Žádný Baník, kanonýr Papadopulos zůstává v Karviné, prodloužil s ní smlouvu

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 5. 2021 11:51
Nejlepší střelec fotbalistů Karviné Michal Papadopulos bude v klubu působit i v příští sezoně. Šestatřicetiletý útočník, kterému měl v červnu skončit kontrakt, podepsal s Karvinou smlouvu i na nadcházející ročník. Totéž udělal stejně starý brankář Petr Bolek. Klub to oznámil na svém oficiálním webu.
Michal Papadopulos bude nadále oblékat dres Karviné
Michal Papadopulos bude nadále oblékat dres Karviné | Foto: MFK Karviná

Papapopulos je s osmi góly nejlepším karvinským střelcem a spekulovalo se o zájmu Ostravy. Hráčem Baníku byl do roku 2005. V zahraničí působil v londýnském Arsenalu, Leverkusenu, Rostovu, Soči, Heerenveenu či polských klubech Lubin, Kielce a Gliwice.

"Jsme moc rádi, že jsme si plácli a podepsali novou roční smlouvu. Je neskutečně platným hráčem, což během této sezony pravidelně dokazoval. A hlavně je na něm pořád vidět velká chuť do fotbalu," uvedl sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

O další rok si prodlouží své angažmá v Karviné i zkušený gólman Bolek, přestože v závěru jara ho z brankoviště vytlačil mladší Ciupa.

"Když jsem sem v březnu přicházel, tak jsme si vytyčili dva úkoly - zachránit ligu a udržet nosný pilíř v podobě Michala Papadopulose. Jsem šťastný, že se to vedení klubu podařilo," uvedl trenér Jozef Weber. "A v návaznosti na Péťu Bolka zůstává v kabině zdravá starší osa, což je nesmírně důležité," doplnil kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Súdánské úřady odvrátily pokus o převrat, podle prezidenta měl odvrátit demokratizaci

Súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra. Súdánský premiér Abdalláh Hamduk řekl, že šlo o koordinovaný pokus zastavit demokratickou transformaci v zemi. Generální tajemník OSN António Guterres pokus o převrat odsoudil a vyzval Súdánce, aby hájili demokratickou budoucnost země, informují světové agentury.

Výslechy podezřelých již začaly. Súdánská armáda uvedla, že zatkla 21 důstojníků a řadu vojáků a že pátrání po dalších pokračuje. Podle armádního prohlášení jsou všechny oblasti, kterých se pokus o puč dotkl, pod kontrolou.

Pučisté se podle zdroje agentury Reuters snažili získat kontrolu nad státní rozhlasovou stanicí v Ummdurmánu, který leží naproti Chartúmu na druhém břehu Nilu. Hamduk poznamenal, že se také pokusili zablokovat silnice, zastavit produkci ropy a zavřít přístavy. Súdánský ministr informací později ve státní televizi uvedl, že situace je pod kontrolou.

Súdánu vládne od převratu v roce 2019 přechodná vláda, složená z vojáků a civilistů, která čelí velkým ekonomickým a bezpečnostním problémům. Armáda roku 2019 při masových protivládních demonstracích svrhla dlouholetého autokratického vládce Umara Bašíra. Při protestech vojáci zabili desítky lidí. Volby se očekávají v roce 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy