V derby máme obrovskou šanci ještě zaútočit na Slavii, shodují se Mareček s Čermákem

David Janeczek David Janeczek
29. 3. 2017 10:01
Sparťané se před derby se Slavií shodují, že postavení v tabulce obou týmů nemusí rozhodovat. "Proti Slavii se můžeme ještě dotáhnout na čelo," myslí si Aleš Čermák, se kterým souhlasí i Lukáš Mareček.
Aleš Čermák.
Aleš Čermák. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalovou Spartu čeká v neděli derby se Slavií, do kterého po letech Letenští nejdou v roli favorita. Svou výchozí pozici před nejdiskutovanějším zápasem jara si uvědomují i záložníci Lukáš Mareček a Aleš Čermák.

"Může být pro nás i výhodou, že nejsme favoritem. V posledních letech to bylo naopak a Slavii se dařilo někdy i více," přemýšlí kapitán české reprezentace do jednadvaceti let Čermák. "Nejsme favoritem a to si myslím, že je pro nás jen dobře. V minulosti byla Slavia ke konci tabulky a my první a stejně v derby nebyl nikdo favoritem," pokračuje Mareček.

"Nebral bych derby jako poslední šanci se dotáhnout na Slavii, ale spíše jako obrovskou šanci," vysvětluje Čermák, který si ale uvědomuje, že v případě porážky by byla ztráta už téměř nedosažitelná. "Myslím si, že nás úspěch v derby může namotivovat, abychom ještě Slavii šlapali na paty," souhlasí se svým kolegou Mareček.

Sparta těsně před reprezentační přestávkou vyměnila trenéra. "Nový trenér přišel tři dny před zápasem se Zlínem, takže toho času moc nebylo. Takže reprezentační pauza přišla vhod, protože jsme natrénovali některé situace a seznámili se s trenérem," libuje si Mareček. 

Sparta měla na přípravu více prostoru

Kouči Petru Radovi také hrálo do karet, že na nedávno skončeném reprezentačním srazu bylo jen minimum sparťanů. "Samozřejmě, že naše rozpoložení není úplně ideální. Byli jsme rádi, že byla reprezentační pauza, ve které jsme mohli mobilizovat síly a potrénovat. Měli jsme i nějaké volno, abychom se oprostili od fotbalu. Trenér se zaměřil hlavně na disciplínu, důraz v osobních soubojích, standardní situaci a rychlost," prozradil Mareček.

"Samozřejmě může být výhoda, že jsme měli prostor k tréninku, ale myslím si, že jsme uprostřed sezony a síly by měly mít oba týmy," pokračuje na stejné téma na závěr Čermák, který se ze srazu jednadvacítky vrátil k týmu až v průběhu týdne.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy