Věděli jsme, že se nám nedařilo. Zkušení hráči a trenér usměrnili, shodují se Zmrhal se Sýkorou

David Janeczek David Janeczek
7. 5. 2017 7:20
"Každý v týmu je dost chytrý na to, aby poznal, že se nám nedařilo. Byli jsme na tom hůř psychicky, trenér se nás snažil uklidnit," říká po výhře nad Bohemians slávistický záložník Jaromír Zmrhal.
Radost slávistů v zápase proti Bohemians 1905.
Radost slávistů v zápase proti Bohemians 1905. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia využila plzeňského zaváhání a po vítězství 3:1 na hřišti Bohemians 1905 vedou sešívaní o dva body ligovou tabulku. Mistrovský titul mají tak svěřenci Jaroslava Šilhavého znovu ve svých rukou. 

Pod třemi body z Ďolíčku se výrazně podepsali Jan Sýkora a Jaromír Zmrhal. Záložníci, kteří se více spoléhají na svou levou nohu, proti Bohemians shodně skórovali pravou nohou.

"Rozmýšlel jsem se, jestli si to mám zpracovat a jít do šestnáctky nebo si počkat na volej. Trefil jsem to z první, ale kdybych to kopal desetkrát, tak bych to trefil asi jenom jednou," hodnotil s úsměvem svou branku Sýkora. "Dostal jsem míč za obranu od Pepy Hušbauera. Dobíhal mě Martin Dostal, tak jsem musel kopat pravou nohou. Snažil jsem se hlavně trefit bránu," vysvětlil zase Zmrhal.

Slavia po slabším výkonu s Jabloncem ve vršovickém derby zjednodušila hru a navíc šla do zápasu s vědomím plzeňské remízy. "Zápas Viktorie jsme sledovali, ale věděli jsme, že se hlavně musíme soustředit na náš výkon. Kdybychom s Bohemkou nevyhráli, tak by bylo úplně jedno, že Plzeň remizovala," zdůraznil Sýkora. 

Slavia zabrala v důležitou chvíli

"Už pohárový zápas se Zlínem se nám moc nepovedl. Ale každý v týmu je dost chytrý na to, aby poznal, že se nám nedařilo. Byli jsme na tom hůř psychicky, takže se nás trenéři během týdne snažili uklidňovat. Navíc nás zkušení hráči jako Přéma Kovář, Jirka Bílek nebo Milan Škoda v kabině dokázali usměrnit. Přidal se třeba i Pepa Hušbauer," dodal Zmrhal.

Slavii dělí od mistrovského titulu tři zápasy. Pokud se sešívaní už nechtějí ohlížet na Plzeň, musí všechny zbylé zápasy vyhrát. "Budou to určitě těžká utkání. Máme ale kabinu plnou zkušených hráčů, kteří už něco dokázali. Dostat pod tlak už můžeme jen sami sebe," mínil Sýkora.

Jedno už má Slavia před koncem sezony jisté. Neskončí hůře než druhá, zahraje si o Ligu mistrů a umístí se před Spartou. "Ceníme si toho. Před sezonou jsme si řekli, že bychom chtěli zabojovat o kvalifikaci do Ligy mistrů. Ale zatím na ni určitě nemyslíme. Momentálně se soustředíme na konec ligy. Ve hře je totiž titul, který bych si strašně moc přál. Nechci to zakřiknout," doplnil Zmrhal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Zaorálek navrhuje, aby od 17. května mohla opět hrát divadla a směly se pořádat koncerty, rozhodne vláda

Od pondělí 10. května otevřou muzea, galerie a památky ve zbylých českých krajích, potvrdil ve čtvrtek pozdě večer ministr zdravotnictví Petr Arenberger z ANO. Jeho kolega Lubomír Zaorálek po setkání se zástupci kulturních organizací navrhuje, aby se od 17. května mohlo venkovních akcí účastnit až 700 sedících diváků a těch vnitřních maximálně 400 lidí. To by znamenalo, že v Česku po půl roce opět bude legální pořádat koncerty a divadelní představení pro diváky. "Pokud to v pondělí schválí vláda," zdůrazňuje Zaorálek.

Podle něj by se pak v týdnu od 24. května kapacita mohla zvýšit až na 1000 lidí venku a 500 uvnitř. Sály by ale směly být plné vždy maximálně z poloviny. "Vše samozřejmě za přísných hygienických pravidel s použitím antigenních nebo PCR testů, s ochranou dýchacích cest a podobně," říká ministr.

Jednání se kromě něj a zástupců kulturních organizací zúčastnily náměstkyně ministra zdravotnictví a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. "Jednání končí optimisticky. Konkrétně a věcně jsme se dohodli na řešení pro jednotlivé balíčky s výhledem do začátku příští sezony. Vše ještě proberou epidemiologové a předpokládám, že vláda v pondělí rozhodne o spuštění prvních akcí," říká jeden z účastníků schůzky Jan Burian, ředitel Národního divadla v Praze.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

K českým skokanům na lyžích se po 15 letech vrací úspěšný Slovinec Bajc

Po 15 letech se vrací k české reprezentaci skokanů na lyžích slovinský kouč Vasja Bajc, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru. Nahradí Františka Vaculíka, jenž po nepovedené sezoně u týmu skončil.

Devětapadesátiletý Bajc bude mít vedle reprezentace mužů na starosti také rozvoj mládežnických kategorií. "Jsem rád, poctěn a hrdý, že jsem opět získal možnost stát se hlavním trenérem českého skokanského týmu," řekl Bajc v tiskové zprávě lyžařského svazu.

Současná reprezentace v uplynulé zimě propadla. Kvůli problémům s kolenem prakticky neskákala česká jednička Roman Koudelka a po operaci vazů se chystá na návrat. Z ostatních se ve Světovém poháru dostali mezi třicítku jen dva - Viktor Polášek získal čtyři body a Čestmír Kožíšek dva.

"Po nevydařené sezoně jsme se rozhodli angažovat zahraničního trenéra. Po jednáních jsme se dohodli na spolupráci s Vasjou Bajcem, který dokonale zná nejen prostředí skoků na lyžích ve světě, ale i v České republice, kde před lety působil, a český skok na lyžích pod jeho vedením zažil jedny z největších úspěchů v novodobé historii," uvedl Janda, současný šéf skokanského úseku.

U českého týmu pracoval Bajc v letech 2004 až 2006 a Janda se v té době stal nejen králem seriálu SP, ale i vítězem Turné čtyř můstků a získal dvě medaile na mistrovství světa.

Nyní by slovinský kouč rád pozvedl české výsledky. "Které jsou daleko od těch z bohaté minulosti. Tradice skokanského sportu je v Česku velká, takže přijímám pozici hlavního trenéra i s vědomím, že cesta nahoru nebude snadná, což je pro mě velkou výzvou. Věřím, že společně s dalšími trenéry a novými věcmi můžeme přesměrovat křivku výsledků na pozitivní směr," uvedl.

Bajc, který umí česky díky tomu, že ho trénoval slavný Zdeněk Remsa, se jako kouč proslavil především u japonské reprezentace. Působil ve Španělsku, Nizozemsku, Švédsku, doma ve Slovinsku, Turecku, u americké ženské reprezentace a u maďarských skokanů.

Zahraniční trenér se k českým skokanům vrací po třech letech. V letech 2014 až 2018 trénoval národní výběr Rakušan Richard Schallert.

Zdroj: ČTK
Další zprávy