Vrba se sešel se sparťanem Křetínským. A plzeňský Paclík říká na koučovu adresu: Uvidíme v pondělí

Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 3. 2017 15:30
S bývalým reprezentačním trenérem Pavlem Vrbou jsou v kontaktu na jaře zatím velmi nespokojení představitelé fotbalové Sparty i Plzně.
Pavel Vrba, kouč české reprezentace, na fotbalovém Euru 2016.
Pavel Vrba, kouč české reprezentace, na fotbalovém Euru 2016. | Foto: ČTK

Praha - Jen ve Slavii zatím panuje s dosavadním průběhem ligy absolutní spokojenost. Klid a pohoda naopak opustily kabiny pražské Sparty i Viktorie Plzeň. A to je důvod, proč jsou podle informací Aktuálně.cz oba tyto kluby v těchto dnech v úzkém kontaktu s bývalým reprezentačním trenérem Pavlem Vrbou.

Ten se měl podle dvou zdrojů v úterý odpoledne setkat s Danielem Křetínským, majitelem Sparty. S Plzní, svým bývalým klubem, je v průběžném kontaktu od návratu z Machačkaly, která s Vrbou v zimě ukončila spolupráci.

"Jaká je teď situace kolem mě? To vám řeknu úplně přesně. Sedím doma v Přerově a dívám se na televizi," poznamenal Pavel Vrba v krátkém telefonátu. Na otázku, jestli může potvrdit, že se s Křetínským setkal a zda je i v kontaktu s Plzní, odvětil: "Já nebudu nic komentovat, to nechám na vašich informátorech."

Poněkud barvitěji dokreslila současnou situaci slova Tomáše Paclíka, majitele Viktorie Plzeň, která pronesl v úterý na setkání se studenty Vysoké školy ekonomické. Když se ho na Vrbu zeptali, odvětil: "My momentálně máme trenéra (Pivarníka), takže to není úplně aktuální. I když uvidíme v pondělí," přidal na závěr s lehkým úsměvem.

Jak známo, Plzeň začala ligové jaro těsnou výhrou 1:0 nad poslední Příbramí. A následoval bezkrevný výkon ve Zlíně. Tam se zrodila bezbranková remíza, díky které Plzeň v průběžné tabulce přeskočili fotbalisté Slavie. A právě s nimi se Plzeňští v neděli utkají ve vzájemném utkání v Edenu.

S dosavadními výkony na jaře je vedení Viktorie každopádně nespokojené, spekuluje se o tom, že vyhrocené jsou i vztahy trenéra Romana Pivarníka se staršími hráči.

O nespokojenosti Sparty s dosavadním vývojem jara nelze ani pochybovat. Po vyřazení z Evropské ligy Rostovem a těsné výhře nad Bohemians 1:0 přišel další ostudný výkon a porážka týmu trenérů Požára a Holoubka, a to v Jablonci, kde Sparta podlehla 1:3.

Paclík: Jen jestli nám Vrbu někdo neukradne

Pavel Vrba je spjat s mimořádnými úspěchy Viktorie Plzeň na domácím i mezinárodním poli, v klubu pracoval v letech 2008 až 2013, získal s ním dva mistrovské tituly a dvakrát s Viktorií postoupil do Ligy mistrů.

Šéf Daniel Křetínský o Vrbových odborných kvalitách a trenérově zásadním podílu na vzestupu Viktorie hovořil vždy s uznáním. Není tajemstvím, že Sparta už Vrbu zkusmo zkontaktovala krátce poté, co se na podzim rozešla s trenérem Zdeňkem Ščasným. A znovu poté, co námluvy s Letenskými definitivně ukončil Jindřich Trpišovský. V obou případech Vrba poděkoval za zájem, ale možnost spolupráce se Spartou dvakrát odmítl. Přesto se v úterý s Křetínským potkal znovu.

To zapadá i do dalších úvah, které na setkání se studenty VŠE prezentoval plzeňský boss Tomáš Paclík: "Já ani nevím, jestli teď Pavel Vrba vůbec chce něco dělat. My jsme přátelé, ale je otázka, jestli nám ho neukradne někdo jiný. Myslím, že ty jeho dnešní nároky už budou takové, že uvidíme, kdo je splní," odkázal k finanční stránce věci.

"On má teď z Ruska peněz dost a úplně je asi nepotřebuje. Ale jeho nároky a ambice bude jen málokdo schopen splnit," přemítal před studenty Paclík. "V případě, že bych já hledal nového trenéra, tak bych si strašně přál Pavla Vrbu. Přes to všechno, co jsme spolu zažili, je Pavel po mnoha stránkách natolik fenomenální člověk, že bych asi neváhal."

Zmíněná Paclíkova výhrada "přes to všechno, co jsme spolu zažili" odkazuje na Vrbovo rozhodnutí z prosince 2013. Tehdy trenér využil své výstupní klauzule ve smlouvě s Plzní a odešel k reprezentaci, což tehdy Tomáše Paclíka zdrtilo.

Loni v létě pak Pavel Vrba po neúspěšném turnaji Euro 2016 udělal něco podobného u reprezentace, když opět díky výstupní klauzuli odešel do ruské Machačkaly. Tam působil půl roku, nyní je volný.

Tohle kolo bude Vrba sledovat obzvlášť pozorně

Existují teorie, že prohraje-li trenér Pivarník s Plzní v Edenu, mohl by ho Pavel Vrba na lavičce Viktorie nahradit. "K takovým věcem se vůbec nebudu vyjadřovat," reagoval Tomáš Paclík na telefonát reportéra Aktuálně.cz. 

Ať už doma v Přerově u televize, nebo přímo na stadionech bude Pavel Vrba o víkendu bezpochyby pečlivě sledovat jak zápas Sparta-Dukla, tak utkání Slavia-Plzeň.

Daniel Křetínský na SMS reportéra Aktuálně.cz, která se tázala na jednání Sparty s Pavlem Vrbou, nereagoval, co se týče plzeňského bosse Tomáše Paclíka, připomeňme ještě jednou jeho poznámku pronesenou na VŠE: "Uvidíme v pondělí."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 33 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 36 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy