Vyloučení sparťana Čiviče? Chyba rozhodčího, prohlásila komise vedená Chovancem

4. 12. 2018 23:24
V sobotním utkání první fotbalové ligy mezi Slováckem a Spartou (2:1) se hlavní sudí Radek Příhoda dopustil několika chyb. Podle komise rozhodčích, kterou vede bývalý sparťanský hráč, trenér i funkcionář Jozef Chovanec, například neměl vyloučit hostujícího obránce Eldara Čiviče nebo nařídit pro pražský tým druhou penaltu v nastaveném čase.
Radek Příhoda vyloučil na Slovácku hned dva hráče Sparty
Radek Příhoda vyloučil na Slovácku hned dva hráče Sparty | Foto: ČTK

Čivič dostal červenou kartu v 88. minutě za hlavičku Janu Kuchtovi, ale podle komise měl být napomenut pouze žlutou kartou za nesportovní chování. Slovácko po této situaci zahrávalo pokutový kop, ze kterého Marek Havlík vstřelil branku na 2:1.

Další chybou Příhody bylo nařízení penalty pro Spartu za pád Costy v nastavení. Tento pokutový kop ale náhradník Mihailo Ristič neproměnil.

Záložník Slovácka Jan Kalabiška měl být v 62. minutě vyloučen za surovou hru, zatímco od Příhody dostal jen žlutou kartu. Komise arbitrovi také vyčetla, že dalšímu sparťanovi Guéloru Kangovi v 75. minutě za úder loktem udělil červenou kartu až po konzultaci s videorozhodčím a zhlédnutí opakovaných záběrů.

Na Slovácku chyboval také asistent rozhodčího Milan Flimmel, který ve 37. minutě nesignalizoval ofsajd při brance domácího Tomáše Zajíce. Také jeho však opravil videorozhodčí a gól nebyl uznán.

V nedělním ligovém zápase mezi Plzní a Olomouc (2:0) podle komise chyboval rozhodčí Pavel Julínek, když v 88. nevyloučil hostujícího Jakuba Plška za "zmaření zjevné brankové možnosti". Další utkání 17. kola zůstala bez komentáře.