Věděli jsme, že ke spokojenosti je daleko. Konečně přišel dobrý zápas, řekl Šilhavý

David Janeczek David Janeczek
27. 8. 2017 20:12
Tohle Slavia potřebovala. Tým Jaroslava Šilhavého rozstřílel Mladou Boleslav 4:0 a napravil tak svou střeleckou bilanci. Ještě před zápasem proti středočeskému klubu totiž sešívaní vstřelili v lize pouhé tři branky a z toho jedinou ze hry. "Určitě se mi zápas hodnotí mnohem lépe než v nedávné minulosti," usmíval se po zápase Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Během úvodních čtyřech ligových zápasů si fanoušci Slavie příliš často gól nezakřičeli. Sešívaní před zápasem proti Mladé Boleslavi dali v lize ze hry jedinou branku. Tým trenéra Jaroslava Šilhavého svým příznivcům vše vynahradil právě proti středočeskému klubu. 

Slavia nasázela odevzdanému soupeři čtyři branky a po vítězství 4:0 se bude v Edenu před reprezentační přestávkou všem lépe dýchat. "Určitě se mi zápas hodnotí mnohem lépe než v nedávné minulosti. Dobře jsme věděli, že bylo ke spokojenosti daleko. Hlavně kvůli produktivitě," usmíval se po zápase kouč sešívaných Jaroslav Šilhavý.

"Vzhledem k tomu, že jsme v lize ztratili už čtyři body, tak jsme měli proti Mladé Boleslavi jasný úkol. Vyhrát a získat tři body. Musím říct, že až na některé pasáže jsme předvedli dobrý výkon," pokračoval trenér, který v české lize neprohrál už 31 zápasů v řadě.

Slavia se po pěti kolech usadila na druhé příčce za vedoucí Plzeň. "Liga jako taková není o Spartě a Slavii, ale také o Plzni, která má delší dobu kádr pohromadě, takže to jsou tři favorité. Nicméně se ukazuje, že každý tým může porazit kohokoliv, takže z tohohle pohledu může být další vývoj sezony dramatický," připustil Šilhavý.

Tři body vystřílel Mick van Buren

Necelých jedenáct tisíc fanoušků vidělo od svého týmu opravdu povedený výkon. Nechybělo mnoho a domácí mohli přidat minimálně dvě další branky. "Ten závěr byl pro diváky fantastický. Ještě jsme si vypracovali šance a mohli ještě navýšit skóre. Nicméně Boleslav se taky snažila a měla šance, tam jsme trochu vypadli z role," věděl Šilhavý, že zejména v první půli mohl Chramosta vstřelit hned dvě branky.

Naopak útočník na druhé straně Mick van Buren si v šancích počínal mnohem lépe a vstřelil dvě branky. "Mick hrál velmi dobře a byl odměněn za tu svou práci. Jsme jen rádi, že mu to tam spadlo a musím říct, že hrál velmi dobře," chválil trenér svého nizozemského svěřence.

Sešívaní měli pro zápas proti Mladé Boleslavi k dispozici z útočníků pouze Van Burena. Škodu trápí viróza a Muris Mešanovič se zranil během týdne. "Měl jsme trochu obavu, protože nikdy nevíte, jak se bude zápas vyvíjet. Můžete potřebovat poslat do hry dalšího útočníka… I proto jsem moc rád, že to Mick zvládl výborně," pokračoval Šilhavý.

Slávistů moc během reprezentační přestávky nezůstane

Po pěti ligových zápasech je na řadě první reprezentační přestávka probíhající sezony. Současná Slavia je plná reprezentantů nejen českých reprezentantů. "Po víkendu budou ještě trenéři národních týmů povolávat další hráče, takže zatím nevím přesně, kolik nás tady zůstane. Ale mělo by nás tady být zhruba patnáct," vysvětlil pětapadesátiletý trenér. 

Slavii se navíc v posledních týdnech zranil klíčový stoper Simon Deli, střelec Milan Škoda nebo nejčerstvější posila Miroslav Stoch. "Věřím, že se po reprezentační pauze sejdeme všichni zdraví a já budu mít všechny k dispozici," přál si na závěr Šilhavý.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy