Vácha skončil ve Spartě na hodinu. Je to pro mě šok, přiznal záložník

ČTK ČTK
30. 8. 2017 11:24
Fotbalový záložník Lukáš Vácha byl s okamžitou platností vyřazen z kádru Sparty a může si hledat nové angažmá. "Je to pro mě samozřejmě šok, ale Sparta byla neúspěšná a rozhodnutí jejího vedení respektuji," nechal se slyšet Vácha.
Lukáš Vácha
Lukáš Vácha | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Italský trenér Pražanů Andrea Stramaccioni přestal s Lukášem Váchou podle deníku Sport počítat pár dnů po sobotním utkání s Brnem (0:2), v němž Vácha poprvé po dlouhém zranění nastoupil v základní sestavě.

"Já jsem teď hlavně rád, že jsem konečně zdravý a můžu zase hrát. Věřím, že tímhle můj fotbalový život nekončí," řekl Vácha, který má ve Spartě smlouvu do příštího léta.

Osmadvacetiletý slávistický odchovanec Vácha přišel do Sparty z Liberce v lednu 2013 a zařadil se mezi opory týmu. Zastával funkci zástupce kapitána a klub ho často využíval jako jednu z tváří marketingových akcí. Vloni v září byl na operaci a vynechal zbytek podzimu, zdravotní problémy měl i letos.

Podle agenta Jiřího Müllera odejde Vácha nejspíš na hostování. "Klub už několik týdnů avizoval, že dojde k zúžení kádru, a nyní tyto procesy nabraly na intenzitě. Ale o jednotlivých hráčích do médií mluvit nebudeme," řekl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík. Aktuálně šestý tým tabulky měl po vyřazení v 3. předkole Evropské ligy v kádru 31 hráčů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy