Zaráží mě reakce rozhodčích. Všechny záběry měli včas, říká šéf televize Kindernay

Jiří Škuba Jiří Škuba
15. 4. 2019 15:08
Je to bizarní situace. V derby pražských S dojde k penaltovému zákroku, rozhodčí ho odpíská, faul dokonce potvrdí i konkrétní opakovaný záběr. Problém je v tom, že zrovna ten se někde zdrží - a sudí Hrubeš mezitím pokutový kop odvolá. "K našemu pochybení rozhodně nedošlo. My přece nemáme důvod jakékoli záběry zadržovat," zdůrazňuje Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.
Marek Kindernay
Marek Kindernay | Foto: Aktuálně.cz

Na svém twitterovém účtu jste se ohradil vůči tvrzení rozhodčích, že neměli k dispozici včas všechny záběry…

Ano, potvrzuji, že všechny záběry, které viděli diváci na obrazovce, měli rozhodčí k dispozici. A včas.

Jenže záběr, který jasně prokazuje, že se o faul na Josefa Hušbauera skutečně jednalo, se na obrazovkách objevil skutečně až poté, co rozhodčí Hrubeš zrušil svůj verdikt a slávistickému záložníkovi udělil žlutou kartu za simulování… 

Také tento záběr měli rozhodčí k dispozici. Respektive videorozhodčí v přenosovém voze, který má na starosti selekci dostupných záběrů. Proto mě zarazila argumentace sudích, že některé záběry dostali pozdě. My přece nemáme důvod jakýkoli materiály zadržovat.

Na Sinobo Stadium jste měli celkem čtrnáct kamer. Proč se rozhodčí Hrubeš rozhodoval pouze na základě dvou záběrů?

Ne všechny kamery dění před brankami zabírají. Nicméně pět šest různých záběrů k dispozici bylo. Určitě ne dva.

Budete skandál z derby řešit s FAČR? Přece jen poškozuje i jméno O2 TV Sport…

Už jsme se i ozvali oficiálním tweetem. Nyní zvažujeme další postup směrem k asociaci, protože byť z naší strany nedošlo k žádnému pochybení, vrhá to stín i na nás. Což mě mrzí, protože my se naopak snažíme projekt VAR podporovat v tom směru, aby co nejvíce omezil diskutabilní situace ve Fortuna:Lize.

K dalšímu kontroverznímu momentu ovšem došlo i o den dříve v Plzni, kdy rozhodčí uznal branku Beauguela, přestože přihrávající Řezník vybíhal z ofsajdu. Sudí si pak stěžovali na to, že nemají k dispozici ofsajdovou linii. Proč tomu tak je?

Protože není k dispozici žádný certifikovaný systém, bez potřebné certifikace je to jen namalovaná čára. Pokud si všimnete, nepoužívá se ani při přenosech z Ligy mistrů. Nicméně pracujeme na tom, abychom tento problém co nejdříve vyřešili.

Nemrzí vás, že projekt, na kterém se O2 TV Sport podílí, poškozují tak diletantská pochybení?  

Je to mrzuté. Jsem přesvědčený o tom, že VAR je přínosný, problémy jsou způsobeny lidským faktorem. Pokud budou rozhodčí chybovat, pak to opravdu nemá smysl. Nicméně video je na stadionech první rok, pořád si stojím za tím, že se postupem času podaří všechny potíže vychytat.

 

Právě se děje

před 4 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy