Limberský za plzeňskou jízdou definitivně zatáhl oponu. Co dnes dělá zlatá generace?

David Limberský
Všechno to začalo před deseti lety. Viktoria si v roce 2011 připomínala sté založení klubu a snad ho ani nemohla oslavit lépe. Díky skvělé jízdě celým ročníkem a závěrečném vítězství nad Baníkem ve Štruncových sadech získala poprvé v historii tuzemský ligový titul.
Pojďme se podívat, jak dopadli ti, kteří tehdy nastartovali veleúspěšnou dekádu západočeského klubu, který v poslední dekádě směle konkuroval pražským S.
První ligový titul Plzni vychytal brankář Roman Pavlík, který má za sebou pozoruhodnou kariéru. Ještě ve 30 letech se živil jako tesař a chytal ČFL, tedy třetí ligu, za střížkovské Bohemians. Až poté si připsal první ligový start, a to v dresu Kladna. Tam se prosadil na post jedničky a po sestupu klubu v roce 2010 se přesunul do Plzně, se kterou dosáhl o rok později na titul. Kariéru ukončil v roce 2016. Po skončení profesionální kariéry chytal za divizní Hostouň, od roku 2017 je trenérem brankářů u A-týmu Příbrami, kde přežil hned několik hlavních trenérů, včetně Josefa Csaplára (na snímku).
František Ševinský. Bývalý obránce dlouho působil v nižších soutěžích. Hrál za Říčany, Krč či Kolín. Nakonec se do Plzně dostal přes Drnovice a Boleslav. Byl u dvou titulů. Pak přestoupil do Boleslavi a profesionálně hrál naposledy za Žižkov. Po konci kariéry krátce trénoval v Plzni juniorku, nyní působí jako asistent u žáků Sparty. V mládeži Sparty mimochodem působí i jeho syn Adam.
Foto: Instagram/David Limberský
yac mar yac, mar
9. 6. 2021 17:47
Před deseti lety fotbalisté Plzně získali první titul v historii klubu, a nastartovali tak veleúspěšnou dekádu, během které Viktoria pětkrát ovládla českou ligu a třikrát si zahrála v základní skupině Ligy mistrů. Dnes už z tohoto týmu v kádru Viktorie nezůstal žádný aktivní fotbalista, jako poslední se rozloučil David Limberský. Podívejte se, co dělá tehdejší zlatá generace dnes.
 

Právě se děje

Další zprávy