Remíza byla zasloužená. Za tu bojovnost se nám to muselo vrátit, říká karvinský střelec Wágner

Foto: Dalibor Sosna
František Typovský František Typovský
10. 3. 2018 18:05
Co zápas, to gól. Útočník Tomáš Wágner vyrovnal v sobotním ligovém duelu proti Spartě v 87. minutě a zařídil Karviné velmi cenný bod v boji o záchranu.

Jak hodnotíte sobotní duel se Spartou?

No, první půle byla hrozná, Spartu jsme tady nechali hrát jako doma. To bylo špatně, a samozřejmě jsme si to v kabině o poločase vyčítali.  

Čím to, že jste soupeře takto pouštěli do hry?

Je možné, že nás Sparta trochu zaskočila. Oni mají dobrý tým, všimli si, že jsme zalezlí trochu hlouběji v obraně, tak nás ještě více přitlačili. Oni umí podržet míč, a proto jsme první poločas v podstatě jenom běhali a oni si přihrávali. Ale i přesto, že drželi balon, žádnou šanci podle mě neměli. 

Jak jste viděl svou gólovou situaci ze svého pohledu?

Upřímně, sám nevím, jak jsem se tam ocitnul, ale Lindži (Ondřej Lingr - pozn. aut.) mi dal krásnou přihrávku za obranu. Viděl jsem, že gólman Sparty couvnul, že mám čas. Hlavou se mi honilo asi pět myšlenek, mám radost, že jsem se rozhodl správně. 

Stačil jste si pohlídat ofsajdové postavení?

Moc času jsem na to neměl. Samozřejmě tuším, že jsem v ofsajdu nebyl, podle mě tam zůstal Hovorka. Už během zápasu jsem volal na kluky, že Sparta hraje hodně vysoko, ať mi tam dají pas za obranu. Když jsem viděl, že hra běží, hlavně jsem chtěl zachovat klid. Ale i kdybych byl v ofsajdu, tak co. Sudí by to foukl a hrálo by se dál. 

Je remíza 1:1 zasloužená?

Myslím, že ano. Za tu bojovnost se nám to nějak muselo vrátit. A ono to přišlo až takhle v závěru. Teď mě jen mrzí, že jsme neudrželi poločas za stavu 0:0. 

Loni se vám moc nedařilo, naopak na jaře máte už pátý gól. Jak si vysvětlujete nárůst formy?

Já nevím. Snažím se mít čistou hlavu, možná se mi podařilo víc se sžít s kolektivem, někdy je to i o tom. Stejně jako dříve dělám maximum pro to, aby se mi dařilo, a budu se rvát, aby mi to vydrželo. Musím využít toho, že štěstí je teď na mé straně. 

Hrála Sparta pod novým trenérem jinak?

Koukali jsme se na zápas se Slováckem, kde byli stejně jako tady první půli lepší, druhou už slabší. Já Spartu nechci moc hodnotit, dneska jsme se snažili, aby ten zápas byl o nás, ne o nich. První půli nám to sice nešlo, ale před tou druhou jsme si řekli, že ukážeme, co v nás je, ať to ty lidi tady trochu baví. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy