24. Yusuf (pen)
64. Záviška
34. Schumacher vlastní
66. Procházka

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 12. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi pražskými Bohemians a Viktorií Plzeň. Výkop je naplánován na pátek, 18:00.

Po reprezentační pauze se opět vrací česká nejvyšší fotbalová soutěž. Fortuna: liga má na programu už dvanácté kolo. Jedním z nejatraktivnějších zápasů bude hned ten páteční. V něm se totiž utká obhájce titulu z Plzně na hřišti Bohemians Praha. Vršovický klub, který je momentálně na osmé příčce, bude zkoušet doma zaskočit velkého favorita, který momentálně obývá druhou pozici o skóre za vedoucí Slavií. A půjde o velmi zajímavý zápas.

Viktoriáni sice jsou společně se Slavií na čele tabulky, ale zápasy ve venkovním prostředí v této příliš nezvládají. Když odečteme výprask z hřiště AS Řím, tak i tak poslední dva ligové duely venku Vrbovi svěřenci prohráli se záporným skóre 0:7. 0:4 na Slavii a 0:3 v Jablonci, to jsou poslední venkovní duely západočeského klubu. V lize na půdě soupeře Plzeň vyhrála naposledy 19. srpna v Karviné. Zatímco doma ve Štruncových sadech neztratili ani bod, venku to drhne. Svou špatnou formu mimo vlastní stadion by rádi protrhli již dnes.

Nebude to ale jednoduché. Chybět totiž stále bude zraněný křídelník Jan kopic. Důležité také bude, v jaké kondici bude klíčový muž ofenzívy Michael Krmenčík. Ten totiž ještě před třemi dny hrál v reprezentačním dresu duel Ligy národů v ukrajinském Charkově. Sice jen střídal, ale přesto má za sebou přelet a rychlou regeneraci. V základní sestavě však nejlepší střelec Plzně nechybí.

Michael Krmenčík v zápase 10. kola Plzeň - Sparta.
Michael Krmenčík v zápase 10. kola Plzeň - Sparta. | Foto: Tomáš Liška

Ztráty ale počítá i vršovický klub. Tomu bude chybět hned čtveřice hráčů. K utkání nezasáhnou Filip Hašek, Jindřišek, Nečas a Vondra. Klokani budou chtít využít špatné formy Plzně na cizích stadionech, jenže to má jeden malý háček. Jejich vlastní domácí formu. V pěti utkáních v Ďolíčku vyhráli jen jedinkrát a dvakrát remizovali, k tomu připočtěme dvě porážky. V šesti venkovních zápasech nasbírali hned o pět bodů více. Posledně vyhráli Klokani venku v Opavě, čímž přerušili sérii tři utkání bez výhry.

Jan Záviška a trenér Martin Hašek v ligovém zápase Slavia - Bohemians
Jan Záviška a trenér Martin Hašek v ligovém zápase Slavia - Bohemians | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Bohemians

Valeš - M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher - Reiter, Bederka, M. Hašek, Bartek - Yusuf Helal, Záviška.

Náhradníci: Fryšták - Mašek, Osmančík, Švec, Vaníček, Vodháněl.

Sestava Plzně

A. Hruška - Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský - Procházka, Hrošovský - M. Petržela, Hořava, Ma. Zeman - Krmenčík.

Náhradníci: Kozáčik - Chorý, M. Havel, Jakub Řezníček, Al. Čermák, Ekpai, Pernica.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, utkání ve vršovickém Ďolíčku za pár minut začne.

První utkání 12. kola Fortuna: ligy začalo.

2

Obrovská šance Klokanů hned ve druhé minutě. Lukáš Hejda nestačil na skvěle napadajícího Jana Závišku. Útočník domácích se pak řítil z úhlu sám na Hrušku. Gólmana Plzně sice obstřelil, ale trefil jen boční síť.

4

Hejda hledal za obranou Řezníka, ale s přihrávkou dlouho váhal a jeho spoluhráč pak již byl v ofsajdovém postavení.

6

Řezníkův centr mířil příliš přesně až do brány, brankář Valeš měl co dělat, aby jej vytěsnil mimo nebezpečnou pozici.

11

Plzeň sice více držela míč, ale nebezpečný brejk ukázali zase domácí. David Bartek poslal ale z levé strany Záviškovi do brány příliš prudkou přihrávku, takže z ohrožení Hruškovy brány sešlo.

12

Velká šance pro Michaela Krmenčíka. Bederka ztratil v dobré pozici míč, Procházka vybídl nejlepšího plzeňského střelce, který unikal stejně jako proti Slovensku obráncům. Jenže v zakončení svou slabší levou nohou selhal, bránu Bohemky přestřelil.

17

Yusuf si v souboji s Hubníkem počínal nedovoleně, útočná akce Klokanů tak pokračovat nebude.

19

Další nadějná akce domácích, rychlík Reiter sice přetáhl svůj centr, ale Bartek se poté přeci jen dostal k ráně z rohu vápna. Přes nohy Hejdy se míč dostal do zámezí.

20

Dva fantastické zákroky Aleše Hrušky. Nejprve po rohovém kopu akrobaticky pálil Záviška, aby pak asi o dvacet vteřin později plzeňský brankář musel parádně zasáhnout proti ráně Yusufa.

22

Penalta pro Bohemians. Martin Hašek se uvolnil na kraji vápna a Roman Procházka jej poslal k zemi. Plzeňští se sice zlobili na sudího Pechance, ale penalta byla jasná.

24

Bahrajnský útočník Abdulla Yusuf se z penalty nemýlí. Svou třetí trefou v sezoně otevírá skóre.

26

Bohemians stále parádně napadají, tentokrát to vedlo k dalekonosné ráně Barteka, ta však Hrušku neohrozila.

28

Už potřetí se dnes dostával k ráně David Bartek, tentokrát to zkoušel z levého rohu vápna technicky placírkou na zadní tyč. Bránu Aleše Hrušky však minul.

30

Natahovat se teď musel i Valeš v bráně Bohemians. Po dlouhé kombinaci pálil po zemi z vápna Krmenčík, brankář domácích však míč vytáhl na roh.

32

Zeman byl sice rychlejší než Dostál, ale jeho centr skončil jen v náruči Valeše.

34

Je srovnáno. Hubník našel dlouhým pasem nehlídaného Krmenčíka ve vápně, jeho pokud sice Valeš vyrazil, jenže míč se od bezmocného obránce Schumachera odrazil do odkryté brány. Vlastní branka německého obránce.

35

David Bartek uviděl za šlapák na Romana Procházku žlutou kartu.

40

Plzeň srovnávací branka navnadila a vlila trochu nové krve do žil. Favorit nyní působí mnohem aktivnějším dojmem.

41

Bartkův centr odkopl do bezpečí Hubník.

45

Plzeň v závěru půle přidala na obrátkách a snaží se ještě do pauzy otočit vývoj utkání. Bohemka ale brání poctivě.

Nastavovat se budou ještě 2 minuty.

45+2

Bartek našel za obranou Závišku, který podruhé běžel sám na Hrušku, jenže opět neuspěl, jeho nedůraznou ránu Aleš Hruška dokázal zneškodnit.

První poločas je za námi a stav utkání je 1:1.

Hodně zábavných momentů mohli vidět fanoušci v Ďolíčku. Od úvodních vteřin byli domácí hodně aktivní a už ve druhé minutě měl dobrou šanci Záviška. Útočník Klokanů i hlavní hvězda Plzně Krmenčík však ve svých šancích minuli branku. Po dvaceti minutách musel 2x zasahovat Hruška proti šancím domácích. Za 4 minuty už ale lovil míč z brány, když se po nařízené penaltě prosadil Yusuf. Plzeňští pak zabrali a došli si pro vyrovnání, i když k němu potřebovali velkou dávku štěstí. Šance na skórování viděli fanoušci i poté, stav už ale zůstal 1:1. Můžeme se jen těšit na druhé dějství.

Do druhé půle nenaskočí klíčový záložník Bohemians Martin Hašek, který se zranil při penaltovém zákroku. Ve hře ještě pokračoval, ale dál to nepůjde. Na trávníku jej nahradí Dominik Mašek.

Druhá půle právě začala.

47

Dva nebezpečné centry dokázali domácí odvrátit. Do akce musel jít i brankář Valeš.

50

Yusufův zákrok na Hořavu řeší i videorozhodčí, nakonec ale neudělil žádnou kartu.

52

Aleš Hruška opět v akci. Yusuf krásně našel za obranou Reitera, ten ale plzeňského brankáře neprostřelil.

53

Klokani jsou hodně aktivní, tentokrát centroval z pravé strany Mašek, míč však vápnem proletěl bez toho, aniž by se k němu někdo dostal.

58

Po pasáži, kdy byli aktivnější domácí, teď zase na chvíli převzali iniciativu hosté. Obléhání obrany Bohemky ale není příliš úspěšné.

60

Yusuf posílal nebezpečný centr do malého vápna, před Maškem ale dokázal zasáhnout dnes výborně chytající Hruška.

62

Tyčka teď zazvonila za Valešem. Z těžkého úhlu pálil Hejda, ale trefil jen zadní tyč za brankářem Bohemians.

63

K ráně se dostal i Hořava z dálky, Valeš ale parádně zakročil.

64

Klokani podruhé v utkání vedou. Ve své čtvrté dobré šanci se konečně dočkal. Reiter prošel hladce do vápna přes Procházku. Našel Závišku, kterému zpracování míče chvíli trvale, nakonec ale míč zkrotil a zakončil přesně.

66

Hned po necelých dvou minutách je srovnáno. Rohový kop Plzně propadl až na zadní tyč k Procházkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

67

Ze hry odešel Tomáš Hořava a nahradil Tomáš Chorý, který v poháru dokázal skórovat hned 4x.

70

Fotbal se nám teď trošičku zvrhl, fanoušci teď vidí skvělou podívanou nahoru - dolů. Vše je 20 minut před koncem otevřené.

74

Procházka našel hlavou maličkého Petrželu, jeho hlavička neměla gólové parametry.

75

Petržela bez jakéhokoliv kontaktu na zemi, roztahuj rukama, sudí Pechanec však správně nechává hrát dále.

76

Zažlutilo se před obličejem Martina Zemana, který hodně okatě nafilmoval pád po údajném souboji s obráncem Dostálem.

78

Druhé střídání Bohemky. Hřiště opouští David Bartek, nahradí jej Michal Švec.

79

Střídá také Plzeň. Martina Zemana nahradil Aleš Čermák.

80

Roman Procházka se opět na zadní tyči dostal ke střele, bránu ale netrefil.

82

Milan Petržela pálil z první, ale ohrozil spíš diváky sedící za bránou Bohemians.

83

Reiter vybojoval na Limberském rohový kop. Na chvilku si domácí odpočinou od tlaku soupeře.

84

Poslední změna v kádru Klokanů. Rudolfa Reitera nahradil mladý Antonín Vaníček.

85

Chorý se dostal k hlavičce, ale neměla přesnost ani razanci.

85

Také Pavel Vrba střídá naposledy. Jakub Řezníček nahradil Michaela Krmenčíka, který už toho má plné zuby.

88

Na hrot se vysunul i Lukáš Hejda, ale jeho hlavička našla jen rukavice Valeše.

90

Nastavovat se bude 5 minut.

90+2

Řezník to vzal na sebe a zkoušel vypálit z rohu vápna svou slabší levou nohou. Bránu však hodně minul.

90+4

Milan Petržela si proti Šmídovi počínal až příliš vehementně a uviděl žlutou kartu.

Je konec! Velmi pohledné utkání končí remízou 2:2.

Opravdu výbornou reklamou na český fotbal viděli fanoušci v Ďolíčku. Bohemians sehráli s favorizovanou Plzní velmi dobrou partii, dvakrát vedli, ale nedokázali vedení udržet. Prezentovali se však velmi aktivním napadáním a rychlým přechodem do útoku. Fyzicky náročný fotbal a velká marodka se však projevily, v závěru docházely Klokanům síly, Plzeň už je mačkala před vápnem. Jenže západočeský klub si nedokázal vypracovat gólové šance, a tak se oba týmy rozešly smírně po zřejmě spravedlivé remíze 2:2. Spokojeni mohou být i neutrální fanoušci, protože viděli opravdu kvalitní utkání.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.