Myslel jsem i na hattrick, přiznal Hašek. Hrdina Sparty zaskočil za utrápené útočníky

Marek Janoš Marek Janoš
18. 8. 2019 20:00
Na pravidelný gólový příspěvek od útočníků fotbalová Sparta stále čeká. Domácí zápasy tak rozhodují jiní hráči z pole. Obě branky souboje s Baníkem vstřelil domácí záložník Martin Hašek.
Martin Hašek slaví jeden ze svých dvou zásahů do sítě Ostravy
Martin Hašek slaví jeden ze svých dvou zásahů do sítě Ostravy | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Georges Mandjeck v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Dyjan Carlos de Azevedo a Georges Mandjek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Radost Sparty v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Jiří Fleišman a Adam Hložek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Michal Sáček v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Fanoušci Sparty v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Adam Hložek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Radost Sparty v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Fanoušci v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer
Radost Letenských v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer

Letenští utkání s Baníkem pohodlně kontrolovali. Hosté se v zápase nedostali k pasáži, kdy by Spartu dokázali zatlačit nebo výrazněji ohrozit brankáře Nitu. Sparta ve hře sice dominovala, ale v utkání bohatém na souboje a fauly si mnoho brankových příležitostí nevypracovala.

Rozhodl až sváteční střelec Hašek. "Jsem rád za každého hráče, co vstřelí branku. Góly nám chybí. Nemáme kvalitu ve finální fázi," přiznal po zápase trenér Václav Jílek. Dva zásahy středního záložníka nasměrovaly Pražany k vítězství.

Nejdřív Hašek překonal v 10. minutě Budinského překvapivou střelou na bližší tyč, chvíli před poločasem za něj usměrnil hlavou centr ze strany. "Ani nevím, jestli to bylo od tyče nebo za tyč. Byl jsem z úhlu. Pomyslel jsem i na hattrick, ale jsem vděčný za dva góly," přiblížil radost ze své druhé trefy, která znamenala jedenáctou branku v lize.

Z výhry měl o to větší radost, že Sparta zažívala náročný týden. Odehrála třetí utkání v osmi dnech, navíc dvě předchozí - s Boleslaví a Trabzonsporem - prohrála.

"Nebylo to úplně jednoduché, protože jsme měli jen tři dny pauzu od posledního zápasu, k tomu hodně cestování, málo spánku, zklamání po dvou neúspěších. Jsme ohromně rádi z toho, jak to dopadlo," usmíval se třiadvacetiletý střelec.

K tomu, aby Letenští přetavili dílčí úspěchy ve vítěznou šňůru podle Haška chybí větší lehkost. "V principu je základem úspěchu, abychom se fotbalem bavili a zároveň dokázali tvrdě pracovat. Nemůžeme se jenom bavit, ale zároveň se nedá jen pracovat bez lehkosti a uvolnění, protože fotbal je tvůrčí práce a musíte se na hřišti cítit dobře a uvolněně," přemýšlel.

Spartě chybí především větší produktivita v zakončení. Libor Kozák se v jejím dresu trefil v soutěžním utkání před týdnem, když vyrovnával proti Mladé Boleslavi, s Baníkem se už ale střelecky zase odmlčel. Stejně jako Benjamin Tetteh, který ho ve druhém poločase vystřídal a dostal se do dvou velmi dobrých šancí.

"Plavšič měl dnes hodně situací, které mohly skončit minimálně ohrožením branky soutěže. Pak Trávník, Hašek, Tetteh i Kozák. Trošku to skřípe," byl si vědom trenér Jílek.

"Proti Baníku jsme chtěli být odpovědní a pracovití, což se povedlo. Jenže pokud nebudeme střílet branky, tak to bude k ničemu. Doufám, že s dobrými výsledky přijde i sebevědomí," uzavřel hodnocení.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka, ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 43 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy