Za simulování v derby Mingazova potrestat nelze, uvedla disciplinárka

ČTK ČTK
6. 4. 2017 18:45
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nemůže potrestat záložníka Slavie Ruslana Mingazova za simulování v nedělním derby. Současný řád jí to neumožňuje. Pykají tak pouze rozhodčí.
Ruslan Mingazov v dresu Slavie
Ruslan Mingazov v dresu Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Záložník Ruslan Mingazov za přifilmování svého pádu před penaltou, z níž fotbalisté Slavie v nastavení vyrovnali v nedělním pražském derby proti Spartě na konečných 1:1, nebude pykat. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) nemohla turkmenského hráče potrestat kvůli tomu, že jí to současný řád neumožňuje.

"Disciplinární řád fotbalové asociace účinný do 30. června 2015 umožňoval trestat simulování jako případ nesportovního chování. Stávající disciplinární řád toto neumožňuje, protože u hráčů podmiňuje možnost trestat za narušení řádného průběhu hry pouze tehdy, pokud by za to jinak hrozila červená karta, což ale v případě simulování samotného není," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

"Ligová fotbalová asociace připravuje novelizaci disciplinárního řádu, kde bude možné simulování trestat. V platnost by měl vstoupit na začátku příští sezony," doplnil Baček. Disciplinární komise dříve spadala pod fotbalovou asociaci, ale vloni přešla pod LFA, která začala řídit profesionální soutěže.

Mingazov si v poslední minutě nedělního derby vykoledoval penaltu poté, co si navedl míč do vápna, zasekl ho před Vjačeslavem Karavajevem a upadl. Sudí Pavel Franěk odpískal pokutový kop, ale opakované záběry usvědčily turkmenského reprezentanta, že začal padat dříve, než došlo ke kontaktu s bekem Sparty. Rozhodčí má kvůli chybě pozastavenou delegaci na tři utkání.

LFA řeší i nepokoje fanoušků

Disciplinárka na dnešním zasedání zahájila po derby řízení s oběma kluby. Se Slavií kvůli nevhodnému chování fanoušků a porušení povinností pořadatelské služby, se Spartou pak kvůli chování příznivců a poškození zařízení stadionu. Výtržnosti fanoušků bude komise řešit i s Bohemians 1905, Jabloncem a Hradcem Králové.

Za čtyři žluté karty si jedno kolo nezahrají v první lize příbramští Tomáš Pilík s Martinem Kramešem, sparťan Lukáš Vácha, slávista Josef Hušbauer, plzeňský Michael Krmenčík a teplický Michal Jeřábek. Ve druhé lize čeká stejný trest za čtyři napomínání na Petra Javorka z Táborska, Martina Hirsche z Prostějova i opavského Radima Grussmanna a za vyloučení na prostějovského Jana Hladíka.

 

Právě se děje

teď

Německo zadrželo ruského univerzitního vědce, podle prokuratury byl špionem

Německo zadrželo ruského vědce působícího na jedné z německých univerzit, který přinejmenším od října 2020 pracoval pro ruské tajné služby. V pondělí to oznámila spolková prokuratura s tím, že Rusa policie zadržela v pátek ihned po získání zatykače.

Prokuratura bez bližších podrobností uvedla, že ruský občan Ilnur N. pracoval jako vědecký zaměstnanec na katedře přírodovědně-technického zaměření nejmenované německé univerzity. "Mezi říjnem 2020 a červnem 2021 se nejméně třikrát sešel s jedním příslušníkem ruské zpravodajské služby," uvedla prokuratura v prohlášení. V něm dále sdělila, že nejméně na dvou schůzkách zadržený Rus předal informace získané na univerzitě, za což jako odměnu dostal peníze v hotovosti.

Prokuratura rovněž uvedla, že u ruského vědeckého pracovníka podnikla domovní prohlídku a že prohledala také jeho pracoviště.

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

Švédský parlament vyslovil nedůvěru vládě premiéra Stefana Löfvena. Hlasování vyvolala pravicově populistická strana Švédští demokraté

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Meteorologové varovali před bouřkami, které mohou být v úterý v Čechách velmi silné. Problémy může způsobit přívalový déšť, nárazový vítr i krupobití.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

Další zprávy