Šéfové Slavie měli nosy nahoru, Šilhavému zlomily vaz předchozí úspěchy, myslí si Vízek

František Typovský František Typovský
20. 12. 2017 13:01
Ladislav Vízek pečlivě sleduje tým z Edenu, a proto si dokázal odvolání trenéra sešívaných Jaroslava Šilhavého rychle zanalyzovat. Co si o konci trenéra, který Slavii dotáhl v loňské sezoně k titulu, bývalý fotbalový internacionál myslí, prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Foto: Vojtěch Marek

Co říkáte na konec trenéra Šilhavého?

Nemyslím si, že to je úplně v pořádku, ale bohužel, takhle se v Česku dělá fotbal, nejsme v Anglii, kde trenéři zůstávají 10 let. Šlo o poměrně tvrdý krok, o kterém ale ve Slavii rozhodli jednohlasně, takže si myslím, že už o tom delší dobu přemýšleli. Jardu (Šilhavého - pozn. aut.) podle mě zlomilo, že byl loni tak úspěšný. Šéfové Slavie měli nosy nahoru, a proto teď, když se tolik nedaří, trenéra odvolali.

Co bylo podle vás hlavním důvodem odvolání?

Těžko určit jednu konkrétní věc, ale párkrát Jarda poslal na hřiště takovou podivnou sestavu, trochu zazmatkoval, a určitě mu nepomohlo vyřazení s Astanou. To byl možná ten hlavní důvod, vyřazení z evropských pohárů a pokulhávání za Plzní.

Čekal jste tedy konec kouče Šilhavého?

Ano, čekal. Jeho jedinou šancí bylo všechno vyhrávat, což samozřejmě nejde, takže jsem tušil, že o místo přijde. Zvlášť když přišlo vyřazení s Astanou, to zamrzelo spoustu slávistických fanoušků a byla to ta poslední kapka.

Bylo to odvolání oprávněné?

No vedení Slavie si zjevně myslí, že ano. Spousta fandů nesouhlasí, ale vedení má právo dělat tato rozhodnutí. Už jsem tady jmenoval důvody proč. Teď dostal prostor Nezmar, a jestli si přivede z Liberce trenéra Trpišovského, tak se přiznám, že se sám těším na to, jak to bude vypadat. Pana Trpišovského totiž považuji za nejlepšího trenéra u nás. Má výsledky, rozumí tomu. Dvojka Nezmar - Trpišovský se mi zdá pro Slavii velmi zajímavá.

Kdybyste byl vy ve vedení Slavie, hlasoval byste pro konec Jaroslava Šilhavého?

To je těžká otázka. Jardu znám hodně dlouho, je to sympaťák a příjemný chlapík, ale udělal pár špatných rozhodnutí, takže si myslím, že bych i já vidině Jindřicha Trpišovského podlehl. Ale jenom jestli bych měl jistotu, že do Slavie přijde právě on. Věřím mu, vidím, co umí s mužstvem, jsou za ním výsledky. Takže bych taky zvedl ruku, i když trochu provinile.

Myslíte si, že případný příchod trenéra Trpišovského odstartuje velké změny v kádru Slavie?

To nevím. Jarda Šilhavý ale podle mě trochu zmatkoval se sestavou. Možná, že ty posily, které si přivedl, mu zlomily vaz. Mám pocit, že se v tom topil. Není možné nechat Hušbauera sedět na evropské poháry poté, co ten hráč Slavii v podstatě vykopal titul. To samé Stoch, ve čtvrtek hraje v Evropské lize famózně a v neděli nehraje - to je podle mě obrovská chyba. Myslím si, že i tohle hnulo s papaláši ze Slavie, aby Jardu odvolali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy