Vůch míří do Kazachstánu, chce ho Tobol Kostanaj. Plzeň údajně myslí na Řezníčka a Živuliče

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 5. 2017 16:00
Egon Vůch asi odejde z české ligy. Má rozjednané tříleté angažmá v klubu Tobol Kostanaj v Kazachstánu
Někdejší velký talent českého fotbalu Egon Vůch asi skončí v Kazachstánu
Někdejší velký talent českého fotbalu Egon Vůch asi skončí v Kazachstánu | Foto: fcviktoria.cz

Praha - Talentu pobral víc než mnozí jiní, přesto už, zdá se, Egon Vůch velkou kariéru v západní Evropě neudělá. Místo toho míří v 26 letech do Kazachstánu, rozjednáno má tříleté angažmá v klubu Tobol Kostanaj.

Skutečnost, že tato jednání probíhají, potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Egon Vůch je hráčem Viktorie Plzeň, od ledna 2016 působil na hostování ve Slovanu Liberec. Ten v průběhu té doby několikrát s Plzní jednal o hráčově přestupu, k doplatku a uplatnění opce ale nikdy nedošlo.

V Plzni se chystají k letní obměně kádru, podle isport.cz jsou blízko příchody útočníka Jakuba Řezníčka z Brna či záložníka Diega Živuliče, jemuž ve Zlíně vypršela smlouva.

Egon Vůch, který s ligovým fotbalem začínal za FK Teplice, odehrál za Plzeň jen 8 soutěžních utkání, kvůli disciplinárním prohřeškům měl v klubu často problémy, proto ho poslali hostovat do Liberce. Tam Vůch patřil mezi oblíbence trenéra Jindřicha Trpišovského. Aby ne, jen v probíhající sezoně pomohly dva jeho góly na hřišti Admiry Vídeň k postupu do Evropské ligy, další zásah přidal Vůch ve skupině proti Karabachu Agdam.

V lize se v dobíhající sezoně při 17 startech trefil jedinkrát, přidal však pět asistencí. V březnu vypukl menší skandál, když se Vůch po "kalbě", jíž se měl zúčastni s Davidem Limberským, neobjevil v liberecké nominaci k utkání proti Slavii. Vůch na to reagoval na sociální síti, když vystavil na instagram obrázek vztyčeného prostředníčku s vulgárním nápisem v angličtině a připojil komentář: "Když přijdeš na zápas a nemáš tam dres + ti k tomu nikdo nic neřekne, že nejsi v nominaci. To je ubohost."

Později příspěvek stáhl. NIcméně následovala pokuta od klubu a slova kajícníkova. "Věděl jsem, co mě bude čekat. V emocích jsem bohužel udělal takovou věc, že jsem si v té chvíli ani neuvědomoval, co to může způsobit, jakou si můžu osobně udělat špatnou reklamu. Bylo to v nervech, nepočítal jsem s tím, že to bude mít takový dopad," řekl tehdy Vůch pro klubovou televizi.

Případný přestup Egona Vůcha, čtyřnásobného českého reprezentanta do 21 let, do Kazachstánu ještě není hotov, nicméně nabídka je na stole a už jsou rozjednané zdravotní testy, které by měl Vůch v Kazachstánu příští týden absolvovat.  Po 13 odehraných kolech je Tobol Kostanaj v tabulce tamní ligy čtvrtý, tým trénuje Omar Tetradze, bývalý sovětské a posléze ruský fotbalový reprezentant.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Afghánistánu spadlo letadlo, na palubě bylo více než 80 lidí

Ve východním Afghánistánu v pondělí spadlo letadlo s více než 80 lidmi na palubě. S odkazem na policejní zdroje o tom informovala agentura AFP. Osud cestujících ani posádky není podle médií znám.

Stroj letecké společnosti Ariana Afghan Airlines spadl do odlehlé horské oblasti, kterou ovládá radikální hnutí Tálibán. Letěl na trase z Herátu do Kábulu.

Podle afghánských sdělovacích prostředků bylo na palubě 83 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy