V dresu Žiliny vychytal Chovancovu Spartu. Teď gólman Dúbravka posílí Liberec, přichází z Esbjergu

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 7. 2016 13:30
Martin Dúbravka, 27letý slovenský brankář, podle slov svého agenta Pavla Zíky přichází z dánského Esbjergu do týmu Slovanu Liberec.
Slovenský gólman Martin Dúbravka by se měl stát posilou Slovanu Liberec
Slovenský gólman Martin Dúbravka by se měl stát posilou Slovanu Liberec | Foto: ČTK

Praha - Liberecký Slovan těsně před ostrým startem sezony posiluje na pozici gólmana.

"Je to hotové, z dánského Esbjergu přijde do Liberce slovenský gólman Martin Dúbravka," sdělil deníku Aktuálně.cz hráčův agent Pavel Zíka, šéf agentury Global Sports.

Čeští fanoušci si možná Dúbravkovo jméno budou pamatovat ze srpna 2010, kdy v dresu Žiliny patřil v předkole Ligy mistrů k hlavním strůjcům vyřazení Sparty, vedené tehdy Jozefem Chovancem.

Dnes je Dúbravkovi 27 let, na kontě má i jeden mezistátní start za A-tým slovenské reprezentace, konkrétně proti Černé Hoře. A v posledních třech sezonách působil v dánském Esbjergu. Pro zajímavost, ze stejného oddílu dorazil do Slavie i nizozemský útočník Mick van Buren.

"Martin Dúbravka teď cestuje z Dánska rovnou do Rakouska, kde Liberecké čeká ve čtvrtek utkání předkola Evropské ligy proti celku Admira Wacker Mödling. Záleží samozřejmě na rozhodnutí trenérů, ale všechny věci by se měly stihnout administrativně uzavřít tak, aby už ve čtvrtek mohl v případě potřeby chytat," říká Zíka.

Momentka z utkání Marseille a Žiliny, vedle Dúbravky se raduje Lucho Gonzáles
Momentka z utkání Marseille a Žiliny, vedle Dúbravky se raduje Lucho Gonzáles | Foto: Reuters

Bez jediného tréninku s týmem je jeho zítřejší start patrně nepravděpodobný, nicméně Dúbravka v Liberci každopádně vytvoří silnou konkurenci Václavu Hladkému a Ondřeji Kolářovi. Jak známo, v minulé sezoně za Liberec jako jednička chytal Tomáš Koubek, kterého si z hostování stáhla v létě pražská Sparta.

"Martin Dúbravka má velké ambice. Pomoci v pohárech i lize Liberci a posléze se propracovat i do nějaké velké evropské soutěže typu německé bundesligy," říká agent Zíka, který v létě zrealizoval hned několik velmi zajímavých transferů slovenských fotbalistů.

Zíka stál za odchodem slovenských účastníků Eura Jána Greguše z Jablonce do FC Kodaň a především za odchodem Ondreje Dudy z Legie Varšava do Herthy Berlín, kdy za něj do Polska mělo putovat 4,2 milionu eur (113 milionů korun).

 

Právě se děje

před 8 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy