Výpověď nebyla oprávněná, Plzeň a Bucha mají Slavii zaplatit téměř deset milionů

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 5. 2020 16:16
Pavel Bucha v červenci 2018 jednostranně ukončil smlouvu se Slavií a odešel hrát do Viktorie Plzeň. Podle sboru rozhodců FAČR by za to měli hráč i klub sešívaným zaplatit náhradu ve výší 9 796 000 korun. O výsledku řízení informovala na svých sociálních sítích Slavia.
Pavel Bucha v dresu Viktorie Plzeň.
Pavel Bucha v dresu Viktorie Plzeň. | Foto: ČTK

"Slavia dnes obdržela rozhodčí nález v kauze svého bývalého hráče Pavla Buchy. Rozhodčí senát rozhodl tak, že Pavel Bucha a FC Viktoria Plzeň jsou povinni společně a nerozdílně zaplatit Slavii částku ve výši 9.796.000 Kč," uvedla Slavia na Twitteru.

Pavel Bucha podal jednostrannou výpověď ve Slavii už v létě 2018 kvůli neshodám ohledně nové smlouvy a okamžitě podepsal kontrakt s Viktorií Plzeň. Ta za něj do Edenu neposlala žádnou náhradu, ačkoliv původně za dvacetiletého hráče Slavii nabízela 15 milionů korun. 

"Rozhodčí senát přisvědčil argumentaci Slavie ohledně nedostatku důvodů na straně hráče pro oprávněnost výpovědi smlouvy," napsala dnes na Twitter Slavia. 

"Můžeme potvrdit, že účastníkům řízení bylo odesláno rozhodnutí sboru rozhodců. Jde v tuto chvíli o rozhodnutí v prvním stupni, tudíž není pravomocné a obě strany se tedy nyní mohou vůči němu odvolat," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Plzeň nález rozhodčího tribunálu odmítla komentovat.

Bucha půl roku po svém příchodu do Plzně zamířil na hostování do Mladé Boleslavi, odkud se letos v zimě opět vrátil do Viktorie. Celkem během této sezony odehrál v lize 23 duelů, ve kterých vstřelil devět branek a na dalších sedm nahrál. Ve Štruncových sadech má aktuálně podepsaný kontrakt až do léta 2022.

Spor mezi Buchou a Slavií velmi pozorně sleduje i pražská Sparta, kterou během zimní přestávky podobně opustil záložník Martin Hašek. Letenští po něm za předčasné ukončení smlouvy požadují náhradu ve výši 55 milionů korun.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy