VAR podle šéfa rozhodčích Příhody nefunguje, rozhodčí na hřišti se dle něj zlepšují

ČTK ČTK
7. 11. 2022 19:21
Předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Radek Příhoda uvedl, že videorozhodčí v první lize nefunguje a je potřeba přijmout opatření. Nad VAR by chtěl převzít plnou kontrolu. Prohlásil to v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.
HL, Liberec-Slavia: rozhodčí Radek Příhoda
HL, Liberec-Slavia: rozhodčí Radek Příhoda | Foto: Milan Kammermayer

Na videorozhodčího se v posledních týdnech v české lize opakovaně snáší kritika. Naposledy po sobotním šlágru 15. kola mezi Plzní a Spartou, kdy nebyl vyloučen domácí útočník Tomáš Chorý, který udeřil hlavou sparťanského stopera Asgera Sörensena.

Bývalý sudí Příhoda šéfuje komisi rok a půl. "Musíme rozlišit dvě věci. Rozhodčí na hřišti, tam posun je. Vzali jsme spoustu mladých kluků. Tohle kolo řídilo šest sudích, kteří před rokem a půl ještě vůbec nepískali ligu. Druhá věc je VAR, který nám nefunguje, není tam pojistka. Musíme udělat opatření," řekl Příhoda.

Koordinátorem VAR je nyní Michal Beneš. Někdejší rozhodčí ale není členem Příhodovy komise. "Videorozhodčí nasazujeme a trestáme my, jejich školení jde ale za Michalem Benešem. Ani v hodnocení konkrétních situací se někdy s garantem VAR neshodneme," uvedl Příhoda.

VAR si chce vzít pod sebe. "V létě jsem poslal člověka do Madridu, kde se musí proškolit, dělá se to jednou ročně. On je schopný převzít VAR v Česku od pana Beneše. Musíme se na tom domluvit s FAČR (Fotbalovou asociací) a LFA (Ligovou fotbalovou asociací)," konstatoval Příhoda.

Navzdory kritice nehodlá nic vzdát. "Věděl jsem, že je to těžká mise. Přišli jsme o 30 rozhodčích, z nějakých důvodů - policie, etická komise… Jdeme do toho, nebojíme se toho," uvedl Příhoda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy