V Edenu zhasla světla, hráči museli do kabin a fanoušci se výborně bavili

Fanoušci Slavie bojovali s tmou mobily, hráči na hřišti s Boleslaví dvěma góly
... a Eden se ponořil do tmy
Hra se odbývala ve středu pole, když se najednou Eden ponořil do šera. Sudí Radek Příhoda chvíli počkal a po pár minutách poslal hráče do kabin.
Fanoušci se mezitím bavili tak, že mávali mobilními telefony a vytvářeli světelné efekty.
Zhruba po čtvrthodině se světla v Edenu opět začala rozsvěcet a o chvíli později utkání opět začalo.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Sport ČTK, Sport
26. 11. 2016 18:44
Utkání mezi Slavií a Mladou Boleslaví bylo v prvním poločase přerušeno na více než čtvrthodinu. Pauza pomohla domácím, kteří se trefili bezprostředně po návratu na trávník.

Praha - Dnešní zápas 15. ligového kola mezi fotbalisty Slavie a Mladé Boleslavi byl za stavu 0:0 od 34. minuty na více než čtvrthodinu přerušen. Důvodem byl výpadek osvětlení na stadionu v Edenu. Pražané nakonec vyhráli 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky.

Hra se odbývala ve středu pole, když se najednou Eden ponořil do šera. Sudí Radek Příhoda chvíli počkal a po pár minutách poslal hráče do kabin. Fanoušci se mezitím bavili tak, že mávali mobilními telefony a vytvářeli světelné efekty.

Zhruba po čtvrthodině se světla v Edenu opět začala rozsvěcet a o chvíli později utkání opět začalo. Slávistům neplánovaná pauza pomohla, po necelé minutě se totiž po rohovém kopu pohotově střelou přes hlavu trefil kamerunský defenzivní záložník Michael Ngadeu.

"Určitě to není úplně ideální. Musím říct, že nám to asi pomohlo, protože pak jsme hned dali gól a předtím ještě měli šanci. Hráčům jsme v přestávce jen připomínali, aby pokračovali dál v tom náročném způsobu hry, který předváděli. Hned po vstupu na hřiště jsme to potvrdili," řekl novinářům slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

"Trošičku nás to zaskočilo. Zhaslo to celé, svítila jen kabina. Takže jsme byli v kabině. Snažili jsme se udržet v teple a ve varu, abychom neztuhli. Hned jsme měli šanci a pak z toho dali gól," dodal slávistický záložník Jaromír Zmrhal.

Hostům přestávka spíše uškodila. "První poločas měla Slavia ze začátku veliký nápor. Jak přišel výpadek proudu, věřili jsme, že by nám mohl i pomoci, ale nakonec to spíš pomohlo Slavii," konstatoval trenér Mladé Boleslavi Leoš Kalvoda.

Podle regulí musí zápas od přerušení opět začít nejpozději do hodiny, jinak by byl předčasně ukončen.

"Od vlastníka stadionu jsme dostali zprávu, že vlivem přepálení přepěťové ochrany v rozvaděči osvětlení vypadly dva hlavní deony (jističe) v rozvodně nízkého napětí. Následně kvůli tomu zhasla světla na celém stadionu," tlumočil vyjádření vlastníka stadionu tiskový mluvčí Slavie Michal Býček. "Přesná příčina vzniku tohoto přepěťového napětí se v tuto chvíli identifikuje a bude předmětem dalšího šetření," dodal.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy