Výpověď nebyla oprávněná, Plzeň a Bucha mají Slavii zaplatit téměř deset milionů

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 5. 2020 16:16
Pavel Bucha v červenci 2018 jednostranně ukončil smlouvu se Slavií a odešel hrát do Viktorie Plzeň. Podle sboru rozhodců FAČR by za to měli hráč i klub sešívaným zaplatit náhradu ve výší 9 796 000 korun. O výsledku řízení informovala na svých sociálních sítích Slavia.
Pavel Bucha v dresu Viktorie Plzeň.
Pavel Bucha v dresu Viktorie Plzeň. | Foto: ČTK

"Slavia dnes obdržela rozhodčí nález v kauze svého bývalého hráče Pavla Buchy. Rozhodčí senát rozhodl tak, že Pavel Bucha a FC Viktoria Plzeň jsou povinni společně a nerozdílně zaplatit Slavii částku ve výši 9.796.000 Kč," uvedla Slavia na Twitteru.

Pavel Bucha podal jednostrannou výpověď ve Slavii už v létě 2018 kvůli neshodám ohledně nové smlouvy a okamžitě podepsal kontrakt s Viktorií Plzeň. Ta za něj do Edenu neposlala žádnou náhradu, ačkoliv původně za dvacetiletého hráče Slavii nabízela 15 milionů korun. 

"Rozhodčí senát přisvědčil argumentaci Slavie ohledně nedostatku důvodů na straně hráče pro oprávněnost výpovědi smlouvy," napsala dnes na Twitter Slavia. 

"Můžeme potvrdit, že účastníkům řízení bylo odesláno rozhodnutí sboru rozhodců. Jde v tuto chvíli o rozhodnutí v prvním stupni, tudíž není pravomocné a obě strany se tedy nyní mohou vůči němu odvolat," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Plzeň nález rozhodčího tribunálu odmítla komentovat.

Bucha půl roku po svém příchodu do Plzně zamířil na hostování do Mladé Boleslavi, odkud se letos v zimě opět vrátil do Viktorie. Celkem během této sezony odehrál v lize 23 duelů, ve kterých vstřelil devět branek a na dalších sedm nahrál. Ve Štruncových sadech má aktuálně podepsaný kontrakt až do léta 2022.

Spor mezi Buchou a Slavií velmi pozorně sleduje i pražská Sparta, kterou během zimní přestávky podobně opustil záložník Martin Hašek. Letenští po něm za předčasné ukončení smlouvy požadují náhradu ve výši 55 milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy