Vrba po návratu z Kypru zatočil sestavou. Takhle zničené hráče jsem ještě neviděl, přiznal

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 8. 2017 21:43
Plzeňskému trenérovi Pavlu Vrbovi spadl po nedělní výhře nad Baníkem 3:0 kámen ze srdce. S výrazně obměněnou sestavou po náročném utkání na Kypr udržel ligovou neporazitelnost a po pěti kolech mají jeho svěřenci všech 15 bodů.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - K ideálu pořád něco schází, ale i po pátém kole jsou stoprocentní. Fotbalová Plzeň s v neděli večer připsala další ligovou výhru, tentokrát porazila doma Baník 3:0. Trenér Viktorie Pavel Vrba však navzdory přesvědčivému skóre nemohl být úplně spokojený, a to hlavně kvůli hře jeho svěřenců v úvodu duelu.

"V prvním poločase to bylo nahoru dolů. Vadí mi, že to jsou nevynucené chyby. Opakuje se to poněkolikáté, je škoda, že si individuální výkon hráči pokazí takovými hloupostmi. Naštěstí jsme to přestáli bez obdržené branky," narážel po zápase Vrba na lehké ztráty stoperů na vlastní polovině.  

Po přestávce ovšem Plzeňští zlepšili hru. "V druhém poločase jsme měli větší převahu. Do reprezentační přestávky tak jdeme s tím, že máme za sebou těžký srpen a doufám, že na další část sezony se připravíme co nejlépe," dodal kouč. 

Bezbrankové skóre vydrželo až do 64. minuty, kdy se do míče opřel střídající David Limberský a vymetl šibenici.

"Předpokládal jsem, že potřebujeme vytvořit tlak od hráčů ze zadní linie. David je takový fotbalista, kterou nadstavbovou část dokáže udělat a v útočné fázi nám pak hodně pomohl."

Vrásky na čele kouče Západočechů přivolala dvě střídání. Ze hřiště totiž už v první pětačtyřicetiminutovce odkulhal obránce a kapitán Roman Hubník, po přestávce zase záložník Aleš Čermák.

"Informace o nich nějaké mám. Vypadá to, že u Hubníka by to mohlo být otázka dnů a u Čermáka možná i několika měsíců, ale ten jde zítra na magnetickou rezonanci, tak uvidíme, jak to bude vypadat," prozradil Vrba.

Stejná sestava jako v Larnace by tempo nevydržela

Lodivod domácích udělal v základní sestavě hned sedm změn oproti čtvrteční odvetě 4. předkola Evropské ligy v Larnace, která stála Plzeňany spoustu sil. 

"Přiznám se, že tak zničené hráče jsem v kariéře ještě neviděl. V tom počasí, které na Kypru panovalo, kluci hráli na hranici svých fyzických sil. Jsem rád, že jsme to po těch třech dnech zvládli. Byli jsme dokonce odměněni třemi brankami."

Z lavičky tak kromě Limberského naskakoval Kolář a Hejda. "Změny jsem udělal kvůli tomu, abychom byli schopni udržet tempo. Kdybych postavil sestavu jako v Larnace, tak bychom to fyzicky nezvládli," uvedl Vrba.

V nominaci k zápasu nefiguroval nadále zraněný Václav Pilař, síly šetřil Patrik Hrošovský. "Patrik odehrál všechny zápasy, navíc ho zřejmě čekají starty i ve slovenské reprezentaci. Vědomě jsme ho šetřili, protože by tu bylo riziko zranění."  

Plzeň má po pěti kolech na kontě všech 15 bodů, druhá Slavia jich má 11. "Soutěž se teprve rozjíždí, takový náskok neznamená vůbec nic. Máme ještě 25 kol, může se ještě ledacos stát," dodal plzeňský kouč. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

před 58 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy