Po Petrželově odchodu zbyl poslední mohykán. Co dnes dělají první plzeňští šampioni?

Daniel Kolář a Marek Bakoš pověsili kopačky na hřebík. Co dnes dělají členové první zlaté generace Viktorie Plzeň?
Roman Pavlík. První ligový titul Plzni vychytal brankář Roman Pavlík, který zažil velmi pozoruhodnou kariéru. Ještě ve 30 letech se živil jako tesař a chytal ČFL, tedy třetí ligu, za střížkovské Bohemians. Až poté si připsal první ligový start, a to v dresu Kladna. Tam se prosadil na post jedničky a po sestupu klubu v roce 2010 se přesunul do Plzně, se kterou dosáhl o rok později na titul. Kariéru ukončil v roce 2016.  Po skončení profesionální kariéry chytal za divizní Hostouň, nyní je trenérem brankářů u A-týmu Příbrami.
David Limberský. Plzeňský krajní bek David Limberský zůstává posledním mohykánem první mistrovské sezony. V Plzni prožil další ligové i evropské fotbalové úspěchy, včetně čtyř ligových titulů a tří sezon v Lize mistrů, a nic nebrání tomu, aby s Viktorií nastoupil do nové sezony. Smlouvu má dnes pětatřicetiletý Limberský až do června 2020. Před několika dny se na Mauriciu oženil s partnerkou Lenkou.
František Ševínský. Bývalý obránce dlouho působil v nižších soutěžích. Hrál za Říčany, Krč či Kolín. Nakonec se do Plzně dostal před Drnovice a Boleslav. Byl u dvou titulů. Pak přestoupil do Boleslavi a profesionálně hrál naposledy za Žižkov. Po konci kariéry krátce trénoval v Plzni juniorku.
David Bystroň. Jednou z klíčových postav prvních úspěšných let Viktorie byl i důrazný stoper David Bystroň. Odchovanec Baníku přišel do klubu přes mezizastávku v bulharském Levski Sofia a výrazně se podílel na prvním titulu i postupu do Ligy mistrů. Pak ale přišel dopingový nález a Bystroňova kariéra se zhroutila. S profesionálním fotbalem skončil ve 32 letech v Olomouci, následně ještě hrál nižší soutěže ve Švýcarsku. Tam nakonec i tragicky zahynul, když se v pouhých 34 letech před dvěma lety oběsil.
Foto: Jakub Šafránek
Sport mar Sport, mar
Aktualizováno 8. 7. 2019 9:29
Další postavy plzeňského zázraku z roku 2011 končí hráčskou kariéru. Kopačky pověsili na hřebík Daniel Kolář a Marek Bakoš. Pavel Vrba během svého prvního angažmá v Plzni trpělivě poskládal tým fotbalových odpadlíků, se kterým překvapivě získal historicky první titul Plzně a záhy s ním postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. Pročtěte si osudy hráčů tehdejší generace.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy