0:1
Viktoria Plzeň
33. Bucha (pen.)
78. Kovařík

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 27. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi pátým Baníkem Ostrava a druhou Viktorií Plzeň. Zápas začíná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích 3. června v 18:00.

Baník Ostrava nemá letošní sezónu vůbec špatně rozjetou. Pod vedením trenéra Kozla, který do klubu přišel zkraje nového roku, nebodoval pouze v jediném ze šesti ligových utkání. Ostravské může o to více mrzet, že po vynucené pauze způsobené celosvětovou pandemií získal ve dvou odehraných zápasech jen dva body. Bezbranková remíza s poslední Příbramí totiž příliš nepřesvědčila, remíza 1:1 ve Zlíně, kdy Baník po celou dobu držel otěže ve svých rukou a inkasoval až v 90. minutě, na sebevědomí také nepřidala.

Zatímco Baník řeší otázku udržení se ve skupině o titul, hosté mají úplně jiné starosti. Viktoria Plzeň totiž chytla neuvěřitelnou fazonu a výrazně promluvila do bojů o titul. Slavia má sice po včerejším utkání na čele jedenáctibodový náskok, nicméně Plzeň má zápas k dobru a pokračuje ve skvělé stíhací jízdě, kdy v letošním kalendářním roce včetně přípravných utkání a zápasů poháru ještě neprohrála! Povede se jí po dnešku vytvořit na vedoucí Slavii ještě větší tlak?

27. kolo Fortuna:Ligy započalo třemi zápasy již včera. Jablonec na domácím hřišti nestačil na Liberec, Zlín vybojoval v Mladé Boleslavi bod za remízu 1:1 a ve večerním utkání se Slavia pořádně natrápila na hřišti Příbrami, kde o svém vítězství rozhodla až v 82. minutě.

Dnes jsou na programu kromě zápasu Baníku s Plzní další 4 zápasy. Od 18 hodin hostí České Budějovice Olomouc, Opava hraje doma s Bohemians 1905, Slovácko se utká s Karvinou a dnešní hrací den završí ve 20:00 duel mezi Spartou a Teplicemi.

Již jsou známy také sestavy obou týmů, pojďme si je představit. Jedenáctka Baníků čítá oproti minulému zápasu hned několik změn. Do hry se po trestu vrací Roman Potočný, v základní sestavě nechybí také Reiter, Kuzmanovič či Ondřej Šašinka.

Základní sestava Baníku: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman (C) - Jánoš, Hrubý - Reiter, Kuzmanović, Potočný - O. Šašinka. Trenér: Luboš Kozel.

Náhradníci: Budinský - Holzer, Buchta, Smola, Jirásek, Kaloč, Svozil.

Mírné změny v základní sestavě na straně hostů provedl také slovenský trenér Adrián Guľa. Po vypršení karetních trestů se do sestavy vrací David Limberský s Radimem Řezníkem, v útoku pak nastoupí Tomáš Chorý.

Základní sestava Plzně: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Kayamba, Chorý, Kopic. Trenér: Adrián Guľa

Náhradníci: Náhradníci: Sváček - Havel, Hořava, Mihálik, Beauguel, Pernica, Kovařík.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

Plzeň si v říjnovém utkání Fortuna:Ligy na vlastním hřišti připsala poměrně pohodlnou výhru 3:0. Baník v tomto střetnutí nebyl horším soupeřem, do 50. minuty držel bezbrankovou remízu, nicméně Plzeň dokázala převrhnout misky vah na svou stranu.

13. kolo Fortuna:Ligy, 20. října 2019, Plzeň, 15:30:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:0 (0:0)

Branky: 50. Hejda, 60. Krmenčík, 90+5. Chorý. Diváci: 10 088.

Plzenští včera museli být s průběhem zápasu Příbram - Slavia až do 82. minuty velmi spokojeni. Slavia, jejich hlavní soupeř v boji o titul, totiž nemohla až do závěru utkání najít recept na skvělého brankáře Melichara. Jeho kouzlo odčaroval až osm minut před koncem Chorvat Musa a sešívaní si hubené vítězství již pohlídali.

Hlavním rozhodčím utkání mezi Baníkem a Plzní bude pan Karel Hrubeš, kterému budou na čarách asistovat Zdeněk Vaňkát se Zdeňkem Kovalem. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Alex Denev, funkci VAR pak bude zastávat Miroslav Zelinka.

Oproti některým stadionům, kde byl povolen vstup alespoň hrstce fanoušků, se tento duel bude hrát bez nich.

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích je vše připraveno, utkání pátého celku s druhým za malý moment začne.

O úvodní výkop utkání se postarají hráči Baníku.

Sympatické je, že z prostoru před branami stadionu nyní jdou poměrně dost slyšet věrní fanoušci Baníku.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí se okamžitě po rozehrávce dostali na útočnou polovinu, kde si ale s míčem nerozuměli a míč se tak dostal zpět na jejich vlastní polovinu.

2.

Útočná snaha Stronatiho s Potočným byla u lajny zastavena dobře dostupujícím hráčem hostů, který dostal míč do zámezí.

3.

Po dvou minutách hry je tady první rohový kop, který bude rozehrávat Baník, konkrétně Hrubý.

3.

Adam Jánoš se dostal k odhlavičkovanému míči a z voleje se jej snažil poslat mezi tři tyče. Jediný, kdo v tuto chvíli měl práci, však byli podavači míčů.

4.

Fleišman si vzadu poradil s dotírajícím Kayambou a bez problémů posunul míč až k Laštůvkovi.

5.

Plzeň začala akci z hloubi vlastní poloviny. Snaha o postupný útok však byla zhacena nepřesností Řezníka. Toho ale ještě před odehráním balónu fauloval Fleišman, který z tohoto souboje paradoxně vyšel mnohem hůře.

6.

Obrana Baníku se teď hodně stáhla a Plzeň se toho snažila využít centrem za obranu. Ten byl adresován na Řezníka, kterého opět fauloval Fleišman. Viktorka bude zahrávat zajímavou standardku těsně za vápnem.

7.

Čermák vyslal na Laštůvku přímou střelu. S nepříjemným skákavým míčem si obrana domácích poradila. Plzeň bude zahrávat roh.

8.

Kapitán hostů Brabec si všiml, že jeden z jeho spoluhráčů klečí na středu hřiště v bolestech, a tak okamžitě odehrál míč do zámezí.

9.

Reiter dostal dobrou přihrávku do běhu, nicméně ostravský záložník si předkopl míč příliš před sebe a tak jej v pohodě sebral Hruška.

10.

Kayamba zprava velmi nebezpečně centroval do vápna, kde číhal volný Chorý. Před ním duchaplně zasáhl jeden z obránců Baníku a Laštůvka tak zasahovat nemusel.

11.

Fillo se ve prospěch svého týmu snažil vybojovat roh, nakonec je z toho pouze odkop od brány.

12.

Kopic posunul míč na Limberského. Tomu však k němu scházely dva krůčky, proto si musel pomoct faulem, který sudí Hrubeš dobře viděl.

12.

Potočný ve vzduchu nepříjemně zasáhl Kopice. Ten se těžce zvedal z hrací plochy. Sudí situaci řeší ústní domluvou.

13.

Potočný nevyslal od levé lajny vůbec špatný centr. Ve vápně ale míč shrábli Plzenští.

15.

Viktoriáni se teď nemohou dostat přes obranný val Baníku a hra se odehrává spíš na jejich obranné polovině.

16.

Řezník si v souboji s Fleišmanem počínal nedovoleně, a tak byla snaha Kayamby zbytečná.

17.

Centr Plzně rozruch před Laštůvkou nenadělal, hosté však budou rozehrávat jejich druhý rohový kop v zápase.

17.

Plzeň rozehrála roh nakrátko a další průběh akce úplně zabila. Přesto se nadále drží na míči.

18.

Plzeň měla tisíciprocentní tutovku, kdy nejprve střílel Chorý, proti kterému fantasticky vystoupil Laštůvka. Z následné dorážky se neprosadil ani Kopic. Tento míč pro změnu na brankové čáře duchapřítomně zastavil Jánoš.

20.

Plzeň krátce po předchozí obrovské příležitosti rozehrávala další rohový kop, ale ani po něm nezaprší a stav utkání je i po dvaceti minutách bezbrankový.

21.

Jánoš prokličkoval středem hřiště a poslal míč do strany na Potočného. Ten se snažil najít hlavu Šašinky. Posledně jmenovaný dokázal zakončit, avšak s nedostatečnou razancí.

22.

Rychlá akce také na druhé straně. Kopic přes hráče Baníku neprošel, následovat bude alespoň roh.

23.

Zajímavý míč nenašel nikoho z hráčů v modro-červených dresech a baníkovci odklidili míč do bezpečí.

24.

Chorý musel zpracovávat nepříjemný balón proti slunci a nakonec z této akce nedokázal nic vytěžit.

25.

Hruška si s odkopem dává načas. Nakonec se rozhodl rozehrát nakrátko.

26.

Kayamba byl na pravé straně opět velmi nebezpečný. Další z jeho povedených centrů nohu nabíhajícího Kopice nenašel a Laštůvka zasahovat nemusel.

27.

Pokorný nesmyslně nahrával do středu hřiště, kde se nacházeli pouze tři Plzenští. Přečíslení se rozhodl Kayamba vyřešit střelou. Ta sice mířila mezi tři tyče, Laštůvka ale dokázal bezpečně zasáhnout.

29.

Stronati odehrál míč před Chorým. Ten byl však zřejmě zasáhnut do choulostivých míst a zůstává ležet na hřišti.

30.

Pronikajícího Kayambu na půlce nedovoleně zasáhl Jánoš. Plzeň může ve své akci pokračovat po rozehrávce volného kopu.

31.

Kopic ve vápně našel krásnou nahrávkou Čermáka, toho Fillo zatáhl za dres a hosté budou kopat penaltu!

33.

Exekuce pokutového kopu se ujal PAVEL BUCHA, který poslal nechytatelnou přízemní střelu k pravé tyči. Laštůvka sice dobře odhadl směr střely, na povedený pokus byl ale krátký.

34.

Čermák na středu zasáhl Kuzmanoviče. Tento zákrok se rozhodně dal ocenit žlutou kartou, ta ale zatím nepřichází.

36.

Po další snaze o centr Kayamby bude Plzeň zahrávat pátý rohový kop.

36.

Laštůvka vyboxoval centrovaný míč do bezpečí, navíc při tom byl faulován Chorým.

37.

Chorého trefil na záda Stronati, Plzeň bude rozehrávat přibližně od středové lajny.

38.

Plzenští si na pravé straně nerozuměli a míč proskákal až k Laštůvkovi.

39.

Kopic dostal po levé lajně rychlou nahrávku od Limberského. Jako nejlepší řešení viděl prvně jmenovaný uklidnění hry a nahrávku dozadu.

40.

Potočný se snažil přihrávkou uvolnit Fleišmana. Ten si při cestě za volným míčem pomohl rukama a z hranice vápna Plzně bude rozehrávat brankář Hruška.

42.

Fillo doběhl balón a poslal lehký centr do ohně. V pokutovém území se však nejlíp zorientoval Kalvach, který dostal míč daleko od vlastní branky.

43.

Fleišman poslal centr do šestnáctky, kde míč propadl až k volnému Limberskému, který nezazmatkoval a bez potíží jej odvrátil.

44.

Šašinka se o podobnou akci pokoušel z druhé strany, ale také tentokrát byla obrana Plzně bezchybná.

45.

Kayamba dokázal kličkou překonat Fleišmana a ten byl nucen faulovat. Plzeň bude na konci poločasu rozehrávat zajímavou standardku.

45+1.

Centr dokázal odhlavičkovat pryč z vápna Stronati.

45+1.

Nastavena byla jedna minuta.

45+2.

Skončil první poločas.

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích zatím nesledujeme příliš pohledné utkání. Plzeň sice měla více ze hry, vyústěním jejich snahy ale byla jediná branka, kterou v 33. minutě vstřelil z penalty Pavel Bucha. Hostující brankář Hruška neměl téměř žádnou práci a Baník se zatím přes obranný val Plzně dostává jen velmi těžce.

47.

Limberský se snažil uvolnit Kopice, to se nepovedlo a míč sebral Laštůvka. Na druhé straně se jeden z ostravských hráčů octl v ofsajdu.

48.

Limberského kopl do nohy Potočný, což neuniklo zraku hlavního sudího. Hosté budou mít klid na rozehrávku.

49.

Hra se teď odehrává převážně na středu hřiště, kde se oba týmy střídají v držení míče.

50.

Reiter se vrhl mezi dva plzeňské hráče, kteří ho dostali do kleští a faulovali.

50.

Laštůvka vyběhl proti míči, ke kterému měl nebezpečně blízko Kayamba. Brankář domácích však předvedl perfektní načasování a hlavičkou dostal míč až k půlce.

52.

Limberský přiťukl míč Chorému. Před tím nadvakrát míč shrábl Laštůvka.

53.

Kayambův pokus o centr z pravé strany zastavuje hned první hráč, kterým byl Stronati.

54.

Také v další akci Plzně měl prsty Kayamba. Ten dostal míč do vápna, kde si ale Chorý se svými spoluhráči nerozuměl.

55.

Zpoza stadionu jdou opět zřetelně slyšet nejvěrnější fanoušci domácích, kteří zpívají chorály.

56.

Možná první centr, který Kayambovi hrubě nevyšel. Laštůvka bude odkopávat od brány.

56.

Krátce po zahájení druhé půle sáhl trenér Kozel k prvnímu střídání. Rudolfa Reitera nahradil Milan Jirásek.

58.

Potočný se teď o míč obral v podstatě sám. Nutno uznat, že neměl příliš na výběr a všichni jeho spoluhráči byli obsazení.

59.

Rodící se velkou šanci domácích nedovedl do úspěšného konce Fleišman, jenž při pokusu o dostání míče do vápna selhal.

60.

Baník alespoň trochu ožil, stále však platí, že se před branku hostů dostává spíš sporadicky.

61.

Další akce po ose Limberský-Kopic. Potočný si však při obranné práci počínal rutinérsky a navíc si vynutil faul na vlastní osobu.

61.

Fleišman fauluje Kalvacha a Plzeň bude rozehrávat volný přímý kop z přibližně pětadvaceti metrů.

62.

Exekuce volného kopu se ujal sám Kalvach a nemířil vůbec špatně, nicméně Laštůvka perfektně odhadl, kam míč bude směřovat a v pohodě jej chytá.

63.

První střídání také na straně Viktorky. Ze hřiště odchází Jan Kopic, kterého nahradil Jan Kovařík.

64.

Hruška skvěle vyběhl proti míči, na který se snažil dosáhnout Šašinka.

64.

Šašinka ve vápně náramně našel Kuzmanoviče, ten si ale se skákavým míčem poradil prachbídně.

66.

Kalvach prošel středem a posunul míč na Kovaříka. Ten přistrčil míč doleva na Limberského, který si na centr před bránu nevěřil.

67.

Agilní Kayamba byl faulován v momentě kdy přihrával a Plzeň bude mít k dispozici další zajímavou standardku.

68.

Čermák se snažil doběhnout míč po sehraném signálu. Laštůvka ale situaci kontroluje.

69.

Potočný si teď se svými spoluhráči vůbec nerozuměl a Hruška bude odkopávat od branky.

70.

Kalvach poslal vysoký míč na Limberského, který se snažil překvapit hosty střelou z voleje. Těžký kop se mu příliš nevydařil.

71.

Fillo vyřešil mírné nedorozumění v obraně Baníku dlouhým odkopem do bezpečí.

73.

Fillo neměl v situaci jeden na jednoho proti Buchovi sebemenší šanci a ani nyní se Baník ke střeleckému pokusu nedostane.

73.

Domácí vybojovali alespoň rohový kop.

74.

Martin Fillo v dnešním zápase končí, ve zbytku zápasu jej nahradí Daniel Holzer.

74.

Současně střídají také hosté. Tomáše Chorého nahradil Jean-David Beauguel.

74.

První žlutou kartu zápasu vidí po nedobře zahraném rohu domácí Jakub Pokorný.

75.

Kuzmanovič se dostal před Hrušku a snažil se nahrávat. Víc než roh z tého akce nevytěžil.

76.

Fleišmanův centr Viktorka odvrátila pouze k Holzerovi, jenž ale balón nezpracoval.

77.

Roh bude zahrávat také Viktorka.

78

Bucha se na pravé straně dostal k míči, který následně razantně poslal před branku naprosto přesně na nohu JANA KOVAŘÍKA, jenž otřel míč o břevno a zvyšuje tak na 2:0 pro Plzeň.

79.

Ihned po obdržené brance Baník střídá. Ondřeje Šašinku nahradil Tomáš Smola.

80.

Dalším vystřídaným hráčem bude Robert Hrubý, na jehož post naskočí David Buchta.

82.

Kuzmanovičův pokus ze střední vzdálenosti neměl gólové parametry a Hruška míč v pohodě nachází ve svých rukavicích.

83.

Beauguel nasadil Buchtovi jesličky, míč se pak dostal do zámezí a Plzeň bude zahrávat aut.

84.

Fleišman byl při snaze o odehrání míče z vlastní poloviny zbořen a sudí Hrubeš píská faul.

85.

Potočný dlouho vymýšlel, co s balónem provede. Nakonec zakončoval ze záklonu a branku o několik metrů netrefil.

86.

Je očividné, že Plzeň se nikam nežene a na půli Baníku už jen bezpečně drží míč na svých kopačkách.

87.

Joela Ngandu Kayambu nahradí pro zbytek zápasu Ondřej Mihálik.

87.

A další střídání Plzeňských. Aleše Čermáka nahradil Tomáš Hořava.

88.

Holzer se snažil po faulu na Stronatiho rychle rozehrát. Druhý jmenovaný však zůstává ležet na trávníku.

89.

Viktoriáni zahnali domácí hráče až k Laštůvkovi, který si tak balónu po delší chvíli také užije.

90.

Holzer fauloval před Hruškou Kovaříka.

90+1.

Nastaveny byly tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2.

Zdá se, že Plzeň odehraje zbytek zápasu s míčem na svých kopačkách. Domácí už rozehrávku Viktorky ani nenapadají.

90+2.

Mihálik vyslal skvělý balón, který směřoval na Kovaříka. Před ním dobře zasáhl Holzer. Plzeň bude zahrávat osmý roh.

90+3.

Plzni se rohový kop hrubě nevydařil.

90+3.

Kovaříkovi chyběl na zadní tyči krůček k tomu, aby placírkou umístil míč do odkryté svatyně.

90+3.

Karel Hrubeš ukončuje zápas.

90+3.

Utkání skončilo.

Utkání mezi Baníkem Ostrava a Viktorií Plzeň je u konce. Hosté v něm od začátku dominovali a pravidelně, zejména díky aktivnímu Kayambovi, ohrožovali Laštůvku v brance.

Viktoria měla nejprve v 18. minutě obrovskou šanci, ve které však proti Laštůvkovi a defenzivě domácích ani nadvakrát neuspěla, to pokutový kop Pavla Buchy z 33. minuty se již ujal. Poločasová přestávka příliš nezměnila a Plzeň v zápase dále dominovala a v 78. minutě navíc přidala další branku, kdy se po perfektním Buchově pasu prosadil střelou pod břevno Jan Kovařík. Baník v tomto zápase rozhodně ostudu neudělal, nicméně Plzeň si domů odváží naprosto zasloužené tři body.

To je od nás pro tuto chvíli vše. Zůstaňte věrni také našim dalším online přenosům a někdy zase na počtenou.