Petržela na své svěřence křičel už jen poločas. Lepšíme se, pousmál se po prohře s Plzní

Marek Janoš Marek Janoš
19. 3. 2018 9:43
V prvních zápasech na lavičce Zlína trenér Vlastimil Petržela často využil většinu střídání před startem druhého poločasu. Proti Plzni střídal jen jednou v samotném závěru utkání. Své svěřence chválil.
Vlastimil Petržela
Vlastimil Petržela | Foto: ČTK

Zlín - Fotbalisté Zlína prohráli doma s lídrem z Plzně 0:1 gólem Daniela Koláře. Zlín ovšem soupeře ve druhé části utkání přehrál. "Vidím zlepšení. Utkání by spíš slušela remíza," řekl po utkání trenér domácích Vlastimil Petržela.

V prvním poločase hrála více Plzeň, i když do šancí se tolik nedostávala. Tu největší proměnil Daniel Kolář. Před rozhodujícím momentem obránce Matejov špatně bránil Kovaříka a stoper Bijimine nedokázal pohlídat Koláře.

Petržela kritikou nešetřil. "Když už to naučíte některé, kteří vám rozumějí, tak… Tento to ještě nepochopil nebo já nevím, co tam dělal," komentoval počínání Jonathana Bijimineho. "Jinak hrál dobře. Líbí se mi, ale udělal chybu. Obsadil první tyč a nechal celý prostor volný," vysvětlil Petržela. Krajního obránce Róberta Matejova kritizoval v předchozích utkáních opakovaně, ale tentokrát docenil i jeho kvalitu. "Matejov nám hodně pomáhá v útočné fázi a je škoda, aby seděl na střídačce," odůvodnil, proč kritizovaného hráče postavil.

Ve druhé půli byl Zlín o poznání kousavější, aktivnější než Plzeň a vytvořil si i více šancí. "Dokázali jsme si vypracovat dvě čisté gólovky," těšilo Petrželu. U obou byl Ubong Ekapi, ale minul bránu.

"Celkově jsem s hrou kluků spokojený. Ve druhém poločase přitlačili, dali míč na zem, hru přenášeli rychle dopředu, byli jsme důrazní v soubojích. Pokud budou takto pokračovat, tak o ně nemám strach," těšilo trenéra.

Zápas ale rozhodl první poločas. "Byl takový, jaký jsem očekával. Byli jsme vykulení, bázliví. Říkal jsem hráčům, že je mi absolutně jedno, kdo stojí na druhé straně. Jenže bylo vidět, že v sobě mají respekt. Pak se to projevuje tak, že nedorážíme soupeře, nezdvojujeme ho. Prakticky celou půli jsem na kluky křičel. Normálně bychom takové balony získávali," pokračoval ve vyjmenovávání důvodů porážky Petržela.

Oproti předchozím utkáním na lavičce Zlína využil pouze jedno střídání. Přitom proti Jablonci měnil hráče dvakrát v prvním poločase a třetí střídání využil o přestávce. Proti Teplicím střídal do začátku druhé půle dvakrát. "Kdybych nemusel, tak bych dnes nestřídal vůbec," nechal se Petržela slyšet tentokrát.

Na poslední minuty pouze poslal do hry útočníka Železníka. "Bylo to čistě z povinnosti. Kluci hráli tak dobře, že jsem ani jednoho nemusel střídat. Na lavičce nebyli lepší hráči. Na konci jsme to riskli bez jednoho beka, ale nepomohlo nám to," dodal.

Vlastimil Petržela už má v hlavě plán, jak využije reprezentační přestávku. "Musíme zapracovat na taktice. Ono se to nezdá, ale my máme hodně zahraničních hráčů. Než to nějak dáme dohromady, tak to potrvá. Nechci postoupit do Evropské ligy a nevyhrát tam zápas, to bych nepřežil," narážel Petržela na šanci Zlína opět přes pohár postoupit do fotbalové Evropy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Katalánský expremiér Puigdemont na Sardinii vyšel z vězení, může volně cestovat

Katalánský expremiér a europoslanec Carles Puigdemont v pátek vyšel na Sardinii z vězení. Soud mu přitom dovolil cestovat i mimo území Itálie do 4. října, na kdy je naplánováno stání ohledně jeho vydání do Španělska. Tam je stíhaný v souvislosti s uspořádáním neústavního referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Italské úřady Puigdemonta zadržely ve čtvrtek večer na základě španělského zatykače, ohledně jehož platnosti však panují nejasnosti.

"Všechno je v pořádku," řekl médiím shromážděným před věznicí Puigdemont po svém propuštění. "Je to další soudní vítězství. Španělsko nikdy nemá dost toho se zesměšňovat," dodal.

Puigdemont přiletěl na Sardinii ve čtvrtek, aby se tam zúčastnil folklórního festivalu a jednal s místními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii.

Italský soud se podle Puigdemontova právníka katalánského lídra zeptal, zda si přeje být navrácen do Španělska, s čímž Puigdemont nesouhlasil. Nyní se bude italská justice zabývat tím, zda je žádost o vydání Katalánce oprávněná. Proces bude podle jednoho ze soudců trvat několik týdnů.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarská policie dopadla českého převaděče, vezl třicet Syřanů

Policejní hlídka ve městě Dunavecse v centrální části Maďarska v nočních hodinách objevila ve vozidle se slovenskou poznávací značkou řízeném českým občanem tři desítky Syřanů bez dokladů, kteří nemohli prokázat, že se v Maďarsku nacházejí legálně. Oznámila to v pátek maďarská policie na svém webu, na kterém zveřejnila také snímky z nitra dodávky plné uprchlíků.

Zatímco Syřany maďarské úřady po výslechu vyhostí, řidiče policie zadržela a chystá se požádat o uvalení vazby, protože je podezřelý z obchodování s lidmi. Za to mu může v případě odsouzení hrozit trest až pěti let vězení za normálních okolností, za přitěžujících až 15 let, dodala policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy