Vukadinovič do Zlína, brankářské šachy a Váchův konec. Ve Spartě se chystají další změny

Sport Sport
Aktualizováno 29. 8. 2017 16:31
Fotbalová Sparta chystá další změny v kádru. Po odchodu Tomáše Koubka do Rennes by se měla spustit rošáda výměn, na jejímž konci zamíří na Letnou Milan Heča. Na hostování do Zlína by navíc měl odejít Vukadin Vukadinovič.
David Bičík by měl zamířit do Liberce
David Bičík by měl zamířit do Liberce | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ve fotbalové Spartě se chystají další změny. Kádr aktuálně až šestého týmu HET ligy by měli opustit David Bičík a Vukadin Vukadinovič, naopak směrem na Letnou by měl po rošádě výměn zamířit Milan Heča. Sparta údajně také nepočítá s Lukášem Váchou.

V úterý o tom informoval server iSport.

Srbský záložník Vukadinovič by měl odejít do Zlína, odkud přitom do Sparty v létě za 16 milionů přišel. Jenže za Letenské si nezahrál ani jeden ostrý zápas a v kádru Sparty by jej čekala tvrdá konkurence. I proto se šestadvacetiletý fotbalista nejspíš vrátí do Zlína, který navíc bude na rozdíl od Sparty na podzim hrát základní skupinu Evropské ligy.

Složitou brankářskou rošádu vyvolal včera potvrzený odchod Tomáše Koubka do francouzského Rennes. Podle Sportu by Sparta měla jeho odchod vyřešit tak, že pošle do Liberce na hostování Davida Bičíka a Slovan následně prodá Letenským Ondřeje Koláře. Ten poté zamíří do Slovácka výměnou za Milana Heču, který poputuje na Spartu. Na brankářský post má aktuálně Sparty k dispozici kromě Bičíka ještě letní posilu Martina Dúbravku a Vojtěcha Vorla.

Podle odpoledních zpráv by měl v klubu skončit i středopolař Lukáš Vácha. V sobotním utkání proti Brnu (0:2) přitom dlouhodobá opora za Spartu odehrála 70 minut a o jeho jméně se v souvislosti s odchody dosud nemluvilo.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy