Slavii na sněhu v Příbrami srazily dva vlastní góly. O výhru přišla v 95. minutě

7. 2. 2021 18:06
Pražská Slavia teprve potřetí během sezony fotbalové Fortuna:Ligy ztratila body. Svěřenci Jindřicha Trpišovského pouze remizovali na sněhu v Příbrami po divokém duelu 3:3.
Peter Olayinka.
Peter Olayinka. | Foto: ČTK

Na hřišti soupeře ohroženého sestupem slávisté nejprve dvakrát prohrávali po vlastních gólech stoperů Davida Zimy a Ondřeje Kůdely. Skóre ale dokázali otočit, střelecky se prosadili Peter Olayinka, Abdallah Sima a právě Kúdela, který svou velkou hrubku napravil proměněnou penaltou v 81. minutě. O vítězství ale sešívaní přišli v páté minutě nastaveného času, kdy se prosadil Radek Voltr.

Pražský obhájce titulu ztratil body teprve potřetí v sezoně a po sérii osmi výher. V čele neúplné tabulky má náskok 13 bodů před Jabloncem a Spartou, ale oba rivalové mají zápas k dobru.

Slávisté se na kluzkém hřišti pokrytém jinovatkou hledali a příbramskou branku oranžovým míčem poprvé vážněji ohrozili až v 15. minutě, kdy Stanciu z halfvoleje těsně minul.

Domácí drželi s mistrem krok a ve 21. minutě překvapivě otevřeli skóre. Voltr dostal prostor na křídle, zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce Nového, jehož střelu Zima tečoval do vlastní branky.

Příbramské vedení však trvalo pouhé tři minuty. Stanciu z rohu zatočil míč přímo do břevna, od něho se míč odrazil k Olayinkovi a ten ho kolenem zblízka dostal za čáru.

Středočechy těsně před pauzou vrátila do vedení hodně kuriózní branka. Kúdela poslal "malou domů" Kolářovi, ale vyběhnutý slávistický gólman uklouznul a míč se dokutálel do prázdné branky. Pražané poprvé od derby se Spartou v listopadu 2018 inkasovali v lize dvakrát v úvodním poločase.

Těsně po změně stran Sima křížnou střelou těsně minul. Senegalský útočník si spravil chuť v 55. minutě, kdy si v pokutovém území naběhl na přihrávku od Provoda a ranou o břevno nedal Melicharovi šanci.

Devatenáctiletý Sima zaznamenal jedenáctý ligový gól v ročníku a v tabulce střelců dotáhl vedoucího sparťana Juliše. Krátce po vyrovnání z lavičky naskočil i obránce Deli, který se do Slavie vrátil na hostování z Brugg.

Hosté měli převahu a obléhali pokutové území Příbrami. Sima po přidržení od Vilotiče upadnul v šestnáctce a sudí Hrubeš po dlouhé konzultaci s videorozhodčím odpískal pro Slavii penaltu, kterou v 81. minutě proměnil Kúdela. Příbram čelila jedenáctému pokutovému kopu v ligové sezoně a i v pátém utkání jarní části.

Náskok Pražanů mohl pojistit Sima, ale z brejku netrefil odkrytou branku. Příbram naopak z poslední akce vyrovnala. Zorvan poslal míč do šestnáctky a Voltr hlavičkou o břevno potřetí překonal Koláře. Tři góly v ligovém utkání vršovický celek naposledy obdržel v květnu 2018 s Jabloncem.

Slávisté s Příbramí zaváhali po šňůře devíti ligových výher, ale jako jediní v sezoně nejvyšší soutěže dál drží neporazitelnost a bodovali už 30 utkání v řadě.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Slavia Praha 3:3 (2:1)

Branky: 21. vlastní Zima, 45.+2 vlastní Kúdela, 90.+5 Voltr - 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Caletka, Kříž - Petřík (video). ŽK: Lalkovič, Vilotič, Nový, Kvída - Zima, Olayinka, Tecl. Bez diváků.

Příbram: Melichar - Laňka, Kvída, Tregler, Vilotič (84. Antwi), Cmiljanovič (90.+1 Svoboda) - Lalkovič (68. Vávra), Hájek (84. Dočekal), Nový (84. Pilík) - Zorvan - Voltr. Trenér: Horváth.

Slavia: Kolář - Bah (58. Masopust), Kúdela, Zima (58. Deli), Bořil - Holeš, Provod - Sima, Stanciu (85. Traoré), Olayinka (90. Lingr) - Kuchta (90. Tecl). Trenér: Trpišovský.