Krmenčík se v Karviné trefil po secvičené akci. Při zahozené penaltě ho zradila změna plánu

ČTK ČTK
19. 8. 2018 17:54
Michael Krmenčík skóroval v sedmém z posledních osmi utkání a zařídil pro Plzeň v Karviné pátou ligovou výhru.
Michael Krmenčík vstoupil do nové sezony ve střelecké formě.
Michael Krmenčík vstoupil do nové sezony ve střelecké formě. | Foto: Milan Kammermayer

Karviná - Nejlepší střelec minulé ligové sezony Michael Krmenčík září i v úvodu nového ročníku. Svým gólem dnes v Karviné vystřelil z úvodních pěti kol už třetí vítězství a navrch dokázal skórovat v sedmém z posledních osmi utkání.

Plzeň počtvrté za sebou dokázala vyhrát 1:0. Tři body jí přinesla Krmenčíkova pohotová hlavička na bližší tyči po rohovém kopu z šesté minuty. "Nacvičovali jsme si to takhle s trenéry na tréninku před zápasem a povedlo se nám to," pochvaloval si Krmenčík, který v příštím kole odehraje jubilejní 100. prvoligové utkání.

Pak Krmenčík ale v 18. minutě selhal při exekuci pokutového kopu. Jeho nepříliš dobře umístěnou střelu Berkovec chytil. "Toho je hrozná škoda. Chtěl jsem kopat jako vždycky, ale na poslední chvíli jsem to změnil, což se nedělá. A potrestalo mě to," vyčítal si pětadvacetiletý útočník.

Kvůli neproměněné penaltě ho pak pronásledovaly černé myšlenky. Zvlášť když Karviná ve druhém poločase vyrovnala hru a měla šance. "Musím se přiznat, že jsem se trochu bál, abychom ten gól nedostali. Ale spíše jsme ho mohli dát než dostat," mínil Krmenčík.

Plzeň se poprvé v sezoně dokázala jeho zásluhou střelecky prosadit v prvním poločase. "Konečně jsme dali gól na začátku, ale měl jsem proměnit i penaltu. Myslím, že pak by se nám hrálo ještě lépe. Karviná pak asi přidala, ale my jsme si to pohlídali," řekl Krmenčík.

Útočník, který v tabulce střelců se čtyřmi góly poskočil na dělené druhé místo za Komličenka, je s úvodem sezony Viktorie spokojený. "Start je výborný. Pět zápasů, pět výher. Novináři říkají, že to je zase jen 1:0, ale máme patnáct bodů, což je to hlavní," dodal Krmenčík.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy