"David Czechs in". Teplický útočník Vaněček se přesunul do Heart of Midlothian

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 1. 2019 14:51
Teplický útočník podepsal ve Skotsku smlouvu na rok a půl.
David Vaněček v souboji s Jiřím Bílkem
David Vaněček v souboji s Jiřím Bílkem | Foto: Milan Kammermayer

David Vaněček se definitivně stal posilou skotského klubu Heart of Midlothian. Ve skotském klubu se potká se svým krajanem, brankářem Zdeňkem Zlámalem.

Přestup teplického útočníka se "upekl" už v létě, ve skotském klubu se Vaněček dle domluvy hlásil až nyní. V týmu momentálně pátého týmu Premier League podepsal smlouvu na rok a půl s následnou roční opcí na přestup.

Jeho příchod už avizují i webové stránky klubu nápaditým titulkem "David Czechs in", foneticky David hlásí nástup.

Sedmadvacetiletý střelec tak rozšiřuje českou stopu v Heart of Midlothian. Dres "Jambos" už kromě Zlámala oblékali například Rudol Skácel, Roman Bednář nebo Michal Pospíšil. "Věřím, že se David ve Skotsku prosadí a jednou se pak jako oni může posunout do anglické ligy," říká hráčův manažer Pavel Zíka s odkazem na to, že Skácel si zahrál za Southampton a Bednář za West Bromwich Albion.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy