Žhavé přestupové hity pro Slavii: brankář Kolář, bek Kúdela a záložník Pavelka, který září v Turecku

Jiří Škuba Jiří Škuba
18. 12. 2017 12:26
Éra drahých neprověřených posil je ve Slavii pravděpodobně definitivně minulostí. Nový sportovní ředitel Jan Nezmar bude při zimním posilování kádru spoléhat na hráče, která zná. Na červenobílém seznamu vánočních přání jsou tedy hodně vysoko tři muži: brankář Ondřej Kolář, stoper Ondřej Kúdela a záložník David Pavelka.
David Pavelka
David Pavelka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Mocný severní vítr zaduje v zimní přestávce stadionem v Edenu. Slavia už zlanařila sportovního ředitele Jana Nezmara, toho by měl brzy následovat kouč Jindřich Trpišovský. A pokud se tak stane, červenobílí zahájí lov tří hráčů s libereckou příslušností či minulostí.

Nejzvučnějším jménem slávistického seznamu je šestadvacetiletý David Pavelka, čtrnáctinásobný reprezentant, který v Liberci strávil tři roky. V létě 2016 přestoupil do Kasimpasy, letos na podzim v jejím dresu odehrál 17 zápasů a v Turecku si vypracoval výborné jméno. Půl roku před koncem smlouvy je tak opora istanbulského klubu velmi žádaným zbožím.

Jeho přestup do Slavie by byl pikantní, protože je odchovancem konkurenční Sparty. V obráceném gardu by tak napodobil kariéru Lukáše Váchy, který jako nechtěný odešel ze Slavie do Liberce, aby se nakonec ocitl v týmu největšího rivala.

Podle důvěryhodných zdrojů Aktuálně.cz je Pavelka na seznamu Slavie, ovšem oficiální jednání zatím neproběhla. To by se mělo změnit po příchodu trenéra Trpišovského. 

Sparťanskou (byť jen letmou) minulost má za sebou i další vyhlédnutá posila sešívaných Ondřej Kúdela. Třicetiletý bek může nastupovat jak uprostřed obrany, tak i napravo obrany. Slavia by ho ráda získala nejen proto, že při zranění Simona Deliho jí na podzim chyběl stoper, který by byl schopen konstruktivní rozehrávky.

V Edenu v zimě musí řešit i pozici brankáře. Zkušený Jan Laštůvka nebyl na podzim takovou oporou, jakou si červenobílí po letním odchodu Jiřího Pavlenky představovali. Personální mizérii mezi tři tyčemi by měl vyřešit příchod třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Koláře, zřejmě nejlepšího gólmana podzimní části HET ligy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy