Vrba ocenil atmosféru v Plzni. Bez fanoušků fotbal prostě není fotbalem, řekl

ČTK ČTK
12. 9. 2021 7:06
Trenéra sparťanských fotbalistů Pavla Vrbu po návratu do Plzně zklamala porážka 2:3 ve šlágru 7. ligového kola. Velkou radost však kouči udělalo vřelé přijetí od domácích fanoušků i atmosféra na stadionu. Poprvé od nástupu koronavirové pandemie totiž nebyla v Doosan Areně omezena kapacita a do hlediště přišlo přes 10 500 diváků.
3. předkolo Ligy mistrů 2021/22, Sparta - Monako: Pavel Vrba.
3. předkolo Ligy mistrů 2021/22, Sparta - Monako: Pavel Vrba. | Foto: Milan Kammermayer

"Zažil jsem tu zase úžasnou atmosféru a úžasné fanoušky. Jsem hrozně rád, že konečně můžou lidi chodit na fotbal. To, co se dělo v posledním období, to nechci říct, že s fotbalem nemělo nic společného, i když to mám na jazyku. Ale bez fanoušků prostě fotbal není fotbalem," řekl Vrba na on-line tiskové konferenci.

"Dnes se ukázalo, jak jsou fanoušci strašně důležití pro fotbal, aby vůbec nějak vypadal. Myslím, že obě strany to zvládly skvěle, i sparťanští fanoušci byli úžasní. Takovou atmosféru jsme na české poměry nezažili asi rok a půl. Ukázala se cesta, že fotbal je možná i jiný, než býval v období před tímto zápasem," dodal sedmapadesátiletý kouč.

Fanoušci Plzně, s níž Vrba při dvou angažmá získal tři tituly a třikrát hrál skupinu Ligy mistrů, několikrát během zápasu vyvolávali jeho jméno a ocenili ho potleskem. "Já jsem tady prožil určité období a myslím, že s fanoušky jsem nikdy neměl problém. Snažil jsem se pro Plzeň dělat maximum tak, jak to dělám ve všech mužstvech, kam přijdu. Možná to fanoušci ocenili," konstatoval Vrba.

Sparta utrpěla první ligovou porážku v sezoně a v neúplné tabulce klesla na druhé místo o dva body za Viktorii. "Plzeň byla ve finálních fázích důraznější. Nejen že dala tři góly, ale ještě měla další dvě tři situace, ze kterých nám gól mohla dát. My jsme mohli být určitě silnější hlavně v defenzivních věcech, v určitých situacích jsme propadli," upozornil Vrba.

Duel v Plzni vnímal jako první test z následujícího náročného programu, během něhož Pražany mimo jiné čeká Bröndby Kodaň a Glasgow Rangers ve skupině Evropské ligy nebo Jablonec s mistrovskou Slavií v domácí soutěži.

"Ten blok doopravdy ukáže sílu, kterou máme. Když to nezvládneme, bude to špatně. Zápas v Plzni nám ukázal, co nás čeká, a teď je otázka, jestli to dokážeme zvládnout. A jestli po takovém zápase bude pro nás dostatečným ponaučením, že to bude možná trošku jinačí než začátek sezony," řekl rodák z Přerova.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy