Fortuna:Liga • 6. kolo • 18:30

Bohemians 1905 - Sparta Praha

Bohemians 1905
1:1
0:0
Sparta Praha
87. Záviška
61. Šural

Dobrý den, vítejte u online přenosu z duelu šestého kola Fortuna:Ligy mezi Bohemians a Spartou. Malé pražské derby začne v pátek v 18:30.

Bohemians 1905 se zatím po pěti kolech pohybují ve středu tabulky a se 7 body drží 9. pozici ve Fortuna:Lize. Klokany však trochu v novém ročníku trápí koncovka. Se šesti vstřelenými brankami se řadí k nejhorším mužstvům celé soutěže.

Před vlastními fanoušky zatím sehrála Bohemka dva zápasy, ze kterých vytěžila 3 body. Právem jí tak náleží až 11. místo tabulky domácích klubů.

Martin Hašek dnes nebude mít k dispozici kompletní kádr. Postrádat bude  Vondru a nejistý je start také jeho syna Martina a Josefa Jindříška.

Posledních pět utkání

18.8.2018 Liberec - Bohemians 1:1

13.8.2018 Bohemians - Baník 0:1

6.8.2018 Dukla - Bohemians 0:1

28.7.2018 Příbram - Bohemians 4:2

22.7.2018 Bohemians - Slovácko 2:1

Bohemians 1905-Plzeň: radost Bohemians
Bohemians 1905-Plzeň: radost Bohemians | Foto: Milan Kammermayer

Sparta Praha sice v minulém kole díky domácímu zaváhání s Příbramí přišla o svou stoprocentní úspěšnost v lize, ale i přesto jí patří 2. místo se 13 body za dosud suverénní Plzní. Se skóre 11:3 se může navíc pochlubit druhou nejlepší ofenzívou a defenzívou.

Na hřištích soupeřů zůstává stále bez ztráty bodu a po dvou duelech sídlí na 2. příčce v tabulce venkovních týmů.

Letenské i nadále trápí poměrně rozsáhlá marodka. Do zápasu tak nezasáhnou Ben Chaim, Drchal, Kadlec a Zahustel.

Posledních pět ligových utkání

19.8.2018 Sparta - Příbram 2:2

12.8.2018 Teplice - Sparta 0:4

5.8.2018 Sparta - Slovácko 1:0

29.7.2018 Jablonec - Sparta 1:2

21.7.2018 Sparta - Opava 2:0

5. kolo fotbalové FORTUNA:LIGY, Sparta - Příbram: radost sparťanů(v objetí Alexandru Chipciu a Martin Frýdek, nahoře Srdjan Plavšič a nejblíže Guélor Kanga)
5. kolo fotbalové FORTUNA:LIGY, Sparta - Příbram: radost sparťanů(v objetí Alexandru Chipciu a Martin Frýdek, nahoře Srdjan Plavšič a nejblíže Guélor Kanga) | Foto: Milan Kammermayer

Úvodní sestavy:

 

Bohemians Praha 1905: Valeš - M. Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Reiter, Krch (C), F. Hašek, Vaníček - Mašek, Yusuf Helal. 

Náhradníci: Fryšták - M. Hašek, Jindřišek, Nečas, Vodháněl, Záviška.


AC Sparta Praha: Nita - Chipciu, Kaya, Radaković, Vatajelu - Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić - Josef Šural (C), Tetteh. 
Náhradníci: Heča - Štetina, Vácha, Sáček, V. Vukadinović, Mebrahtu, Pulkrab. 

Rozhodčí: Berka - Paták, Mokrusch

Pro Spartu přišla dnes před utkáním nepříjemná zpráva od UEFA.

Oba celky jsou již připraveny na hrací ploše a malé pražské derby za malou chvíli odstartuje.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Radaković hned od úvodních vteřin tvrdí muziku, když svým skluzem poslal v prostoru u střídaček k zemi Yusufa. S míčem na kopačkách tak bude pokračovat Bohemka.

2.

Domácí následně vhazovali dlouhý aut, ale Kaya byl tím, kdo vyskočil nejvýše a dopravil míč do bezpečí.

3.

Stanciu si šikovně narazil míč s Tettehem a poté se rumunský záložník ve službách Sparty pokusil propálit domácí obránce. Svou ranou z pravé strany vápna ovšem trefil jen Šmída.

4.

Tato přihrávka na Tetteha byla příliš prudká a bývalý útočník Bohemians již balon na hrací ploše nestihl. Vhazování pro klokany.

5.

Sparta trpělivě kombinovala na polovině soupeře. Frýdek poté dlouhým přenesením hry oslovil Chipciua, který však v souboji jeden na jednoho nepřelstil Bartka.

6.

Sparťané si nyní nerozuměli v ofenzivní fázi a balon posléze opustil hrací plochu. Brankář Valeš si tak vyzkouší odkop od své brány.

7.

Stanciu si na pravé straně zasekl míč na levou nohu, načež se snažil nacentrovat na hlavu Josefa Šurala. Před ním ovšem zasáhli na výbornou domácí stopeři.

8.

Vaníček nejprve ztratil míč v prostoru u střídaček a poté navíc fauloval Josefa Šurala. Sparta ale u balonu dlouho nepobyla, jelikož si Tetteh pomohl při zpracování ruku.

9.

Vatajeluovi teď míč utekl při zpracování do zámezí a Bohemians se tak velmi lacino dostávají na balon a budou vhazovat.

10.

Bartek měl nyní ideálně míč proti noze a také se do odraženého balonu pořádně opřel. Střela mu ovšem vůbec nesedla a jeho rána nemohla Nitu v žádném případě ohrozit.

11.

Stanciu sice z první zrychlil hru po lajně, ale tam si dobře počínala domácí obrana, která balon odkopla až do zámezí.

12.

Sparta to znovu zkoušela kombinací po zemi. Tetteh však míč ideálně nesklepl a k němu se tak opět zadarmo dostala obrana klokanů, kteří ale vzápětí odevzdali balon na kopačky hostujících stoperů.

13.

Nyní si může defenzíva Bohemians trochu oddechnout, jelikož byl na polovině Sparty faulován Reiter a veškeré dění se tak stěhuje k šestnáctce hostujícího celku.

14.

Jenže Bohemce se nepovedlo úspěšně rozehrát signál a útokem po pravé straně o balon znovu přišla.

15.

Rychlý kontr Bohemky přerušil na půlící hřiště Kanga, jenž fauloval pronikajícího Maška. Domácí tedy mohou v poklidu rozehrávat.

16.

Sparťané ale bleskově zase získali míč do své moci a mohli něco vymyslet směre vpřed. Na levé straně ovšem narazila na pozorné domácí beky.

17.

Chipciu dobře dostoupil soupeře u střídaček a drobným faulem se zasloužil o přerušení hry. Bohemians ale rychle rozehráli a dobývají letenskou hráz.

18.

Následně však Vatajelu zcela pokazil svůj centr a míč skončil daleko za bránou Valeše, který si tak vyzkouší znovu odkop od svého zařízení.

18.

Následně však Vatajelu zcela pokazil svůj centr a míč skončil daleko za bránou Valeše, který si tak vyzkouší znovu odkop od svého zařízení.

19.

Frýdek teď při vzdušném souboji nabral Yusufa, který z velké výšky dopadl na trávník a poté se mu z něj vůbec nechce zvednout. Na řadu tak přicházejí lékaři domácího klubu.

20.

Yusuf již opustil hřiště a Bohemians mohli rozehrávat přímý volný kop. Jenže dlouhý nákop v pohodě sebrali hostující stopeři, kteří dostali balon do bezpečné vzdálenosti od Nity.

21.

Krch posléze rozehrával míč z klidu po ofsajdu Tetteha, ale Bohemka znovu balon odevzdává Spartě po ruce jednoho z domácích.

21.

Filip Hašek velmi dobře pronikl na vápna, z jehož levé strany se snažil odcentrovat. Martin Frýdek však jeho pokus srazil na rohový kop.

22.

Filipu Haškovi se však centr hrubě nepovedl a míč přeletěl všechny přítomné v pokutovém území Sparty. Tentokrát si odkop vyzkouší i Nita.

23.

Vatajelu s Plavšićem kombinovali po levé straně, ale druhý jmenovaný byl dobře odstaven tělem a míč posléze opustil hrací plochu.

23.

Nita musel nyní velmi rychle vyběhnout z brány až na hranici vápna. Yusuf totiž nebezpečně sprintoval za dlouhým nákopem, ale sparťanský brankář vše zvládl na jedničku.

24.

A tak se hra přelila na druhou stranu. Šural se svým průnikem ještě neuspěl, ale poté akce hostů pokračovala. Další rychlý výpad zakončoval ranou zpoza velkého čtverce Stanciu, ale levačkou Valešovu bránu minul.

25.

Laciná ztráta Bohemky zapříčinila rychlý brejk hostů. Stanciu přihrál do vápna Šuralovi, který ale v obležení dvou obránců nedokázal přihrát ani vystřelit.

26.

První gólovka na straně Sparty. Josef Šural se obtočil kolem Krcha a z rohu malého vápna vypálil na Valeše. Domácí brankář ovšem skvěle zasáhl a míč vykopl na rohový kop.

26.

Z něj poté Sparťané centrovali na zadní tyč, avšak tam se nakonec k balonu nedostali a bude z toho opět jen odkop od brány.

27.

Yusuf ihned po zpracování hledal rozběhnutého Filipa Haška. Kaya měl ovšem k míči přeci jen blíž a stačil jej odkopnout až na hlavní tribunu.

28.

Dostál dal teď své přihrávce příliš velkou razanci a Reiter již míč nemohl dostihnout na hrací ploše. Hrát tedy mohou opět Sparťané.

29.

Po delším obléhání hostů se odhodlal k centru zleva Vatajelu. Josef Šural se posléze k hlavičce již nedostal, ale Sparta zůstane po zásahu domácí obrany u míče.

30.

Průnik po levé straně musel řešit až brankář Valeš. Ten výborně vyrazil Vatajeluvou střelu z velkého úhlu. Sparta poté ještě chvíli pokračovala v tlaku, ale následně se nepřesnou příhrou o balon sama připravila.

31.

Stanciu musel nyní svůj centr trochu pozdržet, čehož využila domácí obrana a jeho nabídku stačila srazit na rohový kop.

32.

Několik nebezpečných centrů nyní přiletělo do vápna Bohemky, ale její hráči se i nyní úspěšně ubránili a mohou se pokusit něco vymyslet také směrem vpřed.

33.

Pro Bohemku se to teď velmi dobře rýsovalo, ale Reiter naprosto pokaženou přihrávkou do strany vrátil míč soupeři.

34.

Kanga výborně dostal balon do vápna na Stanciua, jenž ještě hledal před bránou Tetteha. Bederka ale výborně zakročil a akci Sparty zastavil.

35.

Tak tohle nevypadá vůbec dobře. Chipciu byl v souboji hodně pozdě a skákajícího Maška nabral na záda. Mašek poté z velké výšky nepříjemně dopadl na loket, který se opravdu nepřirozeně zkroutil a tohle bude nepochybně na střídání.

36.

Ano, je to tak. Dominik Mašek mizí za doprovodu lékařů do útrob stadionu a budeme svědky prvního vynuceného střídání.

37.

Zraněného Dominika Maška nahrazuje na hrací ploše Jakub Nečas.

38.

Plavšićovi se nepovedla rozehrávka ve středu pole, ale se svými spoluhráči zůstane u balonu a může pokračovat v obléhání domácí obrany.

39.

Nicolae Stanciu se šikovně navedl míč zprava na střed a ranou z hranice pokutového území vyzkoušel pozornost Valeše. Ten ovšem s jeho ranou doprostřed brány neměl žádné starosti.

41.

Plavšićova myšlenka byla sice dobrá, ale možná si měl míč po levé straně ještě trochu potáhnout. Takto z toho byl jen velmi nepřesný centr, který Stanciu nestihl na hrací ploše.

42.

Plavšić se opět hnal rychle za nákopem za obranu, avšak chyběl mu možná metr, aby míč stačil zpracovat. Valeš si tedy vezme opět na starost odkop od brány.

43.

Martin Dostál nedal Plavšicóvi ani píď prostoru a u levé postranní lajny jej poslal k zemi nedovoleně. Sparta tedy bude pokračovat v tlaku postupnou kombinací.

44.

Stanciu velice dobře zamotal hlavu svému strážci, avšak stříleným centrem neoslovil Šurala.

45.

Josef Šural v poslední minutě fauloval Krcha a Valeš tak nebude vůbec spěchat s rozehrávkou od vlastní šestnáctky.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli 2 minuty.

45+1

Kanga vzápětí pokazil relativně jednoduchou přihrávku na Stanciua a Bohemka bude z levé strany vhazovat.

45+2

Tak asi poslední možnost pro klokany v prvním poločase. Frýdek na pravé straně fauloval a resultuje z toho přímý volný kop pro domácí.

45+3

Centr do šestnáctky ovšem našel jen hlavu Josefa Šurala a rozhodčí bezprostředně poté ukončil úvodní část.

45+3

Skončil první poločas.

První půle je minulostí. Sparťané po většinou času měli územní převahu, avšak vypracovali si jen jednu gólovou možnost. Josefa Šurala skvěle vychytal brankář Valeš. Naopak domácí toho směrem vpřed moc nepředvedli a Nita tak nemusel tasit žádný vážnější zákrok. Černou kaňkou zůstává zranění Dominika Maška, který musel po faulu Chipciua předčasně odstoupit z duelu. Uvidíme tedy, zda se dočkáme gólu ve druhé půli.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Nicolae Stanciu do druhého poločasu nenastoupí. Na jeho místo přichází Michal Sáček.

47.

Sáček teď nepustil Vaníčka vpřed podél postranní lajny. Bohemka nicméně zůstane u míče a bude vhazovat.

48.

David Bartek ustrážil Sáčka po centru Šurala a poté se oba trochu srazili hlavami. Je pískáno proti Spartě a domácí hráč zůstává ležet na trávníku.

49.

Vzápětí se ovšem zvedá a vše se obešlo bez ošetření. Právě Bartek na druhé straně fauloval svého soupeře, který tak může znovu útočit.

50.

K nelibosti domácích fanoušků je tady první žlutá karta zápasu. Uviděl ji Jakub Nečas po faulu na Martina Frýdka ve středu hřiště.

51.

Opravdu dobrý centr posílal do vápna Vatajelu, avšak jeho spoluhráči se k míči dostali až ve velkém úhlu. A tak míč vracel před bránu Tetteh, proti jehož nabídce se domácí ubránili a stejně dobře následně zastavili střelu Kangy z hranice šestnáctky.

52.

Vaníček ve středu hřiště poměrně snadno obešel Kangu, ale poté se Bohemka sama vytlačila z poloviny Sparty a musí tak začínat znovu ze své půlky.

54.

Martin Frýdek se poté odhodlal ke střele z pětadvaceti metrů a jeho rána minula jen těsně domácí bránu. Valeš navíc celou situaci jistil bleskovým skokem ke své tyči a situaci tak kontroloval.

55.

Tetteh si posléze na šestnáctce soupeře počínal nedovoleně a po faulu na Krcha se opět píská proti hostujícímu celku.

57.

Sparťané v dalším ataku úspěšní nebyli a vpřed se řítil po pravé straně Reiter. Ten byl ovšem dostižen hostujícími hráči, kteří navíc donutili Reitera faulovat.

58.

Chipciu si dobře navedl balon na levačku do středu pole, ale jeho následná rána mířila přesně do náruče Valeše.

59.

Poměrně vyrovnaný souboj Kayi s Yusufem posoudil hlavní sudí jako faul domácího hráče, což vyvolalo bouři nevole na tribunách.

60.

Velká možnost se nyní rýsuje pro Spartu. Rudolf Reiter se podle sudího provinil proti pravidlům v souboji se Šuralem a Sparta rozehraje standardku z vyložené pozice ze sedmnácti metrů z osy hřiště.

61.

A Sparta nabídnutou šanci využívá. K rozehrávce standardní situace se postavil JOSEF ŠURAL, který míč uklidil přesně k tyči a brankář Valeš se za balonem jen bezmocně ohlédl.

63.

Sparťanští fanoušci teď trochu přehnali své oslavy, a tak byla hra na chvíli přerušena. Nicméně se již opět pokračuje.

64.

Martin Dostál následně centroval po standardce z pravé strany. Míč sice dostal do nebezpečného prostoru, ale tam vše z pohledu Sparty vyřešil Kaya.

65.

Ani druhý centr domácích se nepotkal s přesností. Tentokrát netrefil nikoho v zeleno-bílém dresu a Nita tak bude odkopávat.

66.

Sparta teď kombinuje s míčem na polovině soupeře a trpělivě hledá skulinu v jeho obrannému bloku.

67.

Chipciu posléze nacentroval na hlavu Tetteha, jenž ale nezakončil přesně a bránu Valeše přestřelil.

67.

Bohemians podruhé střídají. Jiří Bederka pouští do hry Martin Haška.

68.

Bohemka měla poskytnutou výhodu, ale u míče se příliš neohřála. Hlavní rozhodčí navíc odpískal faul Yusufa na Šurala a bude se kopat proti bráně domácích.

68.

Yusuf Helal se poté hodně rozčílil na sudího Berku a po právu vidí žluté napomenutí.

69.

Josef Šural po krátkém ošetření opouští hrací plochu po svých a Sparta tak bude pokračovat malou chvíli v početní nevýhodě.

70.

Josef Šural se ale již vrátil na trávník a hned se zapojil do útoku. O míč ale na levé straně přišel a vpřed pospíchají opět domácí.

71.

Kontr Bohemky však skončil hned u střídaček. Bogdan Vatajelu totiž přerušil atak soupeře faulem, za který uviděl žlutý kartónek.

73.

Sparta se teď nikam nežene a vyměňují si balon na vlastní polovině. Hráči Bohemians zatím marně napadají.

74.

Dobré zpracování Nečase domácím nepomohlo, jelikož výborně zapracoval Radaković a výborným vystoupením akci klokanů přerušil.

75.

Šmíd velice nepřesnou malou domů zaskočil Valeše, který se ještě stačil vrátit k brankové čáře a rozehrát přesně na kopačky svých spoluhráčů.

75.

Srdjan Plavšić následně skluzem zastavil Reitera a přímo před hlavní tribunou je oceněn žlutou kartou.

76.

Bohemians mají dostřídáno. Rudolf Reiter pustil na trávník Jana Závišku.

77.

Chipciu se snažil nákopem za obranu vysunout Šurala, ale k němu se balon nedostal díky výbornému obrannému zákroku domácích zadáků.

78.

Bohemians po faulu ve středu pole rychle rozehráli a budou nyní zahávat o poznání nadějnější standardku. Bogdan Vatajelu těsně před vápnem podkopl soupeře a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu, což by pro něj znamenalo konec v dnešním duelu.

79.

Filip Hašek ale naložil mizerně se standardní situací. Ráně sice nechyběla razance, za to však postrádala přesnost a míč skončil vysoko nad břevnem Nitovy brány.

80.

Teď to pro Bohemku opět vypadalo slibně. Po Kayově ruce dostala výhodu a Yusuf se následně trochu ukvapil a zbrklou ranou rovněž minul zařízení, za což se okamžitě omlouvá svým spoluhráčům.

81

Na straně Sparty se chystá střídání. Ze hry půjde Bogdan Vatajelu, který ještě ulehl na trávník a signalizuje křeče.

81.

Teď však již Vatajelu opouští trávník a je nahrazen Vukadinem Vukadinovićem.

82.

Bohemians po autu Sparty rychle získali míč, ale dlouho si jej neužili a vpřed pádí znovu hostující fotbalisté.

83.

Plavšić posléze z levé strany našel zpětnou přihrávkou Kangu, jenž pálil z nitra pokutového území jen nad bránu Valeše.

84.

Hra se poté rychle přesunula na druhou stranu, ale domácím se nepodařilo zakončit zpoza šestnáctky. S kontrem následně neuspěla ani Sparta a v posledních okamžicích tak sledujeme hru nahoru-dolů.

85.

Josef Šural si sice odclonil svého strážce, avšak nemohl pokračovat a postupu, jelikož mu byl odmáván ofsajd. Sparťanský kapitán posléze ještě míč zakopl a sudí Berka jej trestá žlutou kartou.

86.

Martin Dostál rozehrával rohový kop, avšak nejvýše vyskočil ve vápně Nita, který balon vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své brány.

87.

Bohemka v posledních chvílích uzamkla Spartu v pokutovém území a slaví vyrovnávací gól. Centr zleva v podání propadl až na zadní tyč ke zcela volnému JANU ZÁVIŠKOVI, který si míč bleskurychle zpracoval a následně jej uklidil z malého vápna za padajícího Nitu.

88.

Benjamin Tetteh je stažen ze hry a na trávník se poprvé od svého zranění podívá Matěj Pulkrab.

90.

V poslední minutě je tady ještě možnost pro Bohemku. Kaya fauloval svého protivníka a domácí rozehrají přímý volný kop.

90+1

Martin Dostál výborně centroval do prostoru malého čtverce, ale tam si obrana Sparty poradila  a nepustila domácí do zakončení. Hlavní rozhodčí mezitím nastavil 5 minut navíc.

90+2

Teď jsou to naopak Sparťané, kdo se tlačí vpřed. K ohrožení Valeše se však zatím nedostávají.

90+3

Sparta obléhala pokutové území soupeře. Frýdkovy centr k zakončení nevedly, a tak to zkusil zleva Plavšić. Jeho nabídka končí až rohovým kopem.

90+4

Jenže Sparta se standardní situací nenaložila ideálně. Plavšić po odraženém míči pálil vysoko nad a Valeš si již chystá balon k odkopu.

90+5

Tak asi poslední možnost v celém duelu. Bohemians rozehrají přímý volný kop z levé strany.

90+6

Dostál znovu směřoval centr před bránu, avšak tam se Sparta ubránila a již se pravděpodobně nic nestane.

90+6

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Sparta měla v první půli po většinu času převahu, ale svůj tlak nedokázala přetavit ve vedoucí branku. Té se dočkala až v 61. minutě, kdy si rozehrávku standardní situace ze sedmnácti metrů vzal na starost Josef Šural, který přesnou ranou otevřel skóre. Bohemians se následně v závěru duelu tlačili za vyrovnáním a také se ho dočkali. V 87. minutě propadl centr až k Janu Záviškovi, jenž Nitovi nedal žádnou šanci. Malé pražské derby tak skončilo nerozhodně 1:1 a Sparta tak odmítla jít do čela tabulky a zůstává po dnešku na druhém místě.

STATISTIKY 

Střely celkem: 5 - 11 
Střely na bránu: 1 - 5 
Střely mimo: 4 - 6 

Držení míče: 36% - 64% 
Rohové kopy: 2 - 3 
Ofsajdy: 1 - 2 

Fauly: 10 - 20 
Žluté karty: 2 - 3 
Červené karty: 0 - 0

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy