Sezona se dohraje, vyjádřily se kluby v exkluzivní anketě. Důvodem jsou i finance

Jiří Škuba Marek Janoš Jiří Škuba, Marek Janoš, Stanislav Hrabě
12. 5. 2020 6:31
Fotbalové kluby budou na grémiu hlasovat o dohrání dvou nejvyšších českých soutěží. Většina se shoduje na tom, že by ráda Fortuna:Ligu a Fortuna:Národní ligu dohrála. Jako důvod uvádí nejčastěji sportovní a finanční hledisko. Odpůrci zase poukazují na zdraví hráčů a dalších činovníků. Respondenti jsou v anketě seřazeni podle postavení v tabulce, střídají se účastníci první a druhé ligy.

Slavia

Jak budou sešívaní na grémiu hlasovat, odmítli oficiálně prozradit. Ani dříve Slavia jasné stanovisko nepředložila. "V tuto chvíli nechceme komentovat, jak budeme hlasovat, protože potřebujeme naše rozhodnutí pečlivě zvážit. Potřebujeme nejdříve znát jasné odpovědi na spoustu otázek, které jsou v tuto chvíli nejasné. Například co se stane, když se někdo z hráčů či lidí okolo týmu nakazí koronavirem nebo v případě prodloužení do července, jak bude vypadat úprava administrativy a zda to nezpůsobí závažné problémy některým klubů. Další důležitou otázkou je letní termínová listina i vzhledem k případným evropským pohárům," uvedl tiskový mluvčí Michal Býček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy