Včera přestoupil, dnes zařídil vítězství. Kadlec rozhodl zápas Žižkova s Chlumcem

Aktualizováno 4. 9. 2022 13:05
V sobotu přestoupil fotbalový útočník Václav Kadlec z Jablonce do třetiligového Žižkova a v neděli už rozhodl svou trefou zápas s Chlumcem nad Cidlinou.
Václav Kadlec.
Václav Kadlec. | Foto: Milan Kammermayer

Proti Chlumci nastoupil v základní sestavě a na hřišti vydržel 87 minut, než jej na hřišti nahradil bývalý slávista Radek Voltr. Žižkov zvítězil v 5. kole ČFL 1:0.

Kadlecova chvíle přišla chvíli před poločasem, kdy se po střele hostů míč potuloval v šestnáctce a útočník se zkušenostmi z bundesligy či dánské ligy se nejrychleji zorientoval a dorazil jej do sítě.

Kadlec odešel z Jablonce do třetiligového Žižkova. Třicetiletý útočník měl v severočeském klubu malé herní vytížení. Viktoria příchod ofenzivní posily oznámila na svém webu.

Kadlec přestoupil do Jablonce na konci ledna z Mladé Boleslavi, kde se vloni na podzim vrátil k fotbalu po vleklých zdravotních potížích. V této sezoně pod trenérem Davidem Horejšem jako náhradník zasáhl pouze do dvou ligových zápasů na pár závěrečných minut.

Bývalý útočník pražské Sparty, Eintrachtu Frankfurtu nebo Midtjyllandu v únoru 2020 ukončil profesionální kariéru kvůli problémům s kolenem. V české nejvyšší soutěži celkem odehrál 173 zápasů, vstřelil 50 gólů a přidal 12 asistencí.

V reprezentaci Kadlec nastoupil k 16 duelům a čtyřikrát skóroval. V roce 2010 se v 18 letech a čtyřech měsících díky gólu při kvalifikační výhře 2:0 v Lichtenštejnsku stal nejmladším střelcem v historii národního mužstva.