10. 8. 2020 11:18
Do startu nové sezony fotbalové Fortuna:Ligy zbývají necelé dva týdny, ovšem některé týmy ještě zjevně mají na čem pracovat. Týká se to i Slovanu Liberec, který v sobotním utkání proti Mladé Boleslavi předvedl bizarní sérii nevyvedených obranných zákroků, která vedla k první brance soupeře.

K inkriminované situaci došlo ve 30. minutě přípravného duelu, který se hrál v Mladé Boleslavi. Po chybě Kačaraby se dostali domácí do brejku, při kterém se jim hned třikrát vrátil již odebraný míč na kopačky. Celou situaci pak zakončil střelou do odkryté Nguyenovy brány Jiří Klíma.

"Takhle bychom si tedy defenzivní činnost nepředstavovali," okomentovali celou situaci správci oficiálního facebookového účtu Slovanu a připojili za svoji glosu "upocený" emotikon.

Na obranu trenéra Pavla Hoftycha a jeho svěřenců je ale třeba říci, že stejně jako každý rok se tým po masivních změnách v kádru, které se dotkly i obrany, teprve sehrává.

"Věděli jsme, že to bude herně skřípat. Měli jsem tam kluky, kteří spolu dlouho nehráli, a bylo to vidět. Hodně hráčů navíc není v dobré fyzické ani psychické kondici. Takže budeme mít hodně práce, ale jsou to kvalitní fotbalisti a na nás je, abychom z nich udělali tým," uvedl po zápase trenér Hoftych.

Zápas nakonec skončil remízou 2:2, když Liberec inkasoval v poslední minutě zápasu po krásné trefě Jakuba Fulneka. Za Slovan se v průběhu utkání trefili Lukáš Csáno a Milan Králíček.