Vystřídal a rozhodl. Liberecký Oršula vystřelil výhru nad Boleslaví v závěru

5. 11. 2018 19:55
Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce čtrnáctého kola nad Mladou Boleslaví a upevnili si tak sedmou příčku v tabulce. Jedinou branku utkání vstřelil v osmaosmdesáté minutě Filip Oršula.
Filip Oršula se raduje se svými spoluhráči z jediné branky v zápase s Mladou Boleslaví. | Foto: ČTK

Celý první poločas se hrál prakticky na jednu branku. Domácí soupeře hlavně ve středu pole jednoznačně přehrávali, mnohem lépe kombinovali, ale z trvalé převahy vedení v úvodních 45 minutách nevytěžili.

V páté minutě přízemní střelou trefil Pešek tyč. O chvíli později se dvakrát blýskl brankář hostů Šeda, který nejprve vyrazil Aaronsovu hlavičku a poté se téměř zázračně přesunul i ke Karafiátově dorážce.

Mladoboleslavští dopředu za první poločas téměř nezahrozili a nejlepší ligový střelec Komličenko, který dal v předchozích devíti kolech deset gólů, se vůbec nemohl prosadit. V 18. minutě hosty podruhé zachránila branková konstrukce, když Ševčíkovu tečovanou ránu zastavilo břevno.

Osm minut před poločasem pak Mladá Boleslav znovu děkovala Šedovi. Po Takácsově faulu na pronikajícího Peška nařídil rozhodčí Hrubeš penaltu, ale pokus nejlepšího libereckého střelce Potočného hostující gólman vyrazil.

Do druhé půle vstoupil znovu lépe Liberec, Potočný však v 49. minutě hlavičkoval mimo a poté se neprosadil ani Aarons. Hosté se dostali do zápasu až po příchodu střídajícího Džafiče a po hodině hry si málem po Komličenkově centru srazil míč do vlastní sítě domácí Karafiát.

Severočeši však poté opět vystupňovali tlak, ale jejich zakončení bylo tristní. Střídajícího Pázlera vychytal Šeda a v ještě větší šanci z hranice malého vápna selhal i Ševčík.

Nečekaně udeřit tak mohli hosté, Komličenkův únik však zlikvidoval domácí gólman Nguyen. V 73. minutě se po zmatcích v liberecké obraně málem prosadil Diviš, po následném rohu pak zblízka přestřelil Komličenko.

Liberec se tlačil za vítězným gólem a nakonec se dočkal tři minuty před koncem. Předešlý hrdina utkání Šeda jen vyrazil Koscelníkův centr před sebe a Oršula s pomocí tyče doklepl míč do sítě. Slovenský útočník se trefil podruhé v ligové sezoně. Boleslav nenavázala na minulou výhru 3:0 nad Bohemians a potvrdila pověst týmu s nevyrovnanými výkony.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 87. Oršula. Rozhodčí: Hrubeš - Hrabovský, Caletka - Adam (video). ŽK: Ševčík, Karafiát, Breite - Přikryl, Kateřiňák, Komličenko. Diváci: 3933.

Liberec: Ngueyn - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite - Potočný (61. Pázler), Ševčík, Oscar, Pešek (80. Oršula) - Aarons (90. Mikula). Trenér: Sokoli.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Hůlka, Takács, Křapka - Matějovský (46. Kateřiňák), Hubínek - Diviš (77. Novák), Přikryl, Ladra (52. Džafič) - Komličenko. Trenér: Weber.