První liga přilákala nejvíce fanoušků za posledních 19 let, pomohl tomu i Baník

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 4. 2019 12:45
Základní část první fotbalové ligy vidělo nejvíce diváků za posledních 19 let. Uplynulých 30 kol navštívilo 1,333.053 lidí, což dělá průměr 5554 na utkání. Více fanoušků chodilo na nejvyšší soutěž naposledy v ročníku 1999/2000, kdy byla průměrná návštěvnost 5972 diváků.
Nejvíce fanoušků v základní části chodilo na Slavii.
Nejvíce fanoušků v základní části chodilo na Slavii. | Foto: Milan Kammermayer

Oproti minulé sezoně stoupla návštěvnost jen nepatrně, v průměru o osm diváků na jedno utkání. Uplynulá základní část, po které bude následovat ještě novinka v podobě nadstavby, byla šestou nejnavštěvovanější v samostatné historii. Tabulkám vévodí ročník 1996/97, kdy jeden zápas průměrně vidělo 7155 lidí. Z této sezony je i rekord, na říjnový zápas Brna se Slavií dorazilo na stadion Za Lužánkami 44.120 fanoušků.

Nejvíce diváků stejně jako v minulé sezoně vidělo domácí duely vedoucího týmu tabulky Slavie, průměrná návštěva na jedno utkání v Edenu stoupla na 13.051 lidí. Přes deset tisíc na zápas se dostaly i rivalská Sparta (11.566) a Ostrava (10.697). Baníku vzrostly návštěvy o téměř tři tisíce diváků na utkání.

Naopak na mistrovskou Plzeň chodilo v průměru o 500 lidí méně než v minulé sezoně, i tak měla Viktoria procentuálně druhé nejvyšší využití kapacity stadionu po Bohemians 1905, kteří hrají v Ďolíčku s pouhými pěti tisícovkami míst.

Ve venkovních zápasech stejně jako v minulé sezoně nejvíce táhla Sparta následovaná Slavií a Plzní. Nejvíce diváků dorazilo v 28. kole na derby pražských "S" do Edenu (19.370).

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy