reklama
 
 

Vedení Zlína se radilo několik hodin, Páníka nakonec ve funkci podrželo

18. 4. 2017 11:19
Fotbalový Zlín v lize nevyhrál už deset zápasů, trenér Bohumil Páník ale nadále má podporu vedení. Šéfové klubu přitom o jeho případném odvolání v úterý debatovali několik hodin, nakonec se ale kouče rozhodli ve funkci podržet. Podle tiskové mluvčí Zuzany Molkové také bylo provedeno několik interních opatření, které by měly pomoci situaci vyřešit, ale jakého jsou charakteru mluvčí odmítla upřesnit.

Zlín - Trenér Bohumil Páník i celý realizační tým fotbalistů Zlína zůstávají i po deseti zápasech bez vítězství ve svých funkcích. Rozhodlo o tom dnešní několikahodinové mimořádné zasedání vedení klubu, které se sešlo po sobotní domácí prohře 0:2 v přímém duelu o páté místo s Teplicemi.

"Stávající situaci vedení klubu na poradě podrobně analyzovalo. Kromě rozhodnutí ponechat trenéry ve svých funkcích byla přijata opatření k nápravě. Ta ale zůstávají pouze interní záležitostí klubu," uvedla v tiskové zprávě mluvčí klubu Zuzana Molková.

Fotbalisté Zlína v posledních deseti zápasech získali jen čtyři body za remízy. V těchto utkáních dali jen dva góly, oba vstřelila nová posila Jean David Beauguel. Svěřenci trenéra Páníka po slibném vstupu do sezony klopýtají také doma, z posledních deseti duelů na vlastním trávníku porazili pouze Brno.

Jednou z příčin propadu jsou zranění ofenzivních opor. "Máme totálně rozbitý útok," uvedl po prohře s Teplicemi Páník. Nejlepší střelec Zlína Dame Diop po zranění v Jablonci, kde utrpěl po srážce se soupeřem otřes mozku a zlomil si lícní kost, už do konce sezony do hry nezasáhne.

Beauguel je rovněž zraněný a hraje pouze se sebezapřením. Podobně je na tom i třetí útočník Antonín Fantiš. "Problém je v tom, že nám chybí brankostřelní hráči. Ty dnes nemáme. Nebo se nedokážeme prosadit," posteskl si zlínský trenér, který v zimní přestávce přišel o střelecké opory. Kádr opustili autor šesti gólů Haris Harba a Tomáš Hájek s Markem Jordanem, kteří skórovali dvakrát.

Stejná krize provázela "Ševce" i před rokem, kdy museli po dobře rozjetém podzimu zachraňovat na jaře ligovou příslušnost. To tentokrát Páníkovu týmu nehrozí.

autor: Sport | 18. 4. 2017 11:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama