Ve Spartě nechtěný Kadlec začal trénovat se Slováckem

ČTK ČTK
19. 6. 2018 14:13
Kadlec v dresu Slovácka zahájil profesionální kariéru.
Sparta v přípravě na sezonu 2017-18: Michal Kadlec
Sparta v přípravě na sezonu 2017-18: Michal Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Uherské Hradiště - Bývalý fotbalový reprezentant Michal Kadlec by se mohl vrátit do Slovácka. Třiatřicetiletý obránce, se kterým nepočítá pražská Sparta, začal s bývalým týmem trénovat.

Kadlec se vrátil do Sparty předloni, ale velká očekávání nenaplnil. V minulé sezoně zasáhl jen do osmi prvoligových utkání, naposledy hrál ve 22. kole a s Pražany nezahájil letní přípravu.

Bývalý bek Leverkusenu či Fenerbahce se k týmu Slovácka připojil na kondičním soustředění ve Velkých Losinách. "Důvodem bylo zejména to, že sám Michal projevil zájem vrátit se do Slovácka. Pokud vše po sportovní a administrativní stránce dopadne dobře, tak by to mohlo být pro obě strany zajímavé," řekl ředitel Slovácka Petr Pojezný pro klubový web.

Kadlec v dresu Slovácka zahájil profesionální kariéru. V nejvyšší soutěži za moravské mužstvo odehrál 34 utkání, než v roce 2005 poprvé přestoupil do Sparty.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy