Věřím, že se Slavií zažijeme parádní rok. V Lize mistrů můžeme ukázat, jak dobří jsme, říká Danny

David Janeczek David Janeczek
16. 7. 2017 22:39
Portugalec Danny se fanouškům v Edenu představil parádně. Slavia totiž v generálce na předkola o Ligu mistrů vyřídila třetí tým francouzské ligy z Nice. "Věřím, že se Slavií zažiju parádní rok," těší se Danny.
Danny během premiéry v Edenu proti Nice.
Danny během premiéry v Edenu proti Nice. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia zažila excelentní generálku před boji o Ligu mistrů. V Edenu totiž tým Jaroslava Šilhavého přejel třetí tým francouzské ligy z Nice 4:1. Fanouškům v Praze se také poprvé představil Portugalec Danny, který několikrát naznačil, že by mohl v české lize velmi vynikat.

"Myslím, že můžu hrát ještě lépe. Začal jsem pořádně trénovat teprve před dvěma týdny, protože předtím jsem trávil čas se svou rodinou. Musím se ještě naučit přesné návyky svých spoluhráčů, ale věřím, že na ty nejdůležitější zápasy v předkolech o Ligu mistrů budeme připravení," hodnotil svůj výkon třiatřicetiletý rodák z Venezuely.

Slávisté po prvním poločase prohrávali 0:1, ale čtyřmi góly dokázali zápas otočit. "Vítězství je důležité, ale to nejdůležitější je, že jsme si ověřili, že se zlepšujeme. Už v první půli jsme si vypracovali spoustu gólových příležitostí, které jsme ale neproměnili. V druhé půli jsme to naštěstí napravili," usmíval se Danny. 

Zkušeného portugalského reprezentanta ani příliš nepřekvapila vysoká výhra Slavie. "Nejsem překvapený, že jsme proti Nice vyhráli o tolik branek, protože vím, že máme skvělé hráče, kteří toho dokážou hodně."

Danny hrozil z obou stran

Jedna z ozdob české ligy odehrála po boku nových spoluhráčů už tři zápasy. "Cítím se ve Slavii lépe a lépe, ale vím, že můžu podávat ještě daleko lepší výkony. Musím ještě více trénovat a koncentrovat se na další práci a zápasy," pokračoval skromně bývalý kapitán Zenitu Petrohrad.

Danny může nastoupit na pozici ofenzivního záložníka nebo také na křídle. Proti Nice se střídal s Jaromírem Zmrhalem na obou křídlech. "Nezáleží mi, kde přesně nastoupím. Respektuji trenérova rozhodnutí a chci pomoct z každé pozice. Musím ale říct, že se cítím dobře na obou křídlech," vysvětlil fotbalista, který na začátku srpna oslaví čtyřiatřicáté narozeniny.

Slavii čeká příští úterý úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů. "Nevím, jestli už jsme plně připravení, ale cítím, že tým hraje každým zápasem lépe. Všichni trénují opravdu tvrdě a jdeme správným směrem, abychom byli připraveni. Navíc na každém vidím, že se na boje o Ligu mistrů těší, takže věřím, že budou všichni připraveni," pokračoval Danny.

Na přátelský zápas proti Nice si do Edenu našlo cestu přes dvanáct tisíc fanoušků a po celý zápas hnali svůj tým za vítězstvím. "Atmosféra byla parádní. Šlo o přátelský zápas a stejně přišlo hodně lidí. Jsem za to rád," usmívala se hvězdná posila.

Danny přestoupil do sešívaného dresu z ruského Zenitu Petrohrad, kde strávil téměř deset let. "V Zenitu i ve Slavii jsou velmi dobří hráči. Chci věřit, že se Slavií zažijeme parádní rok. Věřím, že budeme hrát Ligu mistrů a všem ukážeme, jak dobří jsou fotbalisté ve Slavii," prohlásil osmatřicetinásobný portugalský reprezentant. 

Rodák z Caracasu ale zatím českou metropoli příliš nepoznal, z rakouského soustředění se totiž vrátil teprve v pátek. "Zatím jsem Prahu ještě pořádně neviděl. Ale ještě než jsem podepsal smlouvu, tak mi všichni říkali, že Praha je skvělé město pro rodinu. Mám teď dva roky, abych Prahu poznal," vysvětlil na závěr Danny a s úsměvem dodal, že už začíná chytat česká slovíčka.

 

Právě se děje

Další zprávy