Kdoví, co se stane se Slavií v zimě, řekl Vrba. Boj o titul je podle něj otevřený

ČTK ČTK
28. 10. 2019 7:15
Trenér Pavel Vrba se po porážce 0:1 ve šlágru 14. kola první ligy se Slavií nechtěl vymlouvat na to, že fotbalistům Plzně na rozdíl od soupeře chybělo kvůli zranění několik opor a dohrávali v improvizované sestavě. Připustil, že devítibodová ztráta na vedoucí Pražany už je výrazná, boj o titul je ale podle něj stále otevřený. I proto, že v zimní pauze může dojít ke změnám v kádrech.
Pavel Vrba se svou Plzní podlehl ve šlágru 14. kola první ligy Slavii.
Pavel Vrba se svou Plzní podlehl ve šlágru 14. kola první ligy Slavii. | Foto: Milan Kammermayer

"Slavia momentálně žije v euforii, což je samozřejmě správné. Nejen vládne v lize, kde má tuším pouze dvě remízy za 14 kol, ale hraje i v Lize mistrů. Zažívá zápasy, které jsou pro celé Česko mimořádné. Z toho pohledu mají víc sebevědomí, jsou na vítězné vlně. My jsme to chtěli dnes trochu přetnout, bohužel se to nepodařilo," řekl na tiskové konferenci Vrba.

"Devět bodů je strašně moc, to všichni víme. Na druhou stranu tuším, že zbývá ještě asi 20 kol do konce (s nadstavbou), to je taky moc. Kdoví, co se stane se Slavií v zimě, třeba odejdou dva tři hráči. Může se stát cokoliv. Takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál," dodal Vrba.

Jeho tým ve šlágru na rozdíl od Slavie postrádal kvůli zranění hned tři záložníky, kteří by pravděpodobně hráli v základní sestavě - Jana Kopice, Aleše Čermáka a Jana Kovaříka. Po půlhodině navíc musela střídat další opora obránce Radim Řezník a Viktoria dohrála v improvizované sestavě.

"Máme asi tři čtyři zraněné hráče, kteří by velmi pravděpodobně zasáhli do utkání. Když pak přijde další zranění, každý zásah do sestavy je složitý. Pokud ještě házíte s hráči, kteří na těch postech nehrají pravidelně, ale jen občas, tak to v takových zápasech trochu ovlivňuje výkon. Ale nechci se vůbec vymlouvat na to, jestli máme absence. To není podstatné. Každé mužstvo má občas zraněné hráče," řekl Vrba.

Šlágr podzimu podle něj nerozhodly absence, ale produktivita. Zatímco domácí své šance nedali, Slavia z jediné stoprocentní možnosti v nastavení první půle udeřila. "V prvních 20 minutách jsme měli dvě tři situace, kdy jsme mohli jít do vedení. Bohužel jsme se nedokázali přesně trefit. Pak se hra vyrovnala a bohužel v závěru poločasu jsme po důrazných soubojích dostali gól na 0:1," litoval Vrba.

"Druhá půle byla zase vyrovnaná, čtyři pět minut před koncem jsme měli stoprocentní příležitost, Brabec bohužel trefil hráče na malém vápně. To jsou situace, které tyhle zápasy rozhodují. My jsme je neproměnili, Slavia z jediné stoprocentní příležitosti byla úspěšná. Mrzí to, ale takový občas někdy fotbal je," konstatoval bývalý reprezentační trenér.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy