reklama
 
 

V Edenu zhasla světla, hráči museli do kabin a fanoušci se výborně bavili

26. 11. 2016 18:44
Utkání mezi Slavií a Mladou Boleslaví bylo v prvním poločase přerušeno na více než čtvrthodinu. Pauza pomohla domácím, kteří se trefili bezprostředně po návratu na trávník.

Praha - Dnešní zápas 15. ligového kola mezi fotbalisty Slavie a Mladé Boleslavi byl za stavu 0:0 od 34. minuty na více než čtvrthodinu přerušen. Důvodem byl výpadek osvětlení na stadionu v Edenu. Pražané nakonec vyhráli 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky.

Hra se odbývala ve středu pole, když se najednou Eden ponořil do šera. Sudí Radek Příhoda chvíli počkal a po pár minutách poslal hráče do kabin. Fanoušci se mezitím bavili tak, že mávali mobilními telefony a vytvářeli světelné efekty.

Zhruba po čtvrthodině se světla v Edenu opět začala rozsvěcet a o chvíli později utkání opět začalo. Slávistům neplánovaná pauza pomohla, po necelé minutě se totiž po rohovém kopu pohotově střelou přes hlavu trefil kamerunský defenzivní záložník Michael Ngadeu.

"Určitě to není úplně ideální. Musím říct, že nám to asi pomohlo, protože pak jsme hned dali gól a předtím ještě měli šanci. Hráčům jsme v přestávce jen připomínali, aby pokračovali dál v tom náročném způsobu hry, který předváděli. Hned po vstupu na hřiště jsme to potvrdili," řekl novinářům slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

"Trošičku nás to zaskočilo. Zhaslo to celé, svítila jen kabina. Takže jsme byli v kabině. Snažili jsme se udržet v teple a ve varu, abychom neztuhli. Hned jsme měli šanci a pak z toho dali gól," dodal slávistický záložník Jaromír Zmrhal.

Hostům přestávka spíše uškodila. "První poločas měla Slavia ze začátku veliký nápor. Jak přišel výpadek proudu, věřili jsme, že by nám mohl i pomoci, ale nakonec to spíš pomohlo Slavii," konstatoval trenér Mladé Boleslavi Leoš Kalvoda.

Podle regulí musí zápas od přerušení opět začít nejpozději do hodiny, jinak by byl předčasně ukončen.

"Od vlastníka stadionu jsme dostali zprávu, že vlivem přepálení přepěťové ochrany v rozvaděči osvětlení vypadly dva hlavní deony (jističe) v rozvodně nízkého napětí. Následně kvůli tomu zhasla světla na celém stadionu," tlumočil vyjádření vlastníka stadionu tiskový mluvčí Slavie Michal Býček. "Přesná příčina vzniku tohoto přepěťového napětí se v tuto chvíli identifikuje a bude předmětem dalšího šetření," dodal.

autoři: ČTK, Sport | 26. 11. 2016 18:44

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama