Na oslavy dalšího titulu vlakem? V Edenu roste nová zastávka, otevře se už v zimě

Podívejte se, jak vypadá aktuální stav nově budované zastávky Eden.
Zatímco se na nedalekém stadionu v Edenu chystají na oslavy jubilejního 20. mistrovského titulu, které nastanou po derby se Spartou, o pár stovek metrů dál už dva roky roste zbrusu nová železniční stanice, která by fanouškům mohla sloužit už během letošní zimy.
Takhle nějak by nový Eden měl vypadat. Název nové zastávky, ze které to bude na stadion jen pár kroků, ani nemohl znít jinak. Mimochodem lokální název Eden se váže k prvorepublikovému zábavnímu parku, který v této lokalitě Vršovic stál.
Obsluha stadionu a obchodního centra je podle Illiaše spíše druhotný efekt stavby, zastávka umožní jak výstup a nástup fanoušků do pravidelných vlaků, tak zastavení mimořádně vypravených souprav. Třeba z Ostravy.
Nová zastávka roste v Edenu jako součást modernizace železničního koridoru do jižních Čech. Rekonstrukce úseku mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří vyjde téměř na 3,5 miliardy.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
8. 7. 2020 7:42
Nedaleko stadionu pražské Slavie roste nová železniční zastávka, která pomůže i fotbalovým fanouškům. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 10 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy