V dresu Žiliny vychytal Chovancovu Spartu. Teď gólman Dúbravka posílí Liberec, přichází z Esbjergu

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 7. 2016 13:30
Martin Dúbravka, 27letý slovenský brankář, podle slov svého agenta Pavla Zíky přichází z dánského Esbjergu do týmu Slovanu Liberec.
Slovenský gólman Martin Dúbravka by se měl stát posilou Slovanu Liberec
Slovenský gólman Martin Dúbravka by se měl stát posilou Slovanu Liberec | Foto: ČTK

Praha - Liberecký Slovan těsně před ostrým startem sezony posiluje na pozici gólmana.

"Je to hotové, z dánského Esbjergu přijde do Liberce slovenský gólman Martin Dúbravka," sdělil deníku Aktuálně.cz hráčův agent Pavel Zíka, šéf agentury Global Sports.

Čeští fanoušci si možná Dúbravkovo jméno budou pamatovat ze srpna 2010, kdy v dresu Žiliny patřil v předkole Ligy mistrů k hlavním strůjcům vyřazení Sparty, vedené tehdy Jozefem Chovancem.

Dnes je Dúbravkovi 27 let, na kontě má i jeden mezistátní start za A-tým slovenské reprezentace, konkrétně proti Černé Hoře. A v posledních třech sezonách působil v dánském Esbjergu. Pro zajímavost, ze stejného oddílu dorazil do Slavie i nizozemský útočník Mick van Buren.

"Martin Dúbravka teď cestuje z Dánska rovnou do Rakouska, kde Liberecké čeká ve čtvrtek utkání předkola Evropské ligy proti celku Admira Wacker Mödling. Záleží samozřejmě na rozhodnutí trenérů, ale všechny věci by se měly stihnout administrativně uzavřít tak, aby už ve čtvrtek mohl v případě potřeby chytat," říká Zíka.

Momentka z utkání Marseille a Žiliny, vedle Dúbravky se raduje Lucho Gonzáles
Momentka z utkání Marseille a Žiliny, vedle Dúbravky se raduje Lucho Gonzáles | Foto: Reuters

Bez jediného tréninku s týmem je jeho zítřejší start patrně nepravděpodobný, nicméně Dúbravka v Liberci každopádně vytvoří silnou konkurenci Václavu Hladkému a Ondřeji Kolářovi. Jak známo, v minulé sezoně za Liberec jako jednička chytal Tomáš Koubek, kterého si z hostování stáhla v létě pražská Sparta.

"Martin Dúbravka má velké ambice. Pomoci v pohárech i lize Liberci a posléze se propracovat i do nějaké velké evropské soutěže typu německé bundesligy," říká agent Zíka, který v létě zrealizoval hned několik velmi zajímavých transferů slovenských fotbalistů.

Zíka stál za odchodem slovenských účastníků Eura Jána Greguše z Jablonce do FC Kodaň a především za odchodem Ondreje Dudy z Legie Varšava do Herthy Berlín, kdy za něj do Polska mělo putovat 4,2 milionu eur (113 milionů korun).

 

Právě se děje

před 58 minutami

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Předsedou Asociace krajů zvolili hejtmani Martina Kubu z ODS

Předsedou Asociace krajů ČR zvolili ve středu hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS). Jeho prvním místopředsedou bude hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Představitel opozičních občanských demokratů bude v čele asociace po 12 letech, mezi roky 2001 až 2008 ji vedl nynější europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).

Po minulých krajských volbách před čtyřmi lety se předsedkyní Asociace krajů stala Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která nahradila Michala Haška (ČSSD). Prvním místopředsedou byl zvolen Jiří Zimola (ČSSD). Zimola na funkci hejtmana rezignoval v dubnu 2017, mandát nedokončila ani Vildumetzová, která se na konci loňského roku funkce vzdala s ohledem na těhotenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy