Už můžeme potichu mluvit o pohárech, rozplýval se kouč Jílek po vítězství nad Spartou

ČTK ČTK
26. 11. 2017 21:56
Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek si výhrou 1:0 nad Spartou splnil dílčí sen. "Dnes jsme napsali pěknou kapitolu naší podzimní pohádky, po tolika letech," prohlásil kouč.
Václav Jílek
Václav Jílek | Foto: ČTK

Olomouc - Václav Jílek, bývalý asistent letenského celku, tvrdí, že Sigma už může potichu mluvit o účasti v evropských pohárech. Hanáci jsou totiž po 15 kolech druzí a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, obhájce titulu má ale k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

O výhře Olomouce rozhodl ve druhém poločase Sladký a Sigma tak doma porazila Spartu poprvé od května 1998. Navíc už 531 minut nedostala gól a natáhla sérii neporazitelnosti na dvanáct zápasů. "Dnes jsme napsali pěknou kapitolu naší podzimní pohádky, po tolika letech," řekl Jílek novinářům.

"O to je to příjemnější, ale pro mě je důležité i po jakém výkonu. Šla z nás od začátku větší touha, síla, byť byla první půle vyrovnaná," přidal kouč, který ve Spartě působil v letech 2011 až 2015 jako asistent Vítězslava Lavičky a byl mimo jiné u zisku double za triumf v lize i poháru.

Jílek rovněž přiznal, že po výhře nad Spartou může olomoucký nováček pomalu myslet na účast v pohárech. Z druhého místa by šel do předkola Ligy mistrů, zatímco ze třetího a čtvrtého do kvalifikace Evropské ligy. Pátá Sparta je na první nepohárové příčce a na Sigmu ztrácí v polovině soutěže sedm bodů.

"Splnil jsem si dílčí sen porazit Spartu, ale to, že máme 32 bodů, je také neuvěřitelné a zároveň zavazující," prohlásil Jílek. "Jsme na pohárových příčkách, ale nebudeme o tom nějak nahlas mluvit a upínat se k tomu. Jsme v polovině soutěže, máme dost bodů, ale cesta je dlouhá. Pokud zůstaneme pokorní, tak na poháry šanci máme," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy