Za remízu s Příbramí vyhazov. Guľa končí na lavičce Plzně

Sport Sport
9. 5. 2021 10:54
Pohárové příčky se vzdalují, a tak se vedení fotbalové Viktorie Plzeň rozhodlo ke změně trenéra. Na lavičce Západočechů končí Adrian Guľa. Klub o tom informoval prostřednictvím tiskové zprávy. Jeho nástupce oznámí příští týden. S Guľou končí i další členové realizačního týmu Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok.
Adrian Guľa
Adrian Guľa | Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

"Pro odvolání trenéra jsme se rozhodli na základě neuspokojivých výsledků, a především špatného herního projevu, s nímž jsme nebyli spokojeni delší dobu," vysvětlil krok vedení Adolf Šádek, generální manažer klubu.

"Po sobotním zápase jsme se situací intenzivně zabývali a po vzájemné dohodě s trenérem jsme dospěli k závěru, že se naše cesty rozejdou. Adrianu Guľovi i jeho kolegům se sluší poděkovat za práci, kterou zde za rok a půl odvedli a popřát jim vše dobré jak v osobním, tak i profesním životě," dodal Adolf Šádek.

Viktoria týden po debaklu od mistrovské Slavie 1:5 nedokázala v sobotu doma porazit adepta na sestup Příbram a čtyři zápasy před koncem ligové sezony zaostává na pátém místě tabulky o bod za Slováckem, které drží poslední místo znamenající účast v evropském poháru. Kdo Viktorii ve zbylých ligových zápasech a pohárovém finále proti Slavii (20. května) povede, oznámí klub počátkem příštího týdne.

Guľa uznal, že přes maximální snahu jeho práce nepřinášela očekávané výsledky. "Věřím, že je v silách Viktorky, aby nad hlavu zvedla (pohárovou) trofej a v příští sezoně hrála evropské poháry. Zůstanu i nadále fanouškem klubu i všech hráčů, které jsem zde mohl vést," prohlásil Guľa.

Kdo Viktorii ve zbylých ligových zápasech a pohárovém finále proti Slavii (20. května) povede, oznámí klub počátkem příštího týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy