56. Plechatý (vl.)
12. Kanga
64. Zahustel
81. Tetteh

Vítejte u online přenosu z utkání 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Duklou a Spartou. Zápas začíná v 18:00 a živě jej vysílá kanál O2 Sport.

Dukla Praha neměla příliš povedený podzim, po kterém přešla do jarních bojů z posledního místa. Nic na tom nezměnilo ani úvodní představení na jaře proti Ostravě, proti které sice uhrála remízu 1:1, ale ode dna se neodlepila. Šestnácté místo jí tak patří i nyní se ziskem 16 bodů.

Stále také platí, že má celek z Julisky nejhůře střílející celek, jenž se v dosavadním průběhu pouze šestnáctkrát radoval ze vstřelené branky.

Žádná sláva to navíc není ani na vlastním hřišti, byť na něm Dukla vyválčila 11 bodů z celkových 16. Ty jí garantují 13. pozici v tabulce domácích mužstev.

Ján Ďurica slaví gól v dresu pražské Dukly.
Ján Ďurica slaví gól v dresu pražské Dukly. | Foto: ČTK

Sparta Praha si rovněž své podzimní působení představovala jinak, ale je na tom o poznání lépe než Dukla. Díky 35 bodům jsou Letenští na 5. příčce tabulky a v případě výhry si mohou své postavení ještě vylepšit. K tomu ovšem potřebují zlepšit své výkony, které ovšem nějaké dramatické změny nenabyly ani po zimní přestávce. První jarní kolo proti Bohemians bylo spíše z pohledu Sparty trápení, ze kterého jí dostal vítěznou brankou v 91. minutě Martin Frýdek.

Pro Spartu však hovoří statistika inkasovaných gólů. Těch obdržela jen 16 a spolu s Plzní se může pochlubit nejlepší obranou ligy.

Na hřištích soupeřů má rovněž co zlepšovat. Z deseti zápasů si připsala 14 bodů, které stačí až na 5. pozici v  tabulce venkovních týmů.

Úvodní sestavy:

FK Dukla Praha: F. Rada - Ostojić, Kozma, Raspopovič, Milošević (C) - Krunert, Kovaľ, D. Souček - Daniel Tetour, P. González, Podaný.

Náhradníci: M. Hruška - Marek Hanousek, Lu. Holík, Holenda, Djuranović, Douděra, Dancák.

AC Sparta Praha: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Matěj Hanousek - Sáček, M. Frýdek - Moberg Karlsson, Kanga, Chipciu - Tetteh.

Náhradníci: Heča - Štetina, Civić, M. Hašek, Pulkrab, Hložek, Drchal.

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch.

Sestava Dukly čítá dnes jen jednu změnu oproti minulému kolu. Místo Bezpalce dostane šanci v základní sestavě Raspopovič. Do sestavy ovšem sáhl rovněž Zdeněk Ščasný. Štetinu na stoperu nahradil Costa a pouze na lavičce zůstal také Hložek, na jehož úkor si svůj debut v české lize odbude další zimní posila Moberg Karlsson.

Sparta Praha hlásí další velkou posilu. Na Letnou se dle všeho vrací kapitán fotbalové reprezentace Bořek Dočkal, který rozvázal smlouvu se svým čínským zaměstnavatelem.

Sparťanský konkurent v boji o třetí místo Jablonec doma nečekaně ztratil body proti Opavě.

Naopak ostravský Baník si napravil chuť po bodové ztrátě na Julisce a díky domácí výhře proti Liberci jsou to právě Slezané, komu aktuálně náleží třetí příčka.

Druhé jarní kolo přineslo také ostře sledovaný šlágr mezi Plzní a Slavií. Viktoriáni dokázali navázat na pohárovou výhru proti Záhřebu a po výhře 2:0 ztrácí na tým z Edenu již pouze 3 body.

Hráči obou celků jsou již připraveny na hrací ploše a další jarní pražské derby za malou chvíli vypukne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní výkop sice měli domácí, avšak míč velmi záhy ztratili. Hosté si jej však také dlouho neužili, a tak mohou hrát znovu hráči Dukly.

2.

Sudí Královec nyní přerušil hru, jelikož si všiml faulu hostů u střídaček. Dukla tak bude opět v poklidu rozehrávat.

3.

Tak to je opravdu nečekaný start zápasu. Sparta se pomalu nestačila na hřišti ani rozkoukat a už bude muset dotahovat manko. Pablo González posunul  míč do středu, odkud vyslala dalekonosnou ránu BRANISLAV MILOŠEVIĆ, na jehož povedený pokus Nita nedosáhl.

5.

Co chybělo a Sparta mohla ztrácet dva góly! Tetour krásnou přihrávkou zprava do vápna připravil tutovku pro Podaného, který si míč ideálně zpracoval, ale následně již nedokázal prostřelit dobře vyběhnuvšího Nitu.

6.

Dukla hraje v úvodu zápasu opravdu velmi aktivně a nebojácně. Sparta její aktivitu sice trochu otupila, ale vzápětí se bude muset znovu bránit.

7.

Posléze opravdu znovu útočili domácí, ale při další rychlém přechodu nezvládli přesně přihrát a míč tak skončil až u gólmana Nity.

8.

Ze středu obrany Sparty přišlo přenesení doleva, ale nebylo zrovna z kategorie přesných. Míč se tak již ocitl za lajnou a vhazování se ujme domácí tým.

9.

Chipciu dělal na levé straně, co mohl, avšak míč na hrací ploše přes bránícího soupeře neudržel. Dukla si tak znovu vyzkouší autové vhazování.

10.

Koval si dobře naběhl do pokutového území, z jehož levé strany již nenašel své spoluhráče před bránou. Po faulu domácích se poté mohou hosté pokusit o vyrovnání.

11.

Moberg Karlsson to myslel dobře na Zahustela, ale jeho přihrávka byla ve finále příliš dlouhá a míč v cestě do zámezí uhájila defenzíva Dukly.

12.

Domácí si ovšem vedení dlouho neužili a skóre je znovu srovnáno. Sáček dostal pěknou přihrávku do vápna a po jeho skluzu a sérii odrazů se míč dokutálel přímo proti noze GUÉLORU KANGOVI, jenž zkušeně placírkou uklidil balón k tyči.

14.

Tak jako to bylo po úvodním gólu Dukly, tak si i hosté po vstřelené brance vypracovali další gólovku. Povedená akce Sparty z levé strany vyústila v tutovku pro Chipciua, jehož střelu stačila výborně vyrazit obrana domácích.

16.

Nyní je to pro změnu Sparta, která je aktivnějším týmem na hřišti. Stejně jako jejímu soupeři se druhý gól zatím vstřelit nepovedlo.

17.

Chvíli to trvalo, ale praporek pomezního sudího přeci jen letí vzhůru. Dukla kvůli ofsajdu nemůže pokračovat v útoku a bude se muset naopak opět bránit.

18.

Tetteh se nyní pokusil přihrát do běhu svému kolegovi přes Ostojiće, nicméně domácí bek přihrávku vystihl a akce Sparta následně záhy skončila.

19.

Krunert byl posléze opět na svém místě a v pokutovém území zablokoval zpětnou přihrávku hostů. Sparta má k dispozici rohový kop.

20.

S ním ovšem nenaložila dle svých představ. Domácí se zvládli na přední tyči nadvakrát ubránit a míč poslali do bezpečí.

21.

Plechatý se posléze pokusil vysunout dlouhým nákopem Hanouska, který však pas svého spoluhráče nemohl v žádném případě stihnout na hrací ploše.

22.

Chipciu v první fázi hladce přešel přes Součka, který se ovšem do souboje stačil vrátit a zastavit sparťanský útok za cenu rohového kopu.

22.

Po Sáčkově centru na přední tyč a zásahu domácích hráčů v tomto prostoru se bude rohový kop hostů opakovat.

23.

Druhý pokus již vyústil v zakončení. Míč na malém vápně propadl a po nepřesvědčivém obranném zákroku fotbalistů Dukly se pokoušel propálit clonícího soupeře Kanga. Rána mu ovšem nesedla a balón skončil vysoko nad.

24.

Hosté však mohou pokračovat v tlaku. Další centrovaný míč museli domácí odvracet na roh.

24.

Po jeho rozehrávce vypracoval Tetteh slibnou střeleckou pozici na hranici vápna pro Frýdka, jenž si ještě míč zasekl na levou, ale poté mu do rány skočili zadáci Dukly.

25.

Která okamžitě vyrazila do protiútoku. Sparta se ovšem v dostatečném počtu stačila vrátit a balón odvrátila alespoň na roh, kterému se také hravě ubránila.

26.

Další pěkná kombinace letenských. Kanga po dobré sklepávačce připravil možnost odcentrovat Hanouskovi, avšak jeho centr na zadní tyči uklidili do bezpečí zadáci domácích.

27.

Následný centr Dukly sklepl chytře hlavou Podaný, po jehož přihrávce se do míče opřel Souček. Ten však dal ráně příliš velkou razanci a zařízení Nity vysoko přestřelil.

28.

Moberg Karlsson se šikovně zbavil na pravé straně Ostojiće a posléze adresoval před bránu nebezpečnou kolmici. Tu museli domácí fotbalisté odvracet na rohový kop.

29.

Rozehrávka nakrátko však hostům žádnou úrodu nepřinesla. Domácí balón odkopli pryč a alespoň na chvíli si jejich obrana vydechne.

30.

Od Chipciua šel nakonec míč do zámezí při nákopu domácího celku. Dukla tak zůstane u balónu a bude vhazovat.

31.

González s Ostojićem dobře zakombinovali, avšak druhý jmenovaný poté nepředal přesně Podanému a následovat bude odkop od Nitovy brány.

32.

Souček trochu netakticky prudce vyrazil proti Hanouskovi a ve finální fázi jej musel faulovat. Jeho zákrok mohl být oceněn žlutou kartou, ale sudí Královec vše řeší poslední varováním.

33.

Moberg Karlsson následně nestihl nákop spoluhráčů na trávníku a odkop od brány si vyzkouší také Filip Rada.

34.

Po delší době si Sparta vypracovala další možnost. Kanga velmi dobře našel naběhnutého Moberga Karlssona, jenž z pravé strany vápna přihrával pod sebe na Tetteha, jehož zakončení z první srazili domácí na roh.

35.

Dukle se ovšem podařilo i další rohový kop soupeře ubránit a může tak spřádat útočné plány.

35.

Skvělá průniková přihrávka Kangy poslala do dobré možnosti přihrát Matěje Hanouska, ale ten finální zpětnou kolmici pokazil a akce Sparty po obranném skluzu domácích skončila.

36.

Kangovi se posléze nepodařilo přenést hru na levou stranu, kde si nabíhal Chipciu. Dukla se tak zmocnila míče, se kterým vyráží vpřed.

37.

Dukla nyní vysoko vysunula své napadání a vyplatilo se. Hanouskův nákop v nouzi ukořistila pro sebe a div, že se nedostala do šance. Nakonec hosté zvládli dopravit míč k Nitovi.

38.

Moberg Karlsson dělá opravdu velké starosti domácím bekům. Po jeho kličkách pálil nebezpečně zpoza vápna Kanga, ale tentokrát Radovu bránu minul.

39.

Milošević posléze rozehrál roh Dukly nakrátko se Součkem, jehož centr na zadní tyč Kozma nedokázal lépe zakončit.

40.

Hanousek byl na levé straně zastaven čistým skluzem, ale ani Dukla se s míčem daleko nedostala a její hráči musí spěchat zpět do obranných pozic.

40.

Centr Moberga Karlssona bylo všem příliš dlouhý a míč následně opustil hrací plochu, z čehož resultuje aut Dukly.

41.

Hanousek ještě zachránil míč na hrací ploše, ale obrana Dukly poté nedovolila Chipiciuovi odcentrovat.

43.

Příliš prudký pas vymyslel nyní Pablo González, jehož přihrávka měla nejspíš najít za obranou Podaného. Ten ovšem situaci dobře vyhodnotil a za nabídkou svého kolegy ani neběžel.

44.

Sparta nyní opravdu hodně odkryla levou stranu své půle, čehož využili domácí k přihrávce na Miloševiće. Ten možná svou pozici trochu prováhal a poté slabou ránu nasměroval jen do náruče Nity.

45.

Mezitím se nám rozběhla poslední minuta první půle, během které Sparťané nepřesně rozehráli a míč končí v zámezí.

45.

Skončil první poločas

Úvodních pětačtyřicet minut je za námi a jejich úvod měl opravdu divoký průběh. Dukla se totiž hned ve 3. minutě ujala vedení po krásné trefě Branislava Miloševiće. O dvě minuty později mohli domácí svůj náskok navýšit, ale Podaný hostujícího Nitu nepřekonal. Toho mohla Dukla litovat dvojnásob ve 12. minutě, kdy srovnal skóre po akci Sáčka Guélor Kanga. Také hosté si ihned po vstřelené brance vypracovali další tutovku, kterou ovšem z pohledu Sparty promarnil Chipciu. Letenští byli v dalším průběhu druhé půle aktivnějším celkem, ale další branku již nepřidali. Jelikož se v závěru poločasu neujala ani střele Miloševiće, tak se oba soupeři rozešli do šaten za stavu 1:1.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Podaného postup dobře zpomalil Costa, který donutil svého soupeře k nepřesnému přenesení hry, po kterém se míče ujímají hosté.

48.

Tetour šikovně sklepával Krunertovi, který ovšem míč nezpracoval, což byla škoda pro Duklu, jelikož se pro ní rýsoval poměrně slibný útok.

49.

Zápasu na Julisce přihlíží i Bořek Dočkal, který by se mohl představit již v dalším duelu proti Baníku Ostrava.

49.

Kozma byl zastaven při svém průniku v pokutovém území čistým způsobem a míč tak mají ve své moci hostující fotbalisté.

50.

Kozma posléze zastavil centr z levé strany a balón posléze opustil hrací plochu. Dukla se ovšem i dalšímu tlaku zvládla ubránit.

51.

Na hrací ploše se posléze ocitl Benjamin Tetteh, na kterého byl spáchán další faul. Sparta již rychle rozehrála a rozvíjí další postupný atak.

52.

Podaný se delší kličkou zbavil Costy, ale vše ze sparťanského pohledu zachránil Plechatý, jenž se zmocnil balónu.

53.

Krunert si následně pohotově zpracoval odražený míč a posléze pálil z uctivé vzdálenosti. Svůj volej ovšem napasoval jen do bránících sparťanů.

54.

Vynikající individuální akce Moberga Karlssona. Švédský záložník skvěle přešel přes dva bránící hráče, navedl si míč do pokutového území, ale poté z ideální pozice vypálil vysoko nad.

55.

A opět Moberg Karlsson v akci. Jeho další rána zpoza vápna minula levou tyč a následuje tedy jen odkop od Nitového zařízení.

56.

Opatrný úvod druhé půle je ten tam a s ním i vyrovnané skóre. Pablo González se uvolnil na pravé straně vápna, odkud směřoval střílenou přihrávku pod sebe. Do ní nešťastně vložil nohu stoper DOMINIK  PLECHATÝ, který si srazil balón do vlastní sítě.

57.

Sparta na vzniklou situaci reaguje první změnou. Alexandru Chipciu přepustil místo Adamu Hložkovi.

58.

Vzápětí se také poprvé žlutí. Sudí Královec ji ukázal domácímu Róbertu Kovalovi.

60.

Následně je tady druhé střídání hostů. Martin Hašek přichází místo Guélora Kangy.

61.

Hosté měli posléze výhodu rohového kopu, avšak ten ve vyrovnávací branku neproměnili  a musí spěchat rychle zpět.

62.

Rychlý kontr však ani Dukla nevyužila a vše končí odkopem Florina Nity, který pochopitelně pospíchá s rozehrávkou.

63.

Kozma na pravé straně zastavil skluzem pronikajícího Hanouska. S tím souvisí také žlutá karta pro domácího hráče a standardní situace Sparty.

64.

Ani ve druhém případě náskok Dukly neměl dlouhého trvání a Sparta podruhé srovnává krok. Centr ze standardky zleva našel přesně hlavu ONDŘEJ ZAHUSTELA, jenž zakončením o zem nedal Radovi žádnou šanci.

66.

Velkou hrubku vyrobila dvojice Nita-Plechatý, po jejich minele ovšem pálil nepřesně González.

67.

Domácí poté pořádně zatopili hostující obraně. Ani jeden pokus o zakončení ovšem neprošel až k Nitovi a hra se tak otáčí na druhou stranu.

68.

Sparta mohla jít poprvé v zápasu do vedení. Benjamin Tetteh využil chyby soupeře a upaloval sám na Radu. Ten ovšem jeho záměr vystihl a tutovou šanci zneškodnil.

69.

Zahustel nyní velmi dobře zapracoval a hlavou uklidil míč k Nitovi, který jej okamžitě posílá na kopačky svých kolegů.

70.

Další akce Sparty v podání Haška a Hanouska, kteří vypracovali zakončení pro Tetteha. Tomu ovšem střela nesedla a Rada tak nemusel vůbec zasahovat.

71.

Róbert Kovaĺ má pro dnešek odpracováno. Místo něj si zbylých zhruba 20 minut zahraje Jan Holenda.

72.

Tetteh se následně protlačil k dalšímu zakončení, tentokrát však byl ve velkém úhlu a nezamířil mezi tři tyče.

73.

Plechatý nyní musel rychle pro míč a alespoň se mu podařilo nepustit soupeře do akce. Dukla získala pro sebe alespoň aut.

74.

Dnes aktivní David Moberg Karlsson opouští trávník a pouští do hry Eldara Civiće-

75.

Také na Julisce skandují hostující fanoušci "Ščasný ven", čímž si žádají odvolání letenského trenéra.

76.

Plechatý ve skluzu velmi dobře zastavil nákop Holendy a z celé situace tak Dukal vytěžila jen autové vhazování.

77.

Ivan Ostojić nyní musel přerušit postup Adama Hložka jen za cenu jasného faulu. Sudí Královec následně naprosto správně vytahuje žlutý kartónek.

78.

Dukla nyní dobře napadala svého soupeře, avšak Tetour nakonec fauloval Sáčka a Sparta bude mít klid na rozehrávku.

79.

A další žlutá karta pro domácí. Opět byl faulován Adam Hložek, na němž se nyní dopustil nedovolené hry Pablo González.

80.

Sparta nyní dlouho kombinovala v okolí velkého vápna, ale nakonec jí domácí stačili alespoň na chvíli vytlačit k prostoru u střídaček.

81.

Sparta v posledních okamžicích zatlačila svého soupeře a poprvé v utkání se ujímá vedení. Čivić na levé straně vysunul Hanouska, který skvěle odcentroval na hlavu BENJAMINA TETTEHA, který rozradostnil hostující fanoušky.

82.

Dukla se ovšem nevzdává a po chvíli vybojovala pro sebe další rohový kop. Veškeré dění se tak stěhuje pře Florina Nitu.

83.

Centr Miloševiće prodloužil hlavou Holenda. Následnou kombinaci právě Holendy s Tetourem končí ofsajdovým postavením.

84.

Také Pablo González nedohraje dnešní duel. Místo něj si zahraje Lukáš Holík.

85.

Čivić posléze vybojoval roh pro Spartu, ale Sparta z něj vedení nenavýšila. Dukla tak stále v tomto duelu žije.

86.

Pěkná přihrávka domácích z pravé stran proletěla napříč pokutovým územím a hosté nakonec museli srazit další střelecký pokus na rohový kop.

87.

Uroš Djuranović je posledním hráčem Dukly, který si zahraje dnešní duel. Nahrazuje totiž Daniela Tetoura.

88.

Plechatý si nyní dost neohrabaně počínal při obranném zákroku na hranici vápna a následně zahrál rukou. Sudí Královec celou situaci zkonzultuje s videorozhodčím.

89.

Videorozhodčí usoudil, že Plechatý při svém pohybu nezahrál rukou úmyslně, a tak je z toho jen roh pro Duklu.

90.

Nita po následném centru chyboval a míč propadl na malé vápno k Miloševićovi, který jej nedokázala protlačit na brankovou čáru. To se poté nepovedlo ani Podanému a pro Spartu tak vše dobře dopadlo.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+2

Dost možná jedna z posledních možností pro Duklu. Zahustel u lajny zastavil svého soupeře, obdržel žlutou kartu a daroval soupeři přímý volný kop.

90+3

Krunert zkušeně zahrál hlavou k Radovi, po jehož nákopu vpřed je pískáno proti Dukle. Ostojić si totiž v souboji s Costou pomohl nedovoleným způsobem.

90+4

Sparta ovšem poslední minutu tráví na polovině soupeře a vypadá to, že tento duel vyhrají.

90+5

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Dukla dnes předvedla poměrně solidní výkon, ale přesto odchází ze hřiště bez bodu. Utkání se pro ní vyvíjeli velmi dobře, jelikož se hned ve 3. minutě dostal do vedení zásluhou Branislava Miloševiće. Odpověď Sparty však byla blesková. Ve 12. minutě srovnal krok Guélor Kanga a hosté poté převzali otěže první půle. Svou aktivitu ovšem v další gól nepřetavili, a tak se šlo za nerozhodného stavu do druhé půle.

Tu opět začali lépe domácí. Gonzálezovu střelu z 56. minuty si nešťastně srazil za záda vlastního gólmana Dominik Plechatý. Ani v tomto případě si Dukla vedení dlouho neužila. O osm minut později totiž podruhé srovnal skóre z pohledu Sparty Ondřej Zahustel. Hosté se i nadále snažili vstřelit kýžený vedoucí gól, což se jim také v 81. minutě povedlo. O otočku se po centru Hanouska postaral Benjamin Tetteh, jenž Spartě zajistil tři body, díky kterým se posunula zpět na 3. místo tabulky.