Video poprvé v akci. Spartu pomohlo nastartovat k jasnému vítězství nad Boleslaví

3. 12. 2017 20:08
Fotbalisté Sparty v posledním podzimním utkání první ligy porazili Mladou Boleslav 3:0. K výhře domácím pomohl i videorozhodčí, který na zápas nejvyšší soutěže dohlížel poprvé v historii a potvrdil úvodní vlastní gól brankáře Martina Jedličky.
Sparťan Eldar Čivič (vpravo) měl velký podíl na prvním gólu v síti Boleslavi
Sparťan Eldar Čivič (vpravo) měl velký podíl na prvním gólu v síti Boleslavi | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sparta byla v utkání 16. kola HET ligy proti Boleslavi od začátku aktivnější a už ve 12. minutě se ujala vedení. A hned byl v hlavní roli videorozhodčí Roman Hrubeš, který hlavnímu sudímu Karlu Hrubešovi potvrdil, že míč byl celým objemem za brankovou čárou.

Čivičův centr totiž přeletěl Jedličku, od tyče se odrazil do gólmana a od ligového debutanta pak do branky. Rozhodčí gól okamžitě uznal a zhruba po dvaceti sekundách po poradě s kolegou verdikt potvrdil.

O dvě minuty později se domácí prosadili podruhé a postaral se o to bývalý hráč Boleslavi Zahustel, který hlavou tečoval přímý kop Vatajelua. A protože Boleslav nekladla vůbec žádný odpor, prosadila se Sparta do přestávky ještě potřetí. Ve 36. minutě se po dalším Vatajeluově centru trefil Šural.

Po přestávce hra výrazně upadla a před nejnižší návštěvou na Letné v dosavadním průběhu ligové sezony už moc šancí k vidění nebylo. Hostující Magera střílel z přímého kopu těsně nad a Přikryl poté neuspěl sám před brankářem, ani s volejem z hranice vápna.

Sparta vítězstvím zakončila nepovedený podzim, ve kterém hned v úvodu vypadla z evropských pohárů a následně nezvládla ani domácí pohár. V tabulce letenskému celku patří páté místo s odstupem čtyř bodů na třetí Olomouc i druhou Slavii. Od první Plzně dělí Spartu propastných 18 bodů.

Mladá Boleslav, které stejně jako v minulém kole chyběl nemocný trenér Dušan Uhrin mladší, se naopak nebezpečně přiblížila boji o záchranu. Od předposlední Ostravy dělí středočeský celek šest a od poslední Jihlavy sedm bodů.

16. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 12. vlastní Jedlička, 16. Zahustel, 36. Šural. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Flimmel - R. Hrubeš (video). ŽK: Čivič, M. Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš. Diváci: 6234.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka (88. Kaya), Štetina, Čivič - Mavuba, M. Frýdek - Plavšič, V. Kadlec (61. Rosický), Vatajelu (73. Ben Chaim) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Ml. Boleslav: Jedlička - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada (88. Jánoš) - Mingazov (46. Magera), Matějovský, Fabián (76. Novák) - Přikryl. Trenér: Čuhel.