadit jinak hráče základu Sýkoru, Matouška či Jugase.

Petr Rada se dnes musí obejít bez zmíněných hráčů. V sestavě je nahrazují Kubista a Kratochvíl.

V druhém dnešním utkání České Budějovice porazily Bohemians 3:2.

Oba celky nastupují na hrací plochu. Jablonec v zeleném, Slavia klasicky sešívaná.

Rozhodčí Zbyněk Proske zahájil utkání.

2

Stanciu chtěl centrovat do vápna, ale míč mu sjel a skončil v zámezí.

4

Kratochvíl přišlápl nohu Součkovi, kapitán Slavie ale bude v pořádku.

6

Břečka se krásně dostal před Tecla a počkal si na faul slávistického útočníka.

11

Jablonec se chtěl vydat rychle dopředu, ale ještě na vlastní půli Kratochvíla zastavil Stanciu.

16

Slavia teď má územní převahu, ale z centrů do vápna zatím nic nebylo.

19

Vojtěch Kubista uviděl za hru loktem v souboji s Olayinkou žlutou kartu. Nigerijský křídelník byl ošetřován, ale vypadá v pořádku a bude pokračovat ve hře.

23

Utkání je zatím plné nepřesností, díky čemuž si Slavia nedokáže vypracovat souvislý tlak.

24

Nicolae Stanciu si připsal už třetí nedovolený zákrok, tentokrát už za faul na Jovoviće uviděl žlutou kartu.

26

Dvakrát zasáhl dobře proti centru Plechatý, Hübschmann pak zablokoval pokus Stancia o střelu z dálky.

30

Stanciu zkoušel z ostrého úhlu z přímého kopu místo centru střílet. Gólman Hrubý byl ale připraven zasáhnout.

34

Čekalo se, že pro Slavii to bude těžký duel, Jablonec doma hrává výborně. Zatím je to ale z obou stran ne úplně vyvedené utkání. Jablonec může být alespoň spokojený se svou defenzivní prací.

38

Jovović se z brejku řítil k bráně Slavie, jenže nedokázal přesně přihrát Doležalovi.

41

První velká šance sešívaných. Hušbauer prvním dotekem dostal za obranu Olayinku, ten místo střely posouval doprava a Coufal z úhlu netrefil prázdnou bránu.

43

Ve velké šanci minul i Jovović, nakonec se ale ukázalo, že byl Černohorec v ofsajdu.

45

Nastavuje se 1 minuta.

První půle nám branku nepřinesla. V závěru ještě Součkovi hlavičku vytáhl Hrubý.

První půle na jablonecké Střelnici nenabídlo příliš střeleckých příležitostí. Spíš to vypadalo, jako by hráčům zvlhl střelný prach. Domácí sice dobře bránili, ale do ofenzívy příliš nepředvedli, podobně malátně působila také favorizovaná Slavia. Ta sice ke konci půli zlepšila svou hru a měla i nějaké šance, přesto se nedá říct, že by od lídra tabulky byl dobrý výkon, v druhé půli bude muset zabrat. Zatím bylo k vidění spousta nepřesností.

V Jablonci začala druhá půle.

50

V úvodu druhé půle se obraz hry nemění, vypadá to podobně jako v první půli.

54

Po Olayinkově centru odvracel Kubista míč z vápna.

54

Po dalším centru Olayinky Souček hlavou vybojoval roh, protože se míč odrazil od Plechatého.

54

Tomáš Souček vyskočil nejvýše na rohový kop, ale opět proti němu náramně zakročil gólman Hrubý.

55

Rychlá akce ale i na druhé straně. Jovović vybojoval první rohový kop pro svůj tým.

69

Plechatý zastavil protiútok Slavie už na půlce, když stáhl k zemi Tecla.

60

Jan Bořil si počínal u postranní čáry nedovoleně a uviděl žlutou kartu. V sezoně už čtvrtou, další kolo si tak nezahraje.

62

Petr Rada poprvé střídá. Vojtěch Kubista odchází ze hřiště, nahradil jej zkušený Fin Kasper Hämaläinen.

63

Poprvé střídá i Slavia. Lukáše Masopusta nahrazuje Lukáš Provod.

65

Míč se odrazil až na hranici vápno k volnému Stanciovi, ten ale nedokázal trefit bránu.

68

Ve hře už je i kapitán Slavie Milan Škoda, ten nahradil Stanislav Tecl.

70

Slávisté se po 70 minutách dočkali branky. Provod byl volný a z pravé strany našel stříleným centrem Stancia. Ten si ve vápně zpracoval míč a vypálil. Hrubý sice míč vyrazil, ale z ostrého úhlu jej dopravil do brány Tomáš Souček.

73

Tři minuty po úvodní trefě přichází i branka druhá. Milan Škoda ještě hlavou na centr Provoda nedosáhl, jen ho lehce líznul. Za ním byl ale připravený Peter Olayinka, který v podstatě dovezl míč až do kuchyně.

75

Až v 75. minutě se dočkal Ondřej Kolář zákroku. Z pravé strany se řítil Doležal, z úhlu ale vyprášil jen rukavice slávistického brankáře.

76

Jan Chramosta nahrazuje Jakuba Považance, Jablonec zkouší vsadit na dalšího útočníka.

79

Chramosta pálil zpoza vápna a Kolář se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus vytáhl nad bránu.

81

Martin Doležal si počínal v souboji s Provodem nedovoleně, po ostrém skluzu uviděl žlutou kartu.

83

Do hry se dostane i exteplický Jakub Hora, který nahradí Nica Stancia.

86

Pěkná ráda Provoda zpoza vápna, Hrubý ji ale zneškodnil.

87

Ještě jedno střídání Jablonce. Kratochvíla nahradil teprve osmnáctiletý Oliver Velich.

88

Hrubý musel znovu do akce, Horovu ránu ale také pokryl s poklidem.

90

Nastavovat se budou 3 minuty.

90+3

Po rohovém kopu ještě zakončoval Frydrych, Hrubý opět musel zasahovat.

Slavia své utkání zvládla a vyhrála v Jablonci 2:0.

Slavia byla dnes hodně trpělivá a byla odměněna až po 70 minutách. Dlouho Jablonec výborně bránil, byl pozorný, ale dopředu takřka neškodný. Slavii trvalo, než se dostala do hry, vypadala dosti unaveně, což se projevovalo na množství nepřesností pražského celku. Ke konci první půle ale přišel zlom a momentum si přenesli sešívaní i do druhého dějství. Dvě střídání pomohla rozhýbat hru a během tří minut se poté prosadili Souček a Olayinka. Náskok si s přehledem Slavia pohlídala a utekla Plzni na rozdíl 6 bodů. Je také prvním celkem, který vyhrál v Jablonci.

Ode mě je to pro dnešek vše, moc vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.