Vrba zaplatí 20 tisíc. Kouč Ostravy pyká za to, že mrskl láhev mezi diváky

8. 9. 2022 16:29
Trenér fotbalistů Baníku Ostrava Pavel Vrba si od disciplinární komise vysloužil pokutu 20 tisíc korun poté, co v duelu 5. kola Fortuna:Ligy v Jablonci hodil lahev mezi diváky.
Pavel Vrba, trenér ostravského Baníku.
Pavel Vrba, trenér ostravského Baníku. | Foto: ČTK

Bývalý trenér české reprezentace, Plzně či Sparty emotivně slavil v Jablonci vyrovnávací gól na konečných 1:1 a na tribunu mrskl lahev s vodou. Podle svých slov nikoho z diváků netrefil.

Vrba obdržel za nesportovní chování pokutu, na lavičku Baníku ale může.

Jablonecký fotbalista Tomáš Malínský dostal za vyloučení ve víkendovém utkání 7. kola v Teplicích trest na tři soutěžní zápasy. Jednatřicetiletý křídelník pyká za to, že bezohledně atakoval domácího brankáře Filipa Muchu.

Malínský v sobotním zápase v Teplicích přišel na trávník jako střídající hráč v 70. minutě, ale už po šesti minutách musel předčasně do kabin. Při dobíhání míče v domácím vápně ostře atakoval gólmana Muchu, zřejmě ho i zasáhl do hlavy a od rozhodčího Tomáše Klímy dostal rovnou červenou kartu.

Jablonečtí pak dohrávali dokonce ve dvojnásobném oslabení, když v nastavení byl vyloučen i černohorský křídelník Vladimir Jovovič. Po druhé žluté kartě vztekle hodil k nohám rozhodčího pásku a komise mu za to dala pokutu pět tisíc korun.

Za vyloučení si odpyká klasicky jednozápasový trest, další ligové kolo pak ještě vynechá kvůli čtyřem žlutým kartám. Jablonečtí v Teplicích prohráli 2:3.

Dvouzápasový zákaz činnosti udělila disciplinárka za červenou kartu pardubickému Bernardu Rosovi. Klasický jednozápasový trest dostali za vyloučení českobudějovický David Broukal a královéhradecký Filip Novotný.

Pokutu 90 tisíc korun dostala Zbrojovka Brno za několik prohřešků fanoušků v domácím utkání proti Slavii. Pražský klub musí po stejném zápase zaplatit za výtržnosti příznivců 50 tisíc korun. Stejnou částku nařídila komise uhradit také Slovácku po duelu s Libercem.