Zápas plný omylů. Liberec nakonec zachránil bod s Boleslaví v páté minutě nastavení

6. 6. 2020 20:23
Fotbalisté Liberce remizovali v 28. ligovém kole s Mladou Boleslaví 2:2 v utkání, kde dva góly padly po hrubých chybách, jeden z penalty a další byl vlastní. Oba celky navíc dohrávaly v deseti.
Liberecký útočník Jan Kuchta slaví po chybě gólmana Jana Šedy míč v boleslavské síti | Foto: ČTK

"Výsledek 2:2 odpovídá tomu, co jsme viděli. Poprvé v sezoně jsme se ocitli na třetím místě. Nebylo to pro hráče úplně jednoduché, je tam určitý tlak, s kterým se doteď neseznamovali," řekl v nahrávce pro média liberecký trenér Pavel Hoftych. "Dnes jsme to úplně nebyli my, nakonec bereme bod, který je a může být zlatý," doplnil.

Liberec šel do zápasu jako velký favorit, ale od začátku se mu nedařilo. Karafiátovu obrovskou chybu při rozehrávce vystihl Jiří Klíma a už na startu druhé minuty sám před vybíhajícím Nguyenem nezaváhal.

"S Buďou (Budínským) jsme si řekli, že vždy jeden z nás dá pokyn a spustíme na ně presink. Vyšlo to hned ve druhé minutě, jsme za to rádi. Škoda, že jsme nedotáhli ještě další šance," řekl Klíma.

Severočeši se z inkasované branky chvíli vzpamatovávali a pak postupně přebrali iniciativu. V 36. minutě získali domácí výhodu přesilovky poté, co Jakub Klíma zatáhl unikajícího Kuchtu.

K vyrovnání stačilo Libereckým pět minut. Brankář Šeda si příliš dlouho zpracovával aut od Zeleného a nakonec při odkopu trefil napadajícího Kuchtu, od něhož se míč odrazil do sítě. Útočník Slovanu skóroval poprvé po koronavirové přestávce.

"Kuchta krásně vyblokoval brankáře a dal poměrně laciný gól. Obě branky byly dárkem," podotkl Hoftych. "Je to škoda, jinak Šeda odchytal dobrý zápas. Je to situace, kterou nechceme. Od obou hráčů, od házejícího i od Šedy, je to nepřípustné," dodal mladoboleslavský kouč Jozef Weber.

Severočeši hráli stejně jako v minulém domácím utkání se Slováckem více než poločas proti deseti a opět se jim herně v přesilovce nedařilo. Na startu druhého dějství ještě zahrozil Zeman, jehož hlavičku odvrátila hostující obrana těsně před brankovou čárou, ale už znovu udeřili oslabení Mladoboleslavští.

Karafiát zblokoval ve vápně střelu rukou a sudí Klíma po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu. Budínský v 62. minutě nezaváhal a outsider opět vedl.

"Do druhého poločasu jsme nabádali hráče k trpělivosti. Bohužel přišla penalta, která nás dostala do určité křeče. Nejsme Plzeň, nemáme hru založenou na dominanci. Zavřená obrana nám ne úplně svědčí," podotkl Hoftych.

Nervózní domácí se nemohli v přesilovce dostat do šancí a v 75. minutě jim snahu o vyrovnání zkomplikoval Kačaraba, jenž dostal velice přísnou druhou žlutou kartu a do deseti museli i Severočeši.

Liberečtí v závěru soupeře zatlačili, ale navzdory převaze se k velkým šancím nedostávali. Přesto dokázali srovnat. V páté minutě nastavení si po dlouhé nákopu od brankáře Nguyena v hlavičkovém souboji srazil míč obloukem do sítě Tatajev a ve druhém utkání po sobě si dal vlastní gól. Mladoboleslavští si i tak připsali proti Liberci první bod po šesti vzájemných zápasech.

"V deseti musím hráče za druhou půli pochválit za aktivitu. Už to vypadalo, že zápas jde za námi. Bohužel jsme nezvládli závěr a vlastní gól si dal Tatajev, který byl naším nejlepším hráčem. Druhý vlastní gól v druhém utkání po sobě, ale v obou byl náš nejlepší hráč v defenzivě. Je to škoda, ale před zápasem bychom bod brali," řekl Weber.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 41. Kuchta, 90.+5 vlastní Tatajev - 2. Jiří Klíma, 62. Budínský z pen. Rozhodčí: T. Klíma - Moláček, Hrabovský - Cieslar (video). ŽK: Alibekov, Karafiát, Beran, Kačaraba - Křapka. ČK: 75. Kačaraba - 36. Jakub Klíma. Bez diváků.

Liberec: Nguyen - Koscelník (83. Rondič), Kačaraba, Karafiát, Mikula - Alibekov (50. Beran), Mara - Malinský, Baluta, Zeman (60. Pešek) - Kuchta (60. Mashike Sukisa). Trenér: Hoftych.

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený - Janošek (90. Krobot), Túlio - Douděra (42. Mazuch), Budínský, Ladra (46. Fulnek) - Jiří Klíma (79. Pudil). Trenér: Weber.